جاذبه های گردشگری قونیه ترکیه

بسیاری از شهرهای ترکیه افتخارات فرهنگی و تاریخی زیادی را به ثبت رسانده اند، ولی قونیه بهترین آنهاست. امکانات رفاهی قونیه ترکیه را به یکی از محبوب ترین انتخاب گردشگران تبدیل کرده است. بناهای تاریخی و موزه های فراوانی وجود دارند که گذشته ی این شهر را به گردشگران معرفی می کنند. در این مطلب چند مورد از جاذبه های گردشگری قونیه ترکیه را به شما معرفی می کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های گردشگری قونیه ترکیه

موزه مولانا (Mevlana Museum)

سقف برجسته ی سبز رنگ و کتیبه های پیچیده ی عربی، معرف خوبی برای این موزه هستند. این موزه مکانی برای آرامگاه های رومی، دانشمندان و شاعران اسلامی قرن سیزدهم بوده است. این موزه دارای مجموعه ی گسترده ای از آثار هنری، عتیقه جات و همچنین مجسمه های رومی است که بازدید از این موزه را می توان اولین قدم برای یادگیری فرهنگ ترکیه دانست.

موزه ی سماع دراویش

موزه ی سماع دراویش (Mevlana Whirling Dervishes)

این موزه نمایی از رقص سماع را به نمایش می گذارد. این مراسم برای تماشاچیان بسیار جذاب بوده و می توان گفت که این موزه فرهنگ گذشته ی ترکیه را به خوبی برای بینندگان به نمایش گذاشته است.

مسجد عزیزیه

مسجد عزیزیه (Aziziye Mosque)

همه چیز در مورد چیدمان مسجد عزیزیه نشان دهنده ی زیبایی بی نظیری است که هنر عثمانی مشهور شدنش را به آن مدیون است. فضای داخلی و محوطه ی بیرونی این مسجد هر دو در سایه ای از رنگ های سبز آبی و طلایی قرار دارند. علاوه بر این، یک بازار بسیار زیبا در کنار این مسجد قرار دارد که شما می توانید مدت زمان بیشتری را در آنجا بمانید و با فرهنگ و اقوام مختلفی که آنجا هستند بیشتر آشنا شوید.

Sehitler Abidesi

Sehitler Abidesi

این بنا ادای احترامی به جنگ چاناکیله است. نقاشی هایی که به دیوار نصب شده اند و مینیاتورهای نقاشی شده روی دیوار داستان این جنگ را روایت می کنند و همچنان یک ساختمان با خانه های موزاییکی باقی مانده که هنوز به عنوان نمادی از آثار جنگ باقی مانده است .

تپه علاالدین (Alaeddin Hill)

این تپه به عنوان نقطه ی مورد علاقه ی قونیه برای مردم منطقه، دانشجویان و گردشگران شناخته می شود. چای خانه های بسیاری در این منطقه وجود دارند، بنابراین به شما توصیه می کنیم حتما خودتان را به یک چای و شیرینی دعوت کنید و از دیدن مناظره های اطراف هم لذت ببرید. حتما دیدن این منطقه ی زیبا را در برنامه ی سفر خود جای دهید. از دیدن آن پشیمان نخواهید شد.

موزه باستان شناسی قونیه

موزه باستان شناسی قونیه (Konya Archaeological Museum)

در یک ساختمان کوچک و فضایی که با خوشه های انگور احاطه شده اند می توانید میراث سالیان دور را در موزه ی باستان شناسی قونیه مشاهده کنید. موزه دارای مجموعه ی بی نظیری از مجسمه ها، سفال ها و عتیقه هایی است که به خوبی نگه داری شده اند.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۷ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ