بهترین رستوران های بازار تهران

هیچ سفری به تهران بدون سپری کردن یک بعدازظهر در قلب تاریخی و تجاری تهران کامل نمی شود. مکانی به نام بازار بزرگ. مردم محلی آن را به عنوان بازار بزرگ می­ شناسند، یک منطقه ی بزرگ پر از مغازه. در اینجا بهترین رستوران های بازار تهران را برای لحظه ای دور شدن از هیاهوی بزرگترین مرکز تجارت بین المللی ایران به شما معرفی می کنیم. با سیر و گشت همراه شوید.

بهترین رستوران های بازار تهران

رستوران شرف الاسلامی

شرف الاسلامی که برای گردشگران و بازاری ها رستوران بسیار محبوبی است، رو به روی بازار جواهرات قرار دارد. با طیف گسترده ای از غذاهای سنتی ایرانی که در این رستوران ارائه می شود، می توانید از برنج و گوجه کباب شده همراه با هر نوع خورشت و یا هر نوع کبابی که میل دارید، لذت ببرید. آنقدر غذاها زیبا تزئین شده اند که مشتری ها می گویند غذا با شما صحبت میکند. برای اشخاصی که به رژیم غذایی پر از کربوهیدارت ایرانی ها عادت ندارند بهتر است که پس از یک بازار گردی حسابی، به این محل سر بزنند. رستوران شرف الاسلامی یکی از بهترین رستوران های بازار تهران است.

رستوران شرف الاسلامی

رستوران سنتی خیام

پایین تر از ایستگاه متروی خیام در خیابان خیام و رو به روی مسجد امام زاده سید نصرالدین، رستوران سنتی خیام قرار دارد که نسبت به دیگر رستوران ها راحت تر پیدا می شود. در این رستوران سنتی، یک بازخوانی ۳۰۰ ساله را شاهد خواهید بود که سابقا بخشی از مسجد بوده است. وقتی که بر سر میز یا فرش های سنتی ایرانی در حال غذا خوردن هستید، کاشی کاری و سقف گنبدی شکل رستوران شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. قیمت غذاها نسبت به دیگر رستوران ها گران تر است ولی بعد از صرف غذا با چای و قلیان از شما پذیرایی خواهد شد.

رستوران مسلم

رستوران مسلم احتمالا معروف ترین رستوران در کل بازار باشد. روزانه تقریبا برای ۴۰۰۰ نفر غذا سرو می شود. برای اینکه نوبت شما برسد حدود ۳۰ دقیقه یا بیشتر باید صبر کنید. رستوران مسلم در ورودی اصلی خیابان پانزده خرداد قرار دارد که نزدیک ترین رستوران به بازار است. غذای مخصوص این رستوران ته چین است، یک کیک برنجی خوشمزه ایرانی که شامل زعفران، تخم مرغ، ماست و مرغ نیز میشود. البته بجز ته چین، کباب های بسیار خوشمزه ای نیز در این رستوران طبخ میشوند.

رستوران مسلم

رستوران جوان

رستوران جوان یک رستوران کوچک واقع شده در خیابان ناصر خسرو است که غذاهای سنتی ایرانی سرو میکند. اگر می خواهید از شلوغی فرار کنید و لوکس بودن رستوران برایتان اهمیت زیادی ندارد، این رستوران مقرون به صرفه خواهد بود. رستوران جوان دقیقا پشت کاخ گلستان (محل زندگی پادشاهان قاجار) و در مقابل ردیفی از فروشگاه هایی که پرچم و بنر برای محرم می فروشند واقع شده است. حتما ته دیگ که نوع خاصی از برنج ترد است را نیز امتحان کنید.

رستوران شمشیری

شمشیری یک رستوران تاریخی است که توسط مردم محلی مورد توجه قرار گرفته است. این رستوران در جنوب شرقی سبز میدان واقع شده است. با توجه به نام آن (که به معنی شمشیر یا سیخ کباب است) تعجبی ندارد که بهترین کوبیده های تهران را سرو کند. دکوراسیون و رومیزی پلاستیکی های آن به نوعی تحت تاثیر شمشیر بزرگی که از دیوار آویزان است می­ باشند.

رستوران شمشیری

کافه رستوران گل رضائیه

گل رضائیه یکی از قدیمی ترین کافه رستوران های تهران است که حدود ۷۰ سال پیش تاسیس شده است. گل رضائیه در خیابان سی تیر و رو به روی موزه شیشه و سرامیک واقع شده است و حدود ۱۰ دقیقه رانندگی از بازار فاصله دارد ولی نسبت به دیگر رستوران های محلی جو بسیار متفاوتی دارد. شهرت این کافه رستوران بیشتر بخاطر حضور روشنفکران در این مکان است. ده ها پرتره از نویسندگان برجسته ایرانی قرن بیستم از دیوار های آن آویزان شده اند. بحث ممکن است سنگین باشد ولی منو بسیار سبک است. در این رستوران سوپ و سالاد، کتلت ایرانی و البته مجموعه ای عالی از قهوه ها سرو می شوند.

 

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۰ آذر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع معرفی رستوران ها
تبلیغات چپ