بهترین رستوران های یزد

طبق گزارشات منتشر شده، یزد قدیمی ترین شهری است که به عنوان پر بازدیدترین شهر ایران نیز شناخته می شود. از لحاظ جغرافیایی، یزد در مرکز فلات ایران و بین دو بیابان واقع شده است. آجرهای خشتی شهر، بادگیرها و حیاط های سنتی اش توجه هر گردشگری را جلب می کند. در این مطلب برخی از بهترین رستوران های یزد را به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین رستوران های یزد

هتل رستوران ملک التجار

هتل ملک التجار یزد نمونه ای از خانه های سنتی به جا مانده از دوران قاجار می باشد که غذاهای بی نظیر این رستوران زبانزد خاص و عام است. مطمئن باشید سرو غذا در محیط سنتی این رستوران همیشه در خاطرتان خواهد ماند. فضای باستانی و معماری منحصر به فردش فضای دلچسبی را برای مهمانان ایجاد می کند.
آدرس: یزد، روبه روی بازار خان، خیابان قیام

هتل رستوران ملک التجار

رستوران حمام خان

حمام خان، حمامی بوده که اکنون به رستوران و چای خانه ای سنتی تبدیل شده است. در این رستوران مجموعه ای از غذاهای اصیل ایرانی نظیر: دیزی، گوشت بره، سوپ و سیب زمینی مخصوص به شما پیشنهاد می شود. این فضا با پوشش طاق و گنبد، مسقف شده و نمای داخلی حمام از سنگ و آجر است. قطعا این طراحی، فضایی لذت بخش را برای هر بیننده ای ایجاد می کند. قیمت ها ممکن است کمی گران باشند اما مطمئن باشید هرگز از انتخاب این رستوران پشیمان نمی شوید.
آدرس: یزد، بازار پنجه علی

پیتزا گل سرخ

این مکان در شمال غربی شهر یزد در خیابان جمهوری اسلامی واقع شده است. پیتزا گل سرخ به مشتریان خود یک نمونه پیتزای معروف ایتالیایی ارائه می دهد و به عنوان یکی از پیتزا فروشی های مشهور شناخته می شود. گفته می شود که مؤسس رستوران در دهه های گذشته به عنوان سرآشپز پیتزا در استرالیا مشغول به کار بوده و دستورالعمل هایش را به یزد منتقل کرده است. این رستوران می تواند برای مسافرانی که تمایلی به مصرف غذاهای سنتی ندارند گزینه ی فوق العاده ای باشد.
آدرس: یزد، بلوار پاک نژاد

 

هتل رستوران جاده ابریشم

هتل رستوران جاده ابریشم از نظر فضای راحت، حیاط زیبا و قیمت بسیار مناسب، برای گردشگران و مسافران بسیار حائز اهمیت است. غذاهای متنوع این رستوران، اهمیتش را دو چندان کرده و هر گردشگری را به خود جلب میکند.
آدرس: یزد، خیابان مسجد جامع، کوچه تله خاکستری

هتل رستوران جاده ابریشم

رستوران مارکوپولو

این رستوران متعلق به هتل شرق است و منظره ای دارد که نظیر آن را در هیچ کجای یزد پیدا نمی کنید. مسافران و گردشگران کباب و نان تازه این رستوران را در اولویت انتخاب خود قرار می دهند. علاوه بر آن سوپ عدس یزدی گزینه ی بی نظیری برای انتخاب غذای یزدی است. اما باید توجه داشته باشید که این غذا فقط روزهای خاصی طبخ می شود.
آدرس: یزد، لب خندق، هتل شرق

رستوران مارکوپولو

رستوران سنتی مظفر

رستوران مظفر در هتل مظفر واقع شده و ده دقیقه با مجموعه ی امیر چخماق فاصله دارد. این رستوران از دوران قاجار به جا مانده که البته اکنون مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است .
آدرس : یزد، خیابان مطهری
رستوران سنتی مظفر

باغ صدری تفت

تفت حدود سی دقیقه با یزد فاصله دارد. باغ صدری یکی از آثار دیدنی شهر تفت است. یک باغ با متراژ دوازده هزار متر که در نزدیکی اقامتگاه قاجاریان قرار دارد. اگر به تفت سفر کردید بازدید آن را از دست ندهید.

باغ صدری تفت

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۷ آبان ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع معرفی رستوران ها
مطالب مشابه