بهترین رستوران های گیاهی تهران

اگر افراد گیاه خوار در ایران بخواهند بیرون از منزل غذا بخورند معمولا با دردسرهایی روبرو می شوند. چون آشپزی ایرانی عمدتا بر مبنای گوشت است. اما سالم خواری و منافع رژیم گیاهی به مرزهای ایران هم رسیده و تعدادی از این رستوران ها در پایتخت شروع به کار کرده اند. در اینجا بهترین رستوران های گیاهی تهران را معرفی می کنیم که در آنها می توانید غذایی سنتی بخورید و در عین حال رژیم خود را زیر پا نگذارید. با سیر و گشت همراه باشید.

بهترین رستوران های گیاهی تهران

رستوران گیاهی زمین

رستوران زمین تنها مکانی است که غذاهایی صد در صد گیاهی سرو می کند. این خوراک سرا که در کلبه ای چوبی واقع شده، میزهایش از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی کند. اما منویی پر و پیمان از برگرها، پیتزا، سوشی، کباب و حتی خورش های سنتی ایران از جمله قورمه سبزی دارد و همگی این غذا ها را بدون ذره ای گوشت آماده می کند. بوفه ی کوچکی کنار قسمت صندوق است که کراکرهای فاقد گلوتن، کینوا و سایر مواد غذایی مورد استفاده ی گیاه خواران را به فروش می رساند. این رستوران یکی از بهترین رستوران های گیاهی تهران می باشد.

آدرس: تهران، پردیسان

تلفن: ۸۸۳۷۳۹۲۴

رستوران گیاهی آناندا

بیش از یک دهه است که این پاتق دلربا و دوست داشتنی، غذاهایی خوشمزه و بدون گوشت سرو می کند و نشان می دهد که گیاه خواری می تواند سالم و در عین حال خوشمزه باشد. این رستوران در یک باغ آرام و دنج در نزدیکی پاسداران قرار دارد که غذاهای سنتی ایرانی همچون دلمه ی فلفل و برگ مو را بصورت کاملا گیاهی سرو می کند. یک مشت غذای گیاهی خوشمزه و یک منوی کافه ی دلچسب همه ی افراد، حتی گوشت خواران را نیز مجاب به یک توقف هر چند کوتاه در این مکان می نماید.

آدرس: تهران، منطقه سه، اختیاریه جنوبی، پلاک ۱۸

تلفن: ۲۲۵۵۶۷۶۷

رستوران انجیر معابد

این رستوران در خیابان شلوغ و پر هیاهوی شریعتی واقع است و محیط چندان آرامی ندارد. اما غذاهایی که درست می کند خیلی صلح طلبانه هستند. این رستوران هرگز از مواد فریز شده یا کنسروی استفاده نمی کند و فقط از ماکارونی و نان سبوس دار و همچنبن برنج قهوه ای استفاده می کند. حتما فسنجون گیاهی این رستوران را امتحان کنید. فسنجون یک خورش فوق العاده خوشمزه ی ایرانی است که مزه ای ملس دارد و از رب انار و مغز گردوی چرخ شده و توفو، که مخصوص این رستوران است تهیه می شود.

آدرس: تهرانف منطقه سه

تلفن: ۲۲۶۳۱۰۱۷

پاتق هنرمندان ایرانی

احتمالا در این رستوران گیاهی بیش از غذا تحت تاثیر جو حاکم آن قرار خواهید گرفت. اما هر رستورانی که چنین جوی داشته باشد(گیاهی) در ایران غنیمت است. این رستوران که در بین جامعه ی هنری محبوبیت خاصی دارد منویی کاملا بدون گوشت را برای مشتریان فراهم کرده است. می توانید قبل از غرق شدن در فضای فرهنگی رستوران، غذایتان را در محیط زیبایی که بیرون از رستوران قرار دارد، میل کنید.

آدرس: تهران، خیابان ایرانشهر، باغ هنرمندان

تلفن: ۸۸۸۳۱۰۴۵۷

آشپزی خالص گیاهی

در بین کافه های زیبای برج های آ اس پ، این رستوران کوچک و دوست داشتنی واقع شده که دکوری فرانسوی و کارکنانی صمیمی، انگلیسی زبان و فضایی دلچسب دارد که مشتریان را جذب خود می کند. غذاهایی که در منوی گیاهی هستند هم بسیار خوشمزه اند و هم چاشنی هایی عالی دارند. این رستوران صبحانه هم سرو می کند و در شب های چهارشنبه موسیقی زنده نیز دارد.

آدرس: تهران، خیایان ۶۴ برج های آ اس پ

تلفن: ۸۸۶۰۳۹۹۰

تیلیت

اینجا یک رستوران گیاهی نیست. اما تنها رستورانی است که برای غذای محبوب و سنتی دیزی گزینه ی گیاهی را در منویش قرار داده است. دیزی یک خورش سنتی ایرانی متشکل از نخود، سیب زمینی و گوشت ماهیچه است که در ظرف سفالی بار گذاشته می شود و با مخلفات ایرانی همچون سبزی های خوراکی، ماست و نان خورده می شود. خوردن این غذا خستگی روزانه را از تن می زداید. اگر می خواهید دیزی توفو دار (گیاهی) سفارش دهید بهتر است از یک روز قبل هماهنگ کنید.

تلفن: ۳۳۹۸۴۶۸۴

تیم تجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۶ آذر ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع معرفی رستوران ها
تبلیغات چپ