مناطق دیدنی لارناکا

لارناکا شهری زیبا و آفتابی واقع در سواحل قبرس است که هم جنبه ی زندگی پر زرق و برق مدرن و جهانی و هم جلوه ی آرام و ساکت جزایر مدیترانه ای را دارد. در این مطلب ما فهرستی از مناطق دیدنی، تفریحات و اماکن تاریخی لارناکا تهیه کرده ایم تا بهترین اوقات سفر را در این شهر سپری کنید. با سیر و گشت همراه باشید با معرفی مناطق دیدنی لارناکا

مناطق دیدنی لارناکا

گشت و گذار هیجان انگیز در اقیانوس با قایق های تندرو

همه چیز از اسم این تفریح خاص و مهیج پیدا است. این قایق ها برای مسافرانی که قصد سپری کردن تعطیلات در لارناکا را دارند طراحی شده تا از سرعت باور نکردنی آن ها در پیمودن اقیانوس و شکافتن موج های سرگردان آن لذت ببرند. قدرت این قایق ها از موتورهایی با توان ۱۰۰۰ اسب بخار گرفته می شود که مثل یک موشک روی دریا حرکت کرده و نفس را در سینه ی مسافرین حبس می کنند. ظرفیت این قایق ها تا ۱۰ نفر می باشد بنابراین گروه های خود را از قبل مشخص کنید.

اقیانوس با قایق های تندرو

آیوس لازاروس (کلیسای روحانی لازاروس)

زیبایی و جاذبه ی قبرس شاید برآمده از تاریخ فریبنده و شگفت انگیز آن باشد. کلیسای روحانی لازاروس کلیسای ارتودوکس های یونانی که در قرن ۹ بنا شد، یکی از زیباترین معماری های جزیره را دارد و سمبل فرهنگ این شهر است. درون کلیسا به دلیل وجود دیوارهای محراب طلا، اسباب و وسایل چوبی و نفیس دست ساز و دیگر تندیس های زیبا و مذهبی آن کاملا محافظت شده و پیچیده است و ظاهر آن شاید کمی باعث ایجاد حس مبهم و ترس در بیننده نیز شود. هر ساله ۸ روز قبل از عید پاک (روز ولادت مسیح) در روز مقدس لازاروس، این کلیسا پذیرای گروهی از روحانیون است. پس چنانچه به دیدن این مراسم علاقمند هستید برنامه سفر خود را طوری تنظیم کنید تا در آن زمان خاص، آنجا حضور داشته باشید.

کلیسای روحانی لازاروس

ساحل مکنزی

پیرامون قبرس در قالب یک جزیزه، وسط دریای مدیترانه با خطوط افق زیبا و خیره کننده و سواحل لوکس پوشیده شده، ساحل مکنزی همچون جواهری در میان جزیزه لارناکا می درخشد. خطوط ممتد شن های طلایی و بی پایان و آب زلال دریا منظره ای فوق العاده را بخصوص برای افرادی که با خانواده هستند و کودک به همراه دارند، به تصویر می کشد.
دسترسی به اماکن فروش غذا و نوشیدنی کاملا آسان بوده و می توانید از آفتاب گیر و چترهای ارزان قیمت برای آفتاب گرفتن استفاده کنید. این ساحل تمام امکانات لازم برای ایجاد احساس یک روز در بهشت را برای شما فراهم آورده است.

صومعه استاوروونی

صومعه استاوروونی

صومعه استاوروونی یکی از جدال برانگیزترین نقاط تاریخی لارناکا است که ورود بانوان به آن ممنوع می باشد. این صومعه که همچنان در حال انجام فعالیت های مذهبی است، در بالاترین نقاط تپه های بلند و درخشان از نور آفتاب قرار دارد که منظره ای اعجاب انگیز از خورشید به بیننده ارائه می دهد. افراد مقیم این صومعه برای حفظ و بقای سنت های ارتودوکس و حرمت این مکان مخصوص خداپرستی به آنجا اعزام شده اند و تمام بازدیدکنندگان باید قوانین سخت گیرانه ی آن را رعایت کنند، قوانینی همچون منع ورود بانوان. یک کلیسای کوچک در کنار آن قرارگ رفته تا خانم ها در زمان غیاب آقایان به آنجا بروند. فرصت مناسبی برای بازدید از این مکان است که بر اثر گذشت زمان کمی دسخوش تغییرات شده است.

تفرجگاه ساحلی لارناکا

تفرجگاه ساحلی لارناکا

تفرجگاه ساحلی لارناکا مکانی فوق العاده زیبا و آرام است. محلی ها و مسافرانی که زیاد به آنجا رفت و آمد می کنند حتما درباره ی گربه هایی که آزادانه در سراسر جزیره مخصوصا این تفرجگاه گردش می کنند، به شما خواهند گفت. هر چند که این گربه ها حیوانات خارق العاده ای نیستند اما به گونه ای جلوه ی رویایی و آرام این تفرجگاه را بیش از پیش نمایان می سازند. هنگام غروب وقتی آفتاب در امتداد خط افق و دریای مواج ناپدید می شود، بهترین زمان برای قدم زدنی آرام در بعدازظهرهای گرم این جزیره است. این مکان زیبا بی شک بهترین گزینه برای پایان روزی دلپذیر در لارناکا است.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۶ آذر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ