مکان های دیدنی کاپادوکیه ترکیه

کاپادوکیه ترکیه یکی از نگین های تاریخی این کشور توریستی است و شک نکنید که تحت تاثیر غنای فرهنگی و تاریخی آن قرار خواهید گرفت. از خرابه های تاریخی، موزه ها و نقاط عطف تاریخی گرفته تا قدم زدن در دشت های طبیعی و بکر کاپادوکیه، همگی مانند رویایی شیرین برای بازدید کننده هستند. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید.

کاپادوکیه ترکیه

پارک ملی گرومه

اگر می خواهید از پارک گرومه دیدن کنید، سعی کنید تا جایی که ممکن است زود برسید. این پارک همگانی مجموعه ای بدیع از کلیساها، غارها و مقبره ها و لوحه های تاریخی دارد که می توانید بصورت رایگان از آن ها دیدن کنید. پیشنهاد می شود حتما یک کتاب راهنما خریداری کنید یا اینکه به تورهایی بپیوندید که راهنما دارند تا بتوانید تمام قسمت های این مکان تاریخی را ببینید.

خانه های غاری کاپادوکیه

خانه های غاری کاپادوکیه

کاپادوکیه که بی شک  شبیه به “دره ی هلم” در داستان ارباب حلقه هاست، شهر غارها نام گرفته است. خانه های بسیاری در سطح شهر وجود دارند که بیننده را حیرت زده می کنند. برخی از خانه هایی که می توانید ببینید همگانی هستند در حالیکه برخی دیگر متعلق به کلیساها، موزه های حکاکی و نقاشی شده، منازل و حتی هتل ها هستند.

بالن های پروانه ای

بالن های پروانه ای

مورد دیگری که در کاپادوکیه ترکیه معروف است بالن های هوایی است. شرکت های زیادی در منطقه فعالیت دارند که سفر هیجان انگیز پرسه زدن در فراز کوهستان ها و دره ها را به شما ارائه می دهند. اما معروف ترین آن ها شرکت بالن های پروانه ای است. کارکنان این شرکت بسیار حرفه ای و مجرب هستند و در کنار آن ها امن ترین و لذت بخش ترین تجربه ی بالن سواری را خواهید داشت. اگر برایتان امکان پذیر است سفر خود را هنگام طلوع یا غروب آفتاب برنامه ریزی کنید تا غرق در مناظره ی زیبای افق و زیر پایتان شوید.

مغازه های سوغاتی

مغازه های سوغاتی

چندین مغازه سوغاتی در منطقه وجود دارد که یادبودهای دست ساز محلی را با کیفیت بالا به فروش می رسانند تا با خرید آن ها همیشه سفرتان به کاپادوکیه ترکیه را بخاطر آورید. کارت پستال، زیور آلات، چشم زخم آبی که به زبان ترکی “گوز” گفته می شود و بسیاری چیزهای تزئیتی دیگر در این فروشگاه ها موجود است. حتما بعنوان یادگاری چیزی بخرید تا بعدها شما را به حال و هوای ترکیه ببرد.

شهر زیرزمینی درنیکویو

شهر زیرزمینی درنیکویو

این شهر دارای بیش از هشت طبقه ی حفر شده از صخره های زیر زمینی است که معتقدند در گذشته بیست هزار نفر سکنه داشته و امروزه برای بازدید عموم گذاشته شده است. هدف ساکنان این شهر از ساخت آن زیرزمین، در امان بودن از دشمنان بوده. در این شهر که متعلق به چند قرن پیش است، کلیسا، اتاق های پذیرایی، فضای انباری و تمام فضاهای لازم برای اداره ی این تمدن تعبیه شده اند.

صومعه سلیم

صومعه سلیم که در دل کوه ها است و خیلی قابل تشخیص نیست، ساختمانی دیگری که با ظرافت فراوان بر تخته سنگی آتشفشانی حکاکی شده است و طبیعت حقیقی خود را نشان می دهد. در این عبادتگاه آثار مقدسی که در آیین ها و آداب مذهبی بکار می رفتند بجای مانده است. همچنین چندین نقاشی دیواری جالب در این محل موجود است. در مجموع دیدن آن هم برای دین داران و هم برای سکولار ها خالی از لطف نیست.

دره ی رز

دره ی رز

همانطور که از اسمش پیداست، دره ی رز یک دره ی وسیع سنگی است و تا جایی که چشم کار می کند ادامه دارد. اینجا محلی مناسب برای گرفتن عکس های فوق العاده است. همچنین تنوع آب و هوایی ترکیه را به شما نشان می دهد. در این محل یک کافه ی کوچک هم خواهید یافت. این کافه در دل ناکجا آباد به نظر می رسد و مجهز به انرژی خورشیدی است. پس می توانید توقفی کوتاه داشته باشید و چیزی میل کنید.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۶ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ