جاذبه های گردشگری بورسا ترکیه

این شهر، پایتخت امپراتوری در دوران عثمانی و یکی از مکان های میراث جهانی یونسکو است که هنوز هم بناهای تاریخی کشف نشده ی بسیاری دارد. از مساجد خیره کننده امپریالیستی این شهر قدیمی تا برخی از بهترین خانه های باقی مانده از دوران عثمانی، لیستی از بهترین مناظر بورسا ترکیه را برای شما فراهم آورده ایم. با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های گردشگری بورسا ترکیه

یشیل کامی

این مکان بسیار متفاوت تر از معماری های دوران پیش از خود است، که ریشه در زیبایی شناسی های دوران سلجوقی دارد. یشیل کامی در دوران مهمت اول، از سال ۱۴۱۲ تا ۱۴۱۹ ساخته شد. به دلیل رنگ سبز کاشی های داخلی آن، به این نام نامگذاری شده است. این بنا، معماری زیبای سنگ مرمر و خوشنویسی پیچیده ای دارد.

یشیل کامی

مجتمع مرادیه

تفریحگاه مجتمع مرادیه و قبرستان تاریخی آن، یکی از مکان های آرام و بی نظیر شهر است که تفریحات بسیاری در آن وجود دارند. هم چنین مسجد سلطان مروت دوم، که در سال ۱۴۲۶ ساخته شده است، بخشی از این مجتمع را تشکیل می دهند و نقش و نگار آن، بسیار به به یشیل کامی شباهت دارد، و بیننده را تحت تاثیر قرار خود می دهد.

مجتمع مرادیه

اولو کامی

مطمئنا یکی از مهم ترین بناهای تاریخی بورسا ترکیه، اولو کامی بزرگ و ارزشمند است. این مسجد در سال ۱۳۹۹ با سبک سلجوقی ساخته شده، که دارای ۲۰ گنبد کوچک و دو مناره بزرگ است. این بنای ظریف چوبی حکاکی شده و خوشنویسی های آن، مانند نقش و نگار روی ستون های مربع شکل و ایوان ها، بسیار چشمگیر هستند.

اولو کامی

کوزا هان

بایزید دوم دستور داده است که این کاروانسرای تاریخی را در قرن ۱۵ بسازند. در روزگاران قدیم، اتاق های طبقه ی پایین به عنوان انباری برای کالاها استفاده می شدند، در حالی که در طبقه ی بالا، تاجران می توانستند شب را قبل از بازگشت به محل کارشان سپری کنند.

کوزا هان

کومالیکیزیک

دهکده ای، واقع در حوالی ۱۰ کیلومتری (۶٫۲ مایلی) مرکز شهر بورسا ترکیه، که با بافتی تاریخی به دوران امپراطوری عثمانی باز می گردد. بازدید کنندگان می توانند در خیابان های سنگی تاریخی قدم بزنند تا از ۲۷۰ سالن عثمانی بازدید کنند که هنوز هم دستگیره ها و ضربه گیر های آهنی آن دوران، و هم چنین مسجد تاریخی آن پا بر جای است.

کومالیکیزیک

بورسا حساری

تنها چند دیواره ی دفاعی از شهر تاریخی بورسا، باقی مانده اند و قدیمی ترین محله ی شهر، محله ی Tophane نام دارد. حتما از برج ساعت Tophane که بیش از ۶۰ سال قدمت دارد و هم چنین مقبره ی سلطان عثمان و ارهان، بنیان گذاران امپراتوری عثمانی بازدید کنید.

بورسا حساری

Uludağ

فراموش نکنید که حتما از Uludağ، یکی از معروف ترین کوه های تفریحی توریستی و پیست های اسکی در بورسا ترکیه بازدید کنید. در زمستان، مردم از سراسر ترکیه به این مکان می آیند تا اسکی بازی کنند.

Irgandı Köprüsü

پل Irgandı که در سال ۱۴۴۲ در زمان حکومت مورات II ساخته شده، یک منظره ی خیره کننده و کمیاب است؛ زیرا این پل یک ساختار محکم داشته و یک بازار در بالای آن قرار دارد. این پل با یک رنگ زرد دوست داشتنی بازسازی شده است که در آن از رنگ های مکمل خورشید استفاده می شود، این پل به عنوان یکی از پر بازدیدترین مکان های واقع در بورسا شناخته می شود.

Yeşil Türbe

مقبره ی سلطان مهمد اول عثمانی، ساختمانی کاملا خیره کننده است که کاشی های تیره و فیروزه ای در ساختن آن به کار رفته است. در داخل این مقبره، کاشی های Iznik با نقش و نگار های امضای آن ها همچنان بینندگان را تحت تأثیر قرار می دهد، هم چنین درهای چوبی آن حکاکی شده و کتاب مقدس بسیار با شکوهی در داخل این مقبره وجود دارد.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۸ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ