بهترین رستوران های اصفهان

مکان های کمی در ایران و جهان وجود دارند که می توانند با شکوه و شگفتی معماری اسلامی در اصفهان مقابله کنند. اصفهان با داشتن تعداد زیادی از پل ها، مساجد و کاخ ها که قرن ها قدمت دارند، یکی از بهترین مقاصد توریستی ایران است. در اینجا لیستی از بهترین رستوران های اصفهان را برای شما فراهم آورده ایم. با سیر و گشت همراه باشید.

بهترین رستوران های اصفهان

سفره خانه ی سنتی

سفره خانه ی سنتی که، در امتداد شرق میدان امام قرار دارد. خوشبختانه، کیفیت غذاها و محیط تحت تاثیر محبوبیت آن قرار نگرفته است. دیوارهای کاشی شده رنگارنگ، طاق ها و پنجره های شیشه ای رنگ آمیزی شده، فضای شگفت انگیزی را ایجاد می کنند. می توانید وقتی که بر روی تخت نشسته اید از غذای سنتی خود لذت ببرید.

اصفهان، شرق میدان امام

سفره خانه ی سنتی

هتل رستوران صدف

هتل صدف که غذاهای سنتی سرو می کند در خیابان حافظ واقع شده و کمتر از پنج دقیقه پیاده روی با میدان امام فاصله دارد. آنچه که این مکان را خاص می کند وجود رستوران در پشت بام این هتل است که فقط در روزهای تابستان آماده ارائه خدمات می باشد. کسانی که موفق به رزرو میز می شوند، نظارگر چشم انداز بی نظیری از شهر اصفهان خواهند بود.

اصفهان، خیابان حافظ ۲۲۰

هتل رستوران صدف

رستوران شهرزاد

رستوران شهرزاد به خاطر طراحی قاجاری اش معروف است. رستوران با پنجره های شیشه ای رنگ آمیزی شده و آینه کاری های فراوان، فضایی بسیار نورانی و زیبا را برای شما به نمایش می گذارد. شهرزاد فضایی شلوغ و کمی پر سر و صدا دارد. منوی غذای این رستوران مجموعه ای عالی از غذاهای سنتی ایرانی را ارائه می دهد. حتما جوجه کباب خوشمزه این رستوران را امتحان کنید. در اینجا برای گیاه خواران نیز گزینه هایی وجود دارد که معمولا در دیگر رستوران های ایرانی چنین امکانی وجود ندارد.

اصفهان، خیابان عباس آباد

رستوران خوان گستر

خوان گستر رستورانی در طبقه ی همکف هتل جلفا در منطقه جلفا است یعنی منطقه ی ارمنی نشین اصفهان. دکوراسیون آن ساده است و فضای تمیزی دارد و مهم تر از همه، غذاهای عالی ایرانی را سرو می کند. چلو کباب بهترین غذای این رستوران است. رستوران دارای یک کافه تریا و سالاد بار سلف سرویس نیز می باشد که برای گیاه خواران بسیار عالی است.

اصفهان، جلفا، خیابان حکیم نظامی، هتل جلفا

رستوران خیام

رستوران خیام یک کبابی ارزان و خوب در جلفا است که بیشتر بین افراد محلی شناخته شده است. حتما جوجه کباب یا کوبیده آبدار آن را امتحان کنید. در اینجا چای سنتی ایرانی نیز سرو میشود که ارزش امتحان کردن را دارد.

اصفهان، جلفا، خیابان نظر

چشم انداز

هتل عباسی بازمانده ی یکی از کاروانسرا های قدیمی قرن هفدهم است. اگر توانایی پرداخت هزینه رزرو یکی از اتاق های این هتل را دارید پس حتما از رستوران های موجود در این هتل نیز دیدن کنید. رستوران چشم انداز که در پشت بام این هتل قرار دارد نمای بی نظیری از میدان امام و کوه های اطراف شهر را در اختیار شما می گذارد. در اینجا شما می توانید انتخاب کنید که غذای خود را در بیرون یا داخل رستوران سرو کنید. همچنین منوی این رستوران از بهترین مجموعه های غذاهای ایرانی و غربی تشکیل شده است. این مکان یکی از بهترین رستوران های اصفهان می باشد.

اصفهان، خیابان آمادگاه

 

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع معرفی رستوران ها
تبلیغات چپ