با تنگه واشی آشنا شوید

مطمئنا شما هم اسم تنگه واشی را شنیده اید، این جاذبه ی گردشگری استان تهران به خصوص در تابستان تعداد زیادی گردشگر را به سمت خود می کشاند. اگر تا به حال از این مکان بازدید نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با تنگه واشی آشنا کنیم.

  تنگه واشی

تنگه واشی

تنگه واشی در استان تهران و شهرستان فیروزکوه واقع شده است. این تنگه منحصر به فرد بدلیل سردی هوا، امکان بازدید را از علاقمندان در فصل پاییز و زمستان می گیرد که البته در روزهای گرم سال از سراسر ایران گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. کلا منطقه فیروزکوه در فصل گرم سال، آب و هوای خوب و مطبوعی دارد و به چون فاصله تنگه واشی تا تهران زیاد نیست برای تورهای یک روزه بسیار عالیست. تنگه واشی بین دو صخره واقع شده است که باید از داخل آب از آن گذر کنید و در نهایت به آبشار ساواشی برسید.

تنگه واشی

در دیواره های تنگه واشی کتیبه هایی وجود دارد که این کتیبه ها در زمان قاجار و شاه وقت یعنی فتحعلی شاه احداث شده است. این کتیبه یکی از سه کتیبه اصلی ساخته شده قاجاریه است. کتیبه تنگه واشی بصورت خیلی ماهرانه طراحی و ساخته شده است که آن را از هر باران و طوفانی در امان می دارد.

تنگه واشی کجاست؟

آدرس تنگه واشی :تنگه واشی در ۱۷ کیلومتری شهرستان فیروزکوه و در استان تهران قرار دارد.

مسیر دسترسی به تنگه واشی :

از تهران باید به سمت دماوند رفته و در نهایت وارد جاده فیروزکوه شوید. قبل از رسیدن به شهرستان فیروزکوه و در سمت چپ حرکت شما تابلو ورود به تنگه واشی را مشاهده می کنید. تا انتهای مسیر رفته و در نهایت مجبور هستید ماشین را پارک کنید و ادامه راه را پیاده ادامه دهید.

تنگه واشی

تنگه واشی چگونه است؟

تنگه واشی، شامل 2 تنگه است که بین آن یک دشت بسیار زیبا قرار دارد و بعد از تنگه دوم هم یک آبشار به نام ساواشی. برای عبور از هر دو تنگه باید از داخل آب حرکت کنید. میزان آب معمولا تا زانو یک فرد بزرگسال می رسد و در محل هایی تا کمر در آب فرو می روید. آب بسیار روان است و اگر چیزی داخل آن بیفتد را با خود میبرد. بهتر است اگر قصد پیاده روی با دمپایی را دارید حتما از نوع کشدار آن استفاده نمایید. از بردن کودکان کمتر از 7 سال بپرهیزید. حتما مقداری آب و خوراکی با خود بردارید. در دشت بین دو تنگه رستوران برای ناهار وجود دارد ولی پیشنهاد می کنیم از روز قبل ناهاری را تهیه و با خود ببرید. تا می توانید وسایل کمتری ببرید که حرکت شما را با مشکل مواجه نکند. جمعه شلوغ ترین روز هفته در تنگه واشی است و شاید نتوانید بهترن لذت را از آن ببرید.

آبشار تنگه واشی

نوشته شده در ۲۲ تیر ۱۳۹۵ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ