زیباترین پارک های تهران

پایتخت ایران شهری شلوغ و پر سر و صدا است اما در تقریبا در تمامی مناطق آن با آرامش خاصی مواجه می شوید. در واقع تهران شهر پارک های زیبا با طراحی های مبتکرانه است که بهترین اماکن برای تفریح و استراحت می باشند. ما در این مطلب فهرستی از بهترین و زیباترین پارک های تهران را برای شما آماده کرده ایم. با سیر و گشت همراه باشید.

پارک های تهران

پارک جمشیدیه

حوالی غرب تهران در دامنه ی کوه البرز پارک جمشیدیه واقع شده است. پارک جمشیدیه مکانی است که کوهنوردان تازه کار، پیاده رو ها و هر کسی که عاشق مناظر زیبا باشد را به سمت خود جذب می کند. پارک در نقاط بالای کوهپایه ها واقع شده و هر چه بالاتر روید چشم انداز وسیع تری از شهر خواهید داشت. هوای پاک و تازه و دوری از هیاهوی شهر، این پارک را به مکان مورد علاقه ی زوج های جوان تبدیل کرده است. به خصوص در زمستان که منظره ی زیبا ی فرود نخستین قطرات برف، فضایی فوق العاده به این پارک می بخشد. همچنین در مرکز پارک رستوران و چایخانه ای واقع شده است.

آدرس پارک جمشیدیه: تهران، خیابان امیدوار (نزدیک منطقه نیاوران)

پارک جمشیدیه

پارک ملت

پارکی در قلب شهر تهران که پاسخگوی هر نوع سلیقه و ویژگی های جامعه شناختی افراد است. فضای وسیع و سرسبز این پارک مرکزی و قایق های روان در دریاچه ی کوچک و آرام آن مملو از سایه و آرامش است.
اسکیت در پیست و گردش های دسته جمعی از پرطرفدارترین تفریحاتی است که در این پارک انجام می شود اما بهترین کار پیاده روی انفرادی در سکوت و دور از چشم جمعیت است. در فصل پائیز که برگ درختان به رنگ های قرمز و طلایی درمی آیند، پارک ملت تبدیل به پناهگاهی فوق العاده و درون شهری برای خلوت کردن می شود.

آدرس پارک ملت: تهران، خیابان ولیعصر

پارک ملت

پارک آب و آتش

پارکی تازه تاسیس در شمال تهران با آب نماهای فراوان در اطرافش که بهترین مکان را برای بازی کودکان در روزهای گرم تابستان فراهم کرده است. همچنین شکوه برج های آتشین آن که هر از چند گاهی شعله های بلند و عظیم آن به سمت آسمان روانه می شوند چشم ها را به خود خیره می کنند. علاوه بر این وجود رستوران و کافه های فراوان، تورهای بدمینتون و حتی سالن آمفی تئاتر به ویژگی های این پارک افزوده اند. این پارک از طریق پل زیبایی بنام پل طبیعت به پارک جنگلی طالقانی وصل می شود.

آدرس پارک آب و آتش: تهران، تقاطع مدرس – حقانی

پارک آب و آتش

پارک شهر

تنها چند خیابان بالاتر از بازار بزرگ، پارک شهر قرار دارد که قدیمی ترین پارک تهران و بهترین محل استراحت در بخش های جنوبی شهر است. خیابان های پوشیده از درخت های سبز و گل های فراوان آن محیطی زیبا و فریبنده را زیر سایه ی درختان بوجود آورده است. یک رستوران سنتی عالی، یک باغ پرندگان کوچک و دریاچه ای در مرکز این پارک واقع شده که با قایق های پدالی چهره ی قدیمی و دلنشین پارک را به رخ بیننده می کشد.

آدرس پارک شهر: تهران، خیابان خیام

پارک شهر

پارک نهج البلاغه

این پارک در ناحیه ی غربی شهر قرار دارد که نمونه بارزی از هنر معماری ایرانیان در دهه های اخیر است. ایده ی مبتکرانه ی ساخت پارک در دره ی سبز و زیبا با رودخانه ی کوچکی که از مرکز آن جریان می یابد، شگفت انگیز است. محیط فراخ و وسیع آن مورد علاقه ی گردش های دسته جمعی و عصرانه ی خانواده ها بوده و امکانات رفاهی فراوانی نظیر بدمینتون، تنیس روی میز و قلیان را برای آن ها فراهم آورده است. همچنین در آنجا می توانید از طعم مطبوع ذرت کبابی های شور لذت ببرید. پارک نهج البلاغه یکی از زیباترین پارک های تهران است.

آدرس پارک نهج البلاغه: تهران، اتوبان شهید همت

پارک نهج البلاغه

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۲ آذر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مراکز تفریح
تبلیغات چپ