بهترین غذاهای دهلی کدام اند؟

دهلی شهری با خیابان های رنگارنگ که نمی شود از کنار غذاهای خوشمزه ی آن به سادگی گذشت. غذاهای دهلی بسیار خوش طعم هستند و هر گردشگری را به سمت خود جذب می کنند. در این مقاله می خواهیم چند مورد از معروف ترین و بهترین غذاهای دهلی را به شما معرفی کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید.

 غذاهای دهلی

چات (Chaat)

چات از معروف ترین غذاهای دهلی است که کلی هم طرفدار دارد. این غذا با نان های گل گوپا سرو می شوند که بیشتر شهرت این غذا به همین نان ها است. معروف ترین نوع چات، آلو چات و تیکی است که در تهیه آن ها از نخود استفاده می شود. در سفرتان به دهلی، امتحان کردن این غذای خوشمزه را به همراه نان گل گوپا از دست ندهید.

غذاهای دهلی

کولفی فالوده (kulfi-faluda)

خرید از بازار کارول باغ، بدون امتحان کردن این فالوده های هیجان انگیز کامل نمی شود. می توانید در مغازه روشن کی کولفی، بهترین نوع فالوده کولفی را پیدا کنید که در گرمای دلنشین شهر دهلی حسابی می چسبند. رنگ و طعم بی نظیر این فالوده ها با شکل استوانه ای شان حسابی آدم را وسوسه می کند.

غذاهای دهلی

کراچی حلوا (Karachi Halwa)

کراچی حلوا با ظاهر خوش رنگش، شباهت زیادی به مسقطی ایرانی دارد. برای امتحان کردن بهترین نوع این حلوا ها، می توانید به شیرینی فروشی چاینا رام بروید که نه تنها بهترین نوع کراچی حلوا، بلکه خوشمزه ترین و با کیفیت ترین شیرینی های هندی را عرضه می کند. این شیرینی های هیجان انگیز با شکر و آرد ذرت تهیه می شوند و با میوه های خشک مخلوط شده و پخته می شوند.

غذاهای دهلی

نیهاری (Nihari)

اگر گذرتان به منطقه قدیمی دهلی خورد، نمی توانید در مقابل عطر بی نظیر این غذا مقاومت کنید. نهاری، گوشتی است که به همراه سس مخصوص به آرامی پخته می شود و با نان تندوری یا خمیری سرو می شود. در گذشته این غذا محبوب خانواده های اعیانی و سلطنتی بود که از آن برای صبحانه استفاده می کردند. امروزه هم بسیاری از افرادی که کارهای سخت و طولانی دارند، نهاری را برای صبحانه شان انتخاب می کنند تا از این غذای خوش آب و رنگ حسابی انرژی بگیرند.

غذاهای دهلی

بریانی (Biryani)

همانطور که سفر به اصفهان بدون امتحان کردن بریانی کامل نمی شود، سفر به دهلی هم با خوردن بریانی مخصوص این شهر تکمیل می شود. این غذا که زمانی مورد علاقه ی سلاطین مغول بود، امروزه در سراسر هند پیدا می شود و شهرت جهانی هم دارد. در تهیه این غذای معروف، از برنج، گوشت و خمیر مخصوصی استفاده می شود که باعث می شود این غذا بافت منسجم تر و خوش عطر تری پیدا کند. در دهلی می توانید این غذا را از غرفه های دستفروشان خیابانی گرفته تا رستوران های هتل های ۵ ستاره پیدا کنید.

غذاهای دهلی

 

الی گشت
- - - -
نوشته شده در ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
مطالب مشابه