جاذبه های گردشگری برلین

برلین، پایتخت آلمان و بزرگترین شهر این کشور، مرکز سیاست، فرهنگ، رسانه و علم در آلمان است. این شهر بیشتر به برندهای مشهور برلین و ارکستر فیلارمونیک برلین شناخته می شود، در حالی که آثار هنری متنوع آن شامل صدها گالری، رویدادها و موزه های مختلفی می شود. برلین برای نخستین بار در قرن ۱۳ به عنوان پایتخت امپراتوری آلمان اعلام شد و تا سال ۱۸۷۱ میلادی نیز پایتخت این امپرواطوری بود. بعد از ویرانی های جنگ جهانی دوم، فروپاشی دیوار برلین بود که بعد از سال ها منجر به بازسازی این شهر شد تا به عنوان یک عهدنامه به اهمیت اقتصادی و فرهنگی کشور آلمان بیافزاید. برلین ترکیبی از معماری جدید و کلاسیک، سرگرمی های پویا، خرید و انواع مختلفی از موسسات ورزشی و فرهنگی را در خود جای داده است. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید با معرفی جاذبه های گردشگری برلین.

جاذبه های گردشگری برلین

دروازه براندنبورگ

هیچ چیز نشان دهنده ی این نیست که “برلین” شبیه دروازه براندنبورگ (Brandenburger Tor)، طولانی ترین بنای یادبود شهر و شبیه Arc de Triomphe در پاریس است. این بنا در سال ۱۷۹۱ برای پادشاه فردریک ویلهلم دوم به شکل آکروپلیس در آتن ساخته شد. این سازه ی ماسه ای – سنگی با طول ۲۶ متر در Pariser Platz منطقه Mitte نخستین ساختار نئوکلاسیک برلین بود که شش ستون بزرگ آن در هر طرف پنج مسیر برای عبور و مرور (پایتخت سلطنتی) را مشخص می کردند. در این بنا، دو ساختمان برای نگهبانان و کسانی که عوارض می گیرند، وجود دارد. دروازه ی براندنبورگ امروزه نیز اهمیت نمادین خود را حفظ کرده است و اشخاص معروف بسیاری چون باراک اوباما و بیل کلینتون از این بنا دیدن کرده اند. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، میکائیل گورباچف روسیه و ولخ ولزای لهستانی نیز در سال ۱۹۹۹ برای یادبود واقعه ی تخریب دیوار برلین که ۲۰ سال پیش رخ داده بود، به سمت دروازه براندنبورگ به راه افتادند.

دروازه براندنبورگ

موزه ی ایسلند

بین رودخانه شفر و Kupfergraben، یک کانال با ۴۰۰ متر طول وجود دارد، موزه ی ایسلند یکی از قسمت های فوق العاده ی برلین قدیم است که هر بازدید کننده ای را مجذوب خود می کند. در این مکان، از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های شهر دیدن خواهید کرد که از جمله ی آنها می توان به موزه ی قدیمی (موزه Altes) اشاره کرد که در سال ۱۸۳۰ ساخته شده و در آن جواهرات، تاج و دیگر گنجینه های سلطنتی نگهداری می شوند.
از جمله مکان های دیگری که در این مجموعه می توانید از آنها بازدید کنید، ساختمان موزه ی نیو (new)، پس از آن ساختمان گالری ملی (سال ۱۸۷۶) و موزه Bode (سال ۱۹۰۴) هستند که از بهترین مجموعه های آثار باستانی قدیمی در جهان به حساب می آیند. اگر فقط به دلیل محدودیت زمانی تنها برای دیدن یک یا دو موزه وقت دارید، حتما یکی از گزینه هایتان Pergamon باشد که ساختمان های تاریخی و برجسته ی فوق العاده هستند.

موزه ی ایسلند

یادبود و نظارت بر دیوار برلین چارلی

دیوار برلین در سال ۱۹۶۱، زمانی بنا شد که آلمان شرقی قصد داشت قسمت شرقی شهر را ببندد تا بتواند از جمعیت عظیم پناهندگان به طرف غرب جلوگیری کند. با تخریب این دیوار در سال ۱۹۸۹، ۵۵ خیابان با خاک یکسان شد و ۲۹۳ برج دیده بانی و ۵۷ پناهگاه تخریب شد. امروزه، تنها قسمت های کوچکی از تکه های نقاشی شده روی دیوارها باقی مانده اند، از جمله یک قطعه به طول ۱٫۴ کیلومتر که به عنوان بخشی از دیوار خاطرات برلین حفاظت می شود، یادگار خاطره ای از تقسیم بندی در اروپا.

قدیمی ترین و بزرگترین امپراطوری پروس در برلین، قصر شارلوتنبورگ است که در قرن هفدهم میلادی تاسیس شده و مهم ترین محل اقامت برای سلطنت آلمان بود. این قصر بزرگ به زیبایی در حال بازسازی است و از ویژگی های مهم آن می توان به گنبد مرکزی ۵۰ متری آن اشاره کرد که در سال ۱۷۱۲ به بنا اضافه شده است. ویژگی برجسته ی تور ها در برلین، بازدید از مکان های جدید تر این شهر است که آپارتمان های دولتی و سالن های مجلل دارند. این ساختمان ها در سال ۱۷۴۶ بنا شده اند. در این مکان ها بازدید کنندگان از شکوه و جلال محل زندگی پادشاهان پروس و منتخبان بازدید می کنند، از اتاق خواب فردریک اول و مبل های راحتی و نقاشی های قشنگ شان گرفته، تا آپارتمان های جانشینان فردریک اول را می توانید ببینید.

یادبود و نظارت بر دیوار برلین چارلی

Unter den Linden

معروفترین خیابان برلین، Unter den Linden قرنهاست گردشگران زیادی دارد. این خیابان بزرگ طولی حدود ۱۴۰۰ متر داشته و از روبرو پاریسر پلاتز را به دروازه براندنبورگ به لست گارتن متصل می کند. در سال ۱۵۷۳ میلادی به عنوان یک مسیر پیاده روی بزرگ در راه رسیدن به تیرگارتن برای شکار انتخاب شد و در سال ۱۶۴۷ به به ثبت رسید. امروزه شمال دو خط اتومبیلی است که با یک مسیر پیاده روی وسیع از هم جدا شده اند و محل شگفت انگیزی برای استراحت فراهم کرده اند که شلوغی شهر را در اطراف تان به نمایش می گذارد.

Unter den Linden

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: planetware.com

نوشته شده در ۲۱ آبان ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
مطالب مشابه