خوشمزه ترین غذاهای رشت

یکی از استان های زیبای کشورمان که در بیشتر فصول گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند رشت می باشد. از جمله قسمت های لذت بخش سفر برای افراد خوردن غذاهای سنتی و محلی شهر یا کشوری است که به آن سفر می کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین و خوش طعم ترین غذاهای رشت را به شما معرفی کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید.

غذاهای رشت

غذاهای محلی رشت

هر خوراک در منطقه ی خود، همانطور که گفته شد، نشان دهنده ی تفاونت های فرهنگی و همینطور تفکیک کننده ی مردم مناطق مختلف از یکدیگر است. گردشگری غذایی، یکی از اشکال گردشگری فرهنگی امی تواند باشد که می تواند به جاذبه خوبی جهت بازدید گردشگران تبدیل شود و تجربه فرهنگی خوبی از جامعه میزبان در اختیار گردشگران قرار دهد.بر خلاف تصور بسیاری از افراد، اهمیت به غذا یکی از ارکان مهم زندگی است و هر غذایی که طبخ و میل می کنیم باید نمونه ای سالم از تمام غذاهای فرهنگ ما باشد. علم ارتباط بین غذا و فرهنگ یا ارتباط فرهنگ با معده در شناخت روحیات یک ملت مهم است و غذا در هر کشور می تواند به عنوان یک نماد فرهنگی با پیشینه تاریخی موجب مباهات و جذب سایر فرهنگ ها باشد. استفاده از هر ادویه یا هر نوع مواد غذایی، نشان دهنده ی خلق و خوی مردم آن ناحیه و منطقه است.حتی شرایط آب و هوایی آن منطقه را نیز نشان می دهد. شهر رشت با داشتن انواع زیادی از غذاهای محلی می تواند به قطب گردشگری غذایی کشور تبدیل شود. شهر رشت دارای تنوع غذایی بسیار زیادی است و بیشتر غذاهای گیلانی از محصولات بومی تهیه می شوند و بسیاری از گردشگران به دلیل تجربه صرف غذاهای مختلف و به خصوص غذاهای بومی و محلی اقدام به سفر به این استان می کنند. در ادامه به معرفی برخی از غذاهای رشتی و دستور پخت آنان می پردازیم.

کباب ترش

کباب ترش

یکی از بهترین غذاهایی که ما در سیر و گشت به شما توصیه می کنیم حتما در سفر به رشت، آن را میل کنید، کباب ترش است. این غذا از گوشت تازه، روغن، پیاز و سیر رنده شده، ، سبزیجات ریز خرد شده ، گردوی چرخ شده ، فلفل و رب انار درست می شود. هنگامی که این مواد با هم ترکیب شدند، ۳ ساعت به آن ها، اصطلاحا، استراحت می دهیم و سپس آن ها را به فاصله ی یک بند انگشت به سیخ می کشیم و کباب می کنیم. بهنترین راه برای کباب کدن گوشت ها، آتیش ذغالی است. کباب ترش از پرطرفدارترین غذاهای رشت به حساب می آید.

شوید قرمه

شوید قرمه

برای درست کردن این غذا، شما به شوید تازه ی خرد شده، گوشت، روغن، پیاز، گوجه سبز، لوبیا قرمز و ادویه های معمول غذاهای دیگر، احتیاج دارید. پیاز را تفت داداه و آن را با گوشت و ادویه ها تفت می دهیم و کمی آب به آن اضافه می کنیم تا خوب بپزد. پس از آن شوید خرد شده را کمی تفت می دهیم و به آن گوجه سبز و لوبیا را اضافه می کنیم. و سپس به گوشت اضافه می کنیم و صبر مب کنیم تا به خوبی خورشت جا بیفتد. یادتان نرود، حتما لوبیاها را از شب قبل خیس کنید، نمک هم در آخرین مرحله ی پخت اضافه کنید.

میرزا قاسمی

میرزا قاسمی

برای پخت این غذا شما به، بادمجان، گوجه فرنگی، سیر، تخم مرغ، ادویه و رب گوجه فرنگی، نیاز دارید. برای پخت این غذا، ابتدا بادمجان ها را روی آتش، ذغالی می کنیم و پس از جدا کردن پوست آن، آن را له می کنیم. سپس، بادمجان ها را با مقداری زردچوبه، تفت می دهیم و ادویه های دیگر را به آن اضافه می کنیم. در آخر گوجه هایی که پوست کنده ایم را با سیر تفت داده و به بادمجان ها اضافه می کنیم. هنگامی که این مخلوط کمی جا افتاد، تخم مرغ را به آن اضافه میکنیم.

ترش تره

ترش تره

برای طبخ این غذای معروف رشتی، انواع سبزی های بومی گیلان از جمله؛ جعفری، گشنیز، اسفناج، تره، چغندر و برنج، ، سیرخام، ترشی و آلوچه و تخم مرغ و ادویه های مختلف نیاز دارید. سبزی های ساطوری شده با ابرنتج می پزیم و و سپس سیر تفت داده شده با ادویه های مختلف را به آن اضافه می کنیم. در آخر مقداری آرد را در آب حل کرده و به تدرج به خورشت اضافه می کنیم. که این کار فقط در جهت لعابدار شدن خورشت، می باشد. در آخر تخم مرغ را هم به غذا اضافه می کنیم. این غذا از محبوب ترین غذاهای رشت می باشد.

آلو مسما

آلو مسما

گوشت مرغ یا مرغابی، پیاز سرخ شده، ، آلوی بخارایی، رب گوجه ترش، بادمجان، گوجه فرنگی و ادویه، موادی هستند که برای پخت آلو مسما به آن ها احتیاج داریم. مرغ را که آب پز کردید، با پیاز سرخ شده و آلو و رب، درادویه تفت دهید. بعد از آن، ۲ لیوان آب مرغ به موار اضافه کنید. بگذارید تا غذا، آرام آرام بپزد. در پایان نیز می توانید غذا را با بادمجان وگوجه فرنگی سرخ شده، تزیین نموده و میل کنید. در در بعضی از نواحی رشت، چند عدد بادمجان را که به صورت ورقه ای نازک بریده شده، سرخ می کنند و جهت تزیین استفاده می کنند. به این غذا مرغ فسنجان نیز، می گویند. آلو مسما از خوشمزه ترین غذاهای رشت است. در سفر به به رشت حتما این غذا را میل کنید.

خورشت کدو حلوایی

خورشت کدو حلوایی

کدو حلوایی و گردو و عدس و خرما، تنها موادی هستند که این خورشت رشتی، نیاز دارد. کدو را پوست کنده و بعد از خورد کردن، آن را با آب بپزید.عدس آب پز شده را نیز بکوبید . و با گردوی سابیده شده، و زردچوبه و روغن، بپزید. در آخر خرما را از هسته جدا کنید و به غذایتان اضافه کنید. غذای شما آماده است. به این غذا، کویی خورش هم می گویند. کویی خورش از خوش طعم ترین غذاهای رشت می باشد.

الی گشت
-
نوشته شده در ۲۶ دی ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع مطالب خواندنی
مطالب مشابه