خوش مزه ترین غذاهای باکو

یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر خوردن رفتن به رستوان و خوردن غذاهای شهر یا کشور مقصد است. اگر این غذاها به ذائقه ما ایرانی ها نزدیک تر باشد لذت آن را دو چندان می کند. یکی از این شهرها باکو است. در این مقاله می خواهیم بهترین غذاهای باکو را به شما معرفی کنیم. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید.

غذاهای باکو

پلو (Plo)

با اینکه خوردن غذاهای مدرن و امروزی جذابیت های خاص خودش را دارد اما غذاهای سنتی همچنان جایگاه ویژه ای را در رستوران ها دارند. یکی از غذاهای خوشمزه و سنتی باکو پلو است، از همان پلوهایی که ما در ایران می خوریم البته با کمی تفاوت در عطر و طعم! برای درست کردن این پلو برنج و گوشت و ادویه های مختلف را با هم ترکیب می کنند. هر چند که این پلو در نقاط مختلف دنیا درست می شود اما پلوهای اینجا عطر و طعم دیگری دارد. اگر می خواهید پلویی را بخورید که مزه ی بینظیرش هیچ وقت از یادتان نرود به رستوران نارقیز بروید.

غذاهای باکو

کباب

کباب از آن غذاهای پرطرفدار ایرانی است که در کشورهای اطراف ایران هم از غذاهای محبوبی به حساب می آید. باکو هم چندین نوع کباب و شیشلیک خیلی خوشمزه دارد و اگر عاشق کباب هستید خوبه وقتی به باکو رفتید طعم کباب های خاص اینجا را هم امتحان کنید.

غذاهای باکو

شاه پلو

اگر ته چین دوست داشته باشید حتما از این غذا هم خوشتان می آید البته طعم آن کمی متفاوت از ته چین هایی است که تا به حال دیده اید اما آنقدر خوشمزه است که به سختی می توانید در برابر بشقاب دوم مقاومت کنید! این غذا در باکو معمولا در هنگام مهمانی ها درست می شود. شاه پلو از بهترین غذاهای باکو به شمار می رود.

غذاهای باکو

دیزی

دیزی از غذاهای سنتی محبوب ایرانی که در کشور همسایه هم پیدا می شود! به یک رستوران سنتی بروید و یک دیزی خوشمزه سفارش دهید تا ببینید خوردن این غذا در شهر دوست داشتنی ای مثل باکو چقدر می تواند لذت بخش باشد.

غذاهای باکو

دلمه

احتمالا از اینکه در باکو چقدر غذاهای ایرانی پیدا می شود تعجب می کنید! اگر در این شهر دلتان دلمه ای خوشمزه خواست می توانید سریعا خودتان را به نزدیک ترین رستوران برسانید چون این غذا از غذاهای معمول منوهای رستوران های اینجاست.

غذاهای باکو

قوتاب

قوتاب یک جور اسنک است که برای درست کردن آن نانی پهن را با موادی مثل پنیر، اسفناج، گوشت و کودو تنبل پر می کنند. برای اینکه طعم این غذا را خوشمزه تر کنید آن را به همراه ماست محلی بخورید. اگر عزمتان را جزم کردید حتما در باکو قوتاب را امتحان کنید به رستوران منقل بروید چون قوتاب های خوشمزه ای دارد.

غذاهای باکو

لاوانگی

شکم مرغ و ماهی را با سبزیجات و گردو پر می کنند تا غذای خوشمزه ای مثل لاوانگی را درست کنند. لاوانگی از خوشمزه ترین غذاهای باکو می باشد که عطر و طعم بینظیری دارد.

غذاهای باکو

- - - -
نوشته شده در ۱۸ شهریور ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
مطالب مشابه