جاذبه های گردشگری توکات ترکیه

توکات یکی از شگفتی های پنهان ترکیه است که سراسر آن پر شده از مساجد تاریخی، حمام ها و کاروانسراهای تاریخی. در این مطلب به بناهای تاریخی مهم شهر توکات ترکیه اشاره می کنیم با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های گردشگری توکات ترکیه

موزه توکات (TokatMuseum)

موزه توکات مجموعه ی فوق العاده ای  از آثار برنز، بدلیجات هیتیت، سرامیک های فریگیایی، جواهرات هلنی، مقبره های رومی، تصاویر و آثاری است که از کلیساهای تاریخی این شهر به جا مانده اند. لازم به ذکر است تمام اطلاعات موجود در این موزه به زبان انگلیسی نوشته شده اند و این برای گردشگران امری فوق العاده محسوب می شود.

موزه توکات

Sulusokak Caddesi

قطعا باید همه جاذبه های گردشگری را که در شهر توکات ترکیه واقع شده اند ببینید. در مسیر خود ساختمان های تاریخی ویران شده ای از جمله ساختمان علی پاشا را می بینید که مربوط به سال ۱۵۷۲ میلادی است. سعی کنید حتما از ساختمان علی توربسی که در سال ۱۲۳۳ ساخته شده و همچنین با کاشی های آبی زینت کاری شده است بازدید کنید. مسیر را ادامه دهید تا به سولو (Sulu Caravanserai) عثمانی که میراثی از قرن هفدهم است برسید. این بنا از ترکیب آجر و چوب فیروزه ای ساخته شده و بعد از این ساختمان دوست داشتنی به مسجد Takyeciler می رسید که این مسجد از قرن شانزدهم به جا مانده که دارای نه گنبد است. اگر هنوز هم از دیدن بناهای تاریخی سیر نشده اید سراسر جاده پر از بناهای تاریخی بوده که قطعا از دیدنشان شگفت زده خواهید شد. از جمله ی این بناها می توان به مدرسه ی توکات و کاروانسراهای عثمانی اشاره کرد.

Sulusokak Caddesi

Mevlevihane

یکی دیگر از موزه های مهم در توکات، Mevlevihane  بوده که در سال ۱۶۱۳ ساخته شده و دارای نمایشگاه های متعددی می باشد. این موزه در اطراف خانه های عثمانی واقع شده و مکانی آرام و دوست داشتنی است. در این موزه قرآن ها و سجاده های نماز تمام مساجد تاریخی منطقه را می توانید مشاهده کنید. در محوطه ی بیرونی این موزه برج ساعت عثمانی قرار دارد که اعداد آن هنوز هم به عربی نوشته شده اند.

Mevlevihane

Ulu Cami

یکی از زیباترین مساجد توکات در میان خانه های تاریخی عثمانی در پای تپه ی قلعه، پنهان است. حتما از فضای داخلی این مسجد دیدن کنید سقف آن با رنگ ها و نقوش گلدار طراحی شده که بی شک از دیدن آن شگفت زده خواهید شد.

Ulu Cami

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۵ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ