آب و هوای سیدنی چگونه است؟

سیدنی از یک هوای آفتابی با زمستان های معتدل و تابستان های گرم برخوردار بوده و شرایط جوی آن برای گذراندن اوقات فراغت در خارج از منزل عالی می باشد. با استفاده از اطلاعاتی که در بخش زیر در رابطه با دما و بارندگی در سیدنی گردآوری شده اند برای سفر به این شهر برنامه ریزی کنید و از آن لذت ببرید. برای اطلاع از اینکه وضعیت آب و هوای سیدنی چگونه است با سیر و گشت همراه باشید.

آب و هوای سیدنی

آب و هوای سیدنی در تابستان

در فصل تابستان میانگین دمای هوا در سیدنی از ۱۸٫۶ تا ۲۵٫۸ درجه سانتی گراد (۶۵٫۵_۷۸٫۴ درجه فارنهایت) و میانگین رطوبت هوا تقریبا ۶۵% می باشد. فصل تابستان یکی از بهترین زمان ها برای گذراندن اوقات فراغت در سواحل بی شمار سیدنی است. یعنی زمانی که دمای آب تا ۲۱٫۹_۲۳٫۷ درجه سانتی گراد (۷۱٫۴_۷۴٫۷درجه فارنهایت) افزایش می یابد.

آب و هوای سیدنی در پاییز

پاییز یکی از معتدل ترین فصول سال در سیدنی می باشد. یعنی زمانی که میزان رطوبت هوا افت کرده و میانگین دمای هوا تا ۱۴٫۶ تا ۲۲٫۲ درجه سانتی گراد (۵۸٫۳_۷۲ درجه فارنهایت) کاهش می یابد. هوای تازه موجب شده است که فصل پاییز یکی از بهترین زمان ها برای پیاده روی ساحلی در سیدنی محسوب شود. تماشای نهنگ های گوژپشتی که از ماه می تا آگوست به شمال مهاجرت می کنند خالی از لطف نیست.

آب و هوای سیدنی در زمستان

سردترین ماه های سال در سیدنی ماه های ژوئن تا آگوست می باشند. یعنی زمانی که میانگین دمای هوا از ۸٫۸ تا ۱۷ درجه سانتی گراد (۶۲٫۶_۴۷٫۸ درجه فارنهایت) افت می کند. معمولا ماه ژوئن پرباران ترین ماه سال در سیدنی با میانگین ۱۳۲mm می باشد و این در حالی است که ماه جولای سردترین ماه سال است. یعنی زمانی که میانگین دمای هوای در روز به ۱۳ درجه سانتی گراد (۵۵ درجه فارنهایت) می رسد.

آب و هوای سیدنی در بهار

در فصل بهار روزها کمی گرم تر هستند، اما میزان رطوبت هوا همانند تابستان بالا نیست. میانگین روزانه ی دمای هوا از ۱۱ تا ۲۳ درجه سانتی گراد (۷۳٫۴_۵۱٫۸ درجه فارنهایت) می باشد.

آب و هوای سیدنی استرالیا

سوالات رایج در مورد آب و هوای سیدنی

زمان تغییر ساعت در سیدنی

تغییر ساعت در اولین یکشنبه ی ماه اکتبر از ساعت ۲ بامداد (به وقت استاندارد شرقی) آغاز شده و در اولین یکشنبه ماه آپریل در ساعت ۳ بامداد تمام می شود. در طی این زمان ها ساعت در سیدنی به وقت منطقه زمانی Australian Eastern Daylight Time (AEDT),UTC+11 جلو کشیده می شود.

زمان طلوع و غروب آفتاب در سیدنی

در ماه دسامبر سیدنی دارای طولانی ترین ساعات روشنی روز با زمان طلوع آفتاب در ساعت ۵:۳۰ صبح و زمان غروب آفتاب در ساعت ۸ شب است. در ماه ژوئن سیدنی از کوتاه ترین ساعات روشنی روز با زمان طلوع آفتاب در ساعت ۷ صبح و زمان غروب آفتاب در ساعت ۵ عصر برخوردار است.

آیا  دمای هوا برای شنا در فصل پاییز و زمستان در سیدنی مناسب است؟

در ماه مارس و آپریل، دمای آب در حدود ۲۲ تا ۲۳ درجه سانتی گراد (۷۳_۷۲ درجه فارنهایت) می باشد. بنابراین مسافران می توانند از گذراندن اوقات فراغت در سواحل زیبای سیدنی لذت ببرند. بیشتر افراد محلی به شنا و موج سواری در فصل زمستان یعنی زمانی که میانگین دمای آب تا ۱۸٫۸_۱۹٫۳ درجه سانتی گراد (۶۶٫۷_۶۵٫۸ درجه فارنهایت) کاهش می یابد نیز ادامه می دهند.

آیا در زمستان های سیدنی برف می بارد؟

بارش برف در سیدنی بسیار کم اتفاق می افتد. Jindabyne یک راه ورودی به کوه های برفی استرالیا است. برای رسیدن به Jindabyne باید به مدت ۶ ساعت تا جنوب سیدنی رانندگی کنید. همچنین بارش برف در مناطقی از ایالت نیو ساوت ولز مانند کوه های آبی، Orange و Upper Hunter نیز اتفاق می افتد.

پوشیدن چه نوع لباس هایی در زمستان های سیدنی مناسب است؟

در فصل زمستان میزان دمای هوا گاهاً تا زیر ۷ درجه سانتی گراد (۴۴٫۶ درجه فارنهایت) نیز افت می کند. پوشیدن لباس های چند لایه و به همراه داشتن یک پالتوی ضد آب از آن جایی که در ماه ژوئن می تواند بارانی باشد ضروری است. همچنین یک ژاکت گرم همراه خود ببرید زیرا در غروب هوا بسیار سرد می شود.

پوشیدن چه نوع لباس هایی در تابستان های سیدنی مناسب است؟

از آن جایی که آب و هوای سیدنی در فصل تابستان مطبوع و دل پذیر است پوشیدن لباس های سبک مناسب می باشد. لباس شنا همراه خود داشته باشید چرا که سیدنی از بندرگاه های زیبا و سواحل اقیانوسی به وفور برخوردار است.

پیش بینی شاخص اشعه فرابنفش (UV) چیست؟

افرادی که به سیدنی سفر می کنند باید شاخص اشعه ی فرابنفش را که میزان تابش روزانه ی اشعه ی فرابنفش خورشیدی را شرح می دهد از طریق گزارشات هواشناسی محلی بررسی کنند. پوست خود را با استفاده از کرم ضد آفتاب +SPF30 که در تمامی سوپرمارکت ها، فروشگاه های کوچک و داروخانه های استرالیا موجود است از آفتاب سوختگی محافظت کنید و از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.

منبع: australia.com

نوشته شده در ۱۷ آذر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع اخبار گردشگری
تبلیغات چپ