زیباترین سواحل ترکیه

کوهستان های پوشیده از درختان سبز کاج و صنوبر، دریاهای آبی و ژرف، سواحل شنی بی پایان و غروب های نارنجی رنگ. همه و همه می توانید تعطیلاتی رویایی را برای شما به ارمغان بیاورند. با تهیه تور ترکیه و سفر به این کشور برای تعطیلات تابستانی خود حتما به این ۶ ساحل فوق العاده زیبا نیز سر بزنید. با سیر و گشت همراه باشید با معرفی زیباترین سواحل ترکیه

زیباترین سواحل ترکیه

ساحل کاباک

بهترین مکان برای افرادی که عاشق خلوت و سکوت هستند. سادگی و زیبایی این ساحل شما را غرق در آرامش خواهد کرد. چنانچه مکان ساکتی را که دوست دارید پیدا نمی کنید، وسایل ها و کتاب های خود را به نزدیک ترین خانه های ییلاقی اطراف این ساحل ببرید.

 

ساحل کلبکلر وادیسی

این مکان با حدود ۳۵۰ متر صخره های تیز و سخت محاصره شده است. کلبکلر وادیسی (دره پروانه ها)، زیستگاه بیش از ۸۰ نوع گونه پروانه بوده و این بهشت زیبا، نام خود را از این پروانه ها دارد. موسسه ی دره ی پروانه ها Butterfly Valley Establishment تنها سازمانی است که محیطی امن و زیبا نزدیک دریا برای حیوانات وحشی تدارک دیده است.

ساحل سیرلی

ساحل سیرلی

پس از یک ساعت رانندگی خارج از آنتالیا به این ساحل می رسید، در واقع با مرکز این شهر توریستی خیلی فاصله دارد. رستوران های ارزان قیمت و ساده و ساحل زیبا و طبیعی و پوشیده از چتر، درست به بهشت روی زمین می ماند. در خروجی ساحل نیز می توانید از اُلمپوس (باقیمانده های شهر باستانی لیسیا) دیدن کنید.

ساحل پاتارا

ساحل پاتارا

ساحل پاتارا یکی دیگر از زیباترین مناطق طبیعی به طول ۱۸ کیلومتر واقع در آنتالیا است که واقعا ارزش دیدن دارد. شن های نرم و آب کم عمق دریای این ساحل مکان مورد علاقه ی لاک پشت های دریایی کارتا برای تخم گذاری است. حتما گشت و گذاری در شهر باستانی لیسیا را تجربه کنید،  در رستوران های محلی غذا میل کنید و اتاقی در یکی از پانسیون هایی که توسط محلی ها اداره می شوند، رزرو کنید.

ساحل کاپوتاس

ساحل کاپوتاس

با پایین رفتن از راه پله های کنار جاده ی اصلی، با منظره ی شگفت انگیز دریای لاجوردی و ماسه های طلایی مواجه می شوید. این ساحل کاملا بکر و دست نخورده است به جز چترها و تخت های آفتاب گیری که تابستان ها در آن قرار می گیرند، پس حتما غذا و نوشیدنی به همراه خود ببرید. ساحل کاپوتاس یکی از زیباترین سواحل ترکیه است.

 

ساحل اُوابوکو

یک ساحل کاملا ساده و مخفی در منطقه ی داتکا که توازن قله های سرسبز، دریایی به رنگ آبی تیره و ساحل شنی پهناور و طلایی در آن خیره کننده است. همچنین تعدادی پانسیون و غذاخوری هایی که بدست محلی ها اداره می شوند در آنجا موجود است که اصطلاحا به این منطقه کنت کویو (خلیج بهشتی) می گویند.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲ آذر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
مطالب مشابه