معروف ترین غارهای زیر زمینی در جهان

یکی از جاذبه هایی که افراد را جذب خود می کند غارها می باشند. این پدیده ها بسیار زیبا و گاهی نیز حیرت آور هستند و همچنین اطلاعات زیادی را از گذشته های دور به ما می دهند. در گذشته از غارهای استفاده های گوناگونی می شده از جمله زندگی کردن، مخفی شدن و…. در این مطلب می خواهیم معروف ترین و زیباترین غارهای زیر زمینی جهان را به شما معرفی کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید.

غارهای زیر زمینی

غار Eisriesenwelt

این غار به طول ۴۲ کیلومتر بزرگ ترین غار یخی دنیاست. غار در کوه Hochkogel آلپ اتریش قرار دارد و از فرسایش رودخانه به وجود آمده است. برف هایی که به داخل غار می آیند و یخ می زنند این غار یخی را به وجود آورده اند.

غارهای زیر زمینی

غار Reed Flute

این غار که همه آن را به قصر هنرهای طبیعی می شناسند در شمال شهر گیویلین در چین قرار دارد. در این غار سنگ آهکی قندیل های جادویی، ستون های سنگی و پرندگان زیادی هستند که به آن ظاهری جادویی داده اند.

غارهای زیر زمینی

 

غار کریستال ها

غار کریستال ها در سال ۲۰۰۰ توسط معدن چی ها در شمال مکزیک کشف شد. دالان اصلی این غار بزرگ ترین کریستال های طبیعی دنیا را دارد بطوری که بزرگ ترین کریستالی که در این غار پیدا شد ۵۵ تن وزن، ۱۱ متر طول و ۴ متر عرض داشت. دلیل این که کریستال های این غار تا این حد بزرگ می شوند دمای بالای (۵۸ درجه سیلسیوس) داخل غار است که این کریستال ها را شکل می دهد.

غارهای زیر زمینی

رودخانه زیرزمینی Puerto Princesa

این رودخانه ی زیرزمینی در رشته کوه های پوشیده از جنگل در سواحل شمالی جزیره ی پالاوان فیلیپین قرار دارد و تا سال ۲۰۰۷ بزرگ ترین رودخانه ی زیرزمینی دنیا بود.

غارهای زیر زمینی

غارهای Waitomo

این غارها یکی از بهترین جاذبه های گردشگری نیوزلند است که در خارج از شهر وایتومو قرار است. در این غارهای زیر زمینی یک جور کرم شب تاب مخصوصی هست که نور آن ها زیبایی خاصی به غار داده. این غار که ۳۰ میلیون سال قبل درست شده قندیل های زیبایی هم دارد.

غارهای زیر زمینی

غار Majlis al Jinn

این غار یکی از بزرگ ترین غارهای زیرزمینی دنیاست که در نقطه ای دورافتاده در فلات سلما ی عمان قرار دارد. رفتن به این غار فقط به غارنوردان باتجربه پیشنهاد می شود البته قرار است کارهایی انجام شود تا غارنوردی در آن آسان شود.

غارهای زیر زمینی

غار کارلزبد (Carlsbad)

این غار در پارکی ملی در نزدیکی شهر کارلزبد نیومکزیکو قرار دارد و پر از دالان های سنگ آهکی طبیعی است. به داخل این غار که بروید قندیل های زیادی می بینید که شکل و شمایلی دیدنی به غار داده اند.

غارهای زیر زمینی

- - - -
نوشته شده در ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
مطالب مشابه