بهترین شهرهای اسپانیا

صادقانه بگوییم، اسپانیا هر سال یکی از بهترین مقاصد تفریحی برای گردشگران است. آب و هوای فوق العاده ی مدیترانه ای، شهرهای تاریخی، سواحل زیبا و فرهنگ شگفت انگیز این کشور آن را تبدیل به یکی از بهترین نقاط تفریحی دنیا کرده است. دراین مطلب قصد داریم چند شهر با مراسمات جهانی، جشنواره های مهیج و یک موزه ی زیردریایی را به شما معرفی کنیم که واقعا ارزش دیدن را دارند. با سیر و گشت همراه باشید با معرفی بهترین شهرهای اسپانیا

بهترین شهرهای اسپانیا

والنسیا

هر ساله شهر والنسیا جشنواره ی لاس فالاس را برگزار می کند. اما به نظر می رسد امسال قرار است برگزاری این جشنواره به شکلی متفاوت انجام شود. بدین گونه که امسال این مراسم به فهرست میراث فرهنگی غیر عینی سازمان یونسکو افزوده شده و طبیعتا بازدیدکنندگان بیش از پیش به آن جذب خواهند شد. در خلال جشنواره، کاغذهای بزرگ و مجسمه های عظیم الجثه که در سراسر شهر نمایان شده، در واپسین ساعات شب سوزانده می شوند.

همچنین آتش بازی هایی در طول روز در کنار نمایش ها و گروه های موسیقی فرهنگی نیز صورت می گیرد. امسال این مراسم از ۱۵ لغایت ۱۹ ماه مارس برگزار می شود.

والنسیا

هوئلوا

شهر هوئلوا به عنوان پایتخت آشپزی اسپانیایی ۲۰۱۷ جوایزی دریافت کرده است. با این اوصاف اکنون زمان خوبی برای بازدید از این شهر ساحلی نه چندان معروف است. این شهر درست در نوار جنوب غربی کشور اسپانیا و در مرز پرتغال واقع شده و غذاهای دریایی، توت فرنگی و تاکستان های معروفی دارد. امسال بهترین فرصت برای همراهی تورهای متعدد مسافرتی و رفتن به رستوران و آشپزخانه های مخصوص اسپانیایی برای چشیدن تمام آن طعم های فوق العاده است.

هوئلوا

لانزاروته

شهر کوچک و زیبای یاایزا واقع در سواحل جزایر قناری لانزاروته محل نخستین موزه ی زیردریایی اروپا می باشد که قرار است امسال برای بازدید عموم بازگشایی شود. می توانید جز اولین بازدیدکنندگان موزه ی آتلانتیکو باشید! طرح اصلی این موزه متعلق به هنرمند انگلیسی جیسون دیکیرز تیلور است که دو سال تمام برای ساخت و قراردادن آن در عمق آب های خلیج کلورادوس زحمت کشید. با ۱۲ الی ۱۵ متر غواصی کردن در آب یا با استفاده از قایق هایی با کف شیشه ای می توانید این موزه را تماشا کنید.

لانزاروته

مادرید

امسال بهانه های زیادی برای دیدن پایتخت اسپانیا شهر مادرید وجود دارد. از جشن چهارصدمین سال تاسیس میدان پلازا گرفته تا بیست و پنجمین سالگرد ساخت موزه ی تیسن بورنمسیزا و هشتادمین سالگرد اثر مشهور پیکاسو. اتفاقات هیجان انگیز بسیاری قرار است رخ دهد، مثل کنسرت و تئاترهایی که در میدان پلازا برگزار می شوند و برگزاری نمایش های جالب و خاصی با مضمون بررسی حس ترس در اثر معروف پیکاسو بنام جاده ای به گوئرنیسا در موزه ی تیسن بورنمسیزا و موزه ی رینا سوفیا در تاریخ ۴ آپریل تا ۴ سپتامبر.

مادرید

بیلبائو

مشهورترین مکان دیدنی بیلبائو موزه ی گاگنهیم می باشد که بیستمین سالگرد آن را قرار است اکتبر امسال جشن بگیرند. به منظور از دست ندادن این فرصت باید بدانید که هر ساله رخدادهای بسیاری در جهت ترویج جامعه ی هنری و جذب بازدیدکنندگان بیشتر در آن به وقوع می پیوندند. برای حضور در جشنواره ی بزرگ سمانا که همراه با فرهنگ و رسومات باسک (یکی از مناطق کوهپایه ای اسپانیا) همانند رقص، آواز، تئاتر، ورزش و نمایش های محلی می باشد، در ماه آگست به اسپانیا سفر کنید.

بیلبائو

گرانادا

ایالت گرانادا و به خصوص سیارا نوادا امسال از تاریخ ۷ تا ۱۹ مارس محل برگزاری مسابقات اسکی آزاد و اسکی روی تخته خواهد بود که جلوه ای متفاوت از اسپانیا را به شما نشان می دهد. در کنار تماشای مسابقات، می توانید این ورزش ها را یاد بگیرید و مهارت های خود در زمینه ی اسکی را افزایش دهید. با حدود یک ساعت فاصله گرفتن از مرکز شهر گرانادا با چیزهای اعجاب انگیزی مواجه می شوید که واقعا ارزش دیدن دارند. از جمله رقص سنتی فلامنکو در خانه های غاری قدیمی و مکان باستانی و باشکوه آلهامبارا.

گرانادا

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۳ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ