دشت میشان کجاست؟

یکی از جاذبه هایی که طبیعت ما را به دیدن آن دعوت می کند دشت ها و دامنه ی کوه هاست. یکی از استان های دیدنی کشورمان همدان است که همیشه افراد زیادی را به سمت خود جذب می کند. از جمله دیدنی های این استان منطقه ای به نام دشت میشان است. این دشت با طبیعت بکر خود هر فردی را به شگفتی وا می دارد. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید تا طبیعت گردی به این دشت داشته باشیم.

دشت میشان

دشت میشان

دشت میشان به مساحت ۱ هکتار در مسیر صعود به کوه الوند است و برای رسیدن به آن باید کوهپیمانی نیمه سنگینی را بگذراید. قبل از رسیدن به این دشت جاده ای هست که در انتهای آن آبشار گنجنامه و کتیبه تاریخی هخامنشی قرار دارد، آبشار و کتیبه ای که از جاذبه های گردشگری همدان اند و هر کدام زیبایی های خاص خودشان را دارند. قبل از کتیبه ی تاریخی مسیر کوهنوردی شروع می شود می روید و می روید تا به دشت میشان برسید. در میانه ی راه لحظه ای بایستید و به پشت سرتان نگاه کنید تابلویی دیدنی را می بینید که تماشایش بسیار لذتبخش است.

دشت میشان
جایی در نزدیکی قله الوند دشتی خوش آب و هوا خودنمایی می کند دشتی که چشمه سارها و جویبارها طراوت و سرسبزی بی بدیلی را برایش رقم زده است. دشت میشان با طبیعت بینظیرش شما را غرق در آرامش می کند و برای مدتی بین شما و دنیای پرهیاهو فاصله می اندازد. در این دشت همه چیز رنگ آرامش و طبیعت است؛ گل های زرد کوچک، جویبارها، برف روی کوه ها و چمنزارها در این جا دشتی را شکل داده اند که آمدن به آن آرزوی هر طبیعت گردی ست. اینجا آنقدر خوش آب و هوا و خوب است که سال ها قبل عشایر در هنگام گرمای تابستان برای ییلاق به این دشت سرسبز می آمدند.

دشت میشان
در تابستان دشت میشان جایی عالی برای پیکنیک برپا کردن است. ساعاتی به اینجا می آیید و هم نفس طبیعت می شوید در این میان نسیم خنک و صدای جریان آب چنان لذتبخش است که دل کندن از دشت را برایتان سخت می کند. دشت میشان فقط گوشه ای از زیبایی های کوهستان الوند است چون این کوهستان پر از دشت های سرسبز و چشمه سارهای پرآب است.

دشت میشان

چگونه به دشت میشان برویم؟

به همدان که رسیدید سراغ میدان امام را بگیرید، از آنجا به میدان قائم بروید، سمت راست را در پیش بگیرید تا به یک دو راهی برسید اگر مسیر گنج نامه را ادامه دهید به مسیر کوهنوردی می رسید.

کی به دشت میشان برویم؟

طبیعت این دشت در بهار رویایی و بینظیر است؛ جویبارهای پرآب و چمن زارهای باطراوت بهار را بهترین فصل بازدید از این دشت کرده است هر چند که پاییزش هم زیبایی های خاص خودش را دارد.

- - - -
نوشته شده در ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع ایرانگردی
مطالب مشابه