معرفی جاذبه های ایسلند

ایسلند از جمله کشورهای پرطرفدار در میان گردشگران است و هر ساله تعداد زیادی از آنها را به سمت خود جذب می کند. این کشور جاذبه های طبیعی چشم نوازی دارد که هر کسی را حیرت زده می کند. در حال حاضر به علت مشکلات اقتصادی در این کشور سفر به ایسلند هزینه کمی را برای شما خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم شما را با جاذبه های ایسلند آشنا کنیم. در ادامه با سیر و گشت همره باشید.

جاذبه های ایسلند
۱) ریکیاویک

ریکیاویک، مرکز سرمایه گذاران و کالاهای پرطرفدار، باشگاه های پر انرژی و بارها می باشد. یک شهر قدیمی با ردیفی از خانه های چوبی و رنگی که با هم یکجا جمع شده اند. این شهر بیشتر شبیه به یک شهر کوچک، اما در واقع شهری بزرگ است. با این حال، این شهر یکی از مرموزترین شهرها در جهان است، زیرا ایسلندی ها در طراحی، فن آوری و معماری آن وسواس زیادی خرج کرده اند. ریکیاویک یکی از گران ترین شهرهای جهان نیز هست، اما با توجه به مسائل اقتصادی فعلی کشور ایسلند، قیمت هزینه های آن بسیار ارزان تر از قبل است، پس اکنون از این فرصت به دست آمده استفاده کنید.

جاذبه های ایسلند

۲) تالاب آبی

تالاب آبی زمین شناسی، از معروفترین جاذبه های ایسلند است. اگرچه ممکن است بازدید از این مکان گران باشد، اما در دنیا شبیه آن چیزی نیست. این تالاب در واقع یک حوض آبگرم بزرگ است که دارای آب شیرین و گرم معدنی است که گرمای آن از انرژی طبیعی و گرمایی زمین تامین می شود. باید تپه های گیاهی را به جذابیت های این مکان نیز اضافه کنید. هاله ای از ابرها و بخار، باعث می شود تا شما فکر کنید که در ناحیه ای با فضای گرگ و میش قرار گرفته اید و این پدیده بسیار رمانتیک و جذاب است .

جاذبه های ایسلند

۳) پارک ملی Thingvellir

پارک ملی Thingvellir در کشور ایسلند، ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو است، اما نکته قابل توجه این پارک چه بوده است؟؟ این پارک به دو دلیل جالب است: از لحاظ زمین شناسی، این مکان دارای طولانی ترین صفحات در حال حرکت در جهان است و همچنین در این منطقه، صفحات پوسته قاره آمریکای شمالی و اروپا از هم جدا شده اند.

جاذبه های ایسلند

۴) تماشای شفق شمالی ایسلند

از ماه سپتامبر تا ماه آوریل، نورهای شمالی (شفق قطبی یا شفق شمالی) در اینجا قابل مشاهده اند. این چراغ های رقصان یکی از بزرگترین معجزات طبیعی در جهانند. از آسمان روشن تا آسمان تاریک ایسلند، هیچ چیز مانع تماشای بزرگترین رقص طبیعت نخواهد شد.

جاذبه های ایسلند

۵) گلفوفس

معروف ترین آبشار این کشور با ۱۰۵ فوت ارتفاع (هر فوت ۳۰ سانتی متر است) آن منطقه را به یک دره ی شیب دار تبدیل می کند و از مخوف ترین جاذبه های ایسلند است. در روزهای آفتابی، فضای آبشار باعث ایجاد رنگین کمان ها روی زاویه صخره ها می شود. این یک نمایش فوق العاده شگفت انگیز و یک صحنه ارزشمند پس از یک پیاده روی خوب می تواند باشد.

جاذبه های ایسلند

Jökulsárlón (Jökulsár Lagoon) (6

Glacier Breiðamerkurjökull این منطقه یخ بسیار سریع، از سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۶۵ عقب نشینی کرده است و تغییرات آب و هوایی یکی از دلایل اصلی آن است، اما هنوز این دریاچه دارای صحنه ای نفس گیر و فوق العاده زیبا است، دریاچه ای یخی با عمق ۱۹۰ متر که گاهی اوقات تکه های یخ شناور می شوند و شما می توانید این منظره زیبا را از نزدیک تماشا کنید. این منطقه یکی از زیباترین جاذبه های ایسلند به شمار می آید.

جاذبه های ایسلند

۷) گشت و گذار در ایسلند

در طول ماه های زمستان، یخچال ها جذاب تر می شوند و گروه های گردشگری و تور ها به سراسر مناطق یخچالی هدایت می شوند. هیچ راه بهتری برای دیدن یخچال های طبیعی وجود ندارد تا اینکه در سفر به ایسلند از نزدیک آنها را حس کنید و بر روی آنها راه بروید.

جاذبه های ایسلند

نکته آخر !!

با توجه به نرخ جدید ارز دلار در کشور ایسلند، بازدید از این کشور بسیار ارزان تر از قبل است. مردم محلی اش، رفتاری دوستانه دارند، طبیعتش خیره کننده است و جاذبه های ایسلند، بی شمار است. خورشید نیمه شب هنوز از این کشور خارج نشده است و در نتیجه هوا خیلی سرد نیست. پس نتیجه می گیریم که الان بهترین زمان مناسب برای سفر به ایسلند است!!

 

- - - -
نوشته شده در ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
مطالب مشابه