تصاویر زیبا از ترکیه

ترکیه کشور بی نظیری برای گردش و سیاحت است که سراسر آن را جاذبه های گردشگری فرا می گیرد، از کاخ های عثمانی اش گرفته تا ساحل های دریا، همه و همه برای گردشگران حیرت برانگیز می باشند. اگر قصد سفر به ترکیه را دارید، در این مطلب شما را با برخی نقاط دیدنی آن آشنا می کنیم. در این مطلب می توانید تصاویر زیبا از ترکیه را نیز مشاهده فرمایید. با سیر و گشت همراه باشید.

تصاویر زیبا از ترکیه

۱- کوه نمرود در نزدیکی آدی یامان واقع شده است و شبیه یک مقبره ی سلطنتی است که قدمت آن به قرن ۱ قبل از میلاد بر می گردد.

کوه نمرود

۲- آنیت کابیر یکی از مهم ترین چشم اندازهای آنکارا و  مقبره ی مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار و اولین رئیس جمهور ترکیه می باشد.

آنیت کابیر

۳ – یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این منطقه مقبره های باستانی لیکیان می باشد. ساحل Iztuzu نیز گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

مقبره های باستانی لیکیان

۴- یکی دیگر از مکان های محبوب ترکیه، پاموک‌کاله می باشد. در این منطقه چشمه‌های آب گرم طبیعی وجود دارند و آب جاری پس از عبور، از خود کربنات به جا می‌گذارند.

پاموک‌کاله

۵- یکی از بی نظیرترین جاذبه های گردشگری ترکیه، کاخ اسحاق پاشا می باشد. این کاخ در استان آغری ترکیه واقع شده است و قدمت آن به سال ۱۶۸۵ میلادی مربوط می شود. تصاویر زیبا از ترکیه را در این مطلب مشاهده می کنید.

کاخ اسحاق پاشا

۶- کلیسای آنی، کلیسایی مربوط به ارمنیان است و در شهر باستانی آنی نزدیکی استان قارص ترکیه واقع شده است.

کلیسای آنی

۷- اولودنیز ساحلی در منطقه فتحیه است. آب دریای این ساحل به خاطر رنگ فیروزه‌ای و آبی روشن خود شهرت فراوان دارد و اغلب جزء ۵ ساحل برتر دنیا شناخته شده است.

اولودنیز

۸- ماردین یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ترکیه است که به دلیل معماری بی نظیرش محبوبیت زیادی دارد. مردم شهر ترک، کرد، عرب و سوریانی‌ها هستند که از قرن یازدهم در آنجا ساکن شده اند.

ماردین

۹- موزه موزاییک زوگما یکی از بزرگترین موزه های موزاییک جهان است که ۱۷۰۰ متر مربع این موزه را به مصنوعات باستانی اختصاص داده اند.

موزه موزاییک زوگما

۱۰- کوه اولوداگ (سوبلیم) در نزدیکی شهر بورسا واقع شده است و یکی از محبوب ترین مکان های اسکی در ترکیه با ارتفاع ۲۵۴۳ متر است.

کوه اولوداگ

۱۱- آنتالیا یکی از محبوب ترین شهرهای ترکیه برای سفرهای تابستانی و یکی از بزرگترین شهرهای مدیترانه می باشد.

آنتالیا

۱۲- موزه باستان شناسی هاتای معروف به داشتن مجموعه ی گسترده ای از موزاییک های دوران رومی و بیزانس می باشد.

موزه باستان شناسی هاتای

۱۳- آلانیا نه تنها به دلیل سواحل زیبای آن شناخته شده است بلکه به دلیل بسیاری از بقایای تاریخی خود که به دوران امپراتوری هایی مانند پتلویمیک، سلوکی، رومی، بیزانس و عثمانی مربوط می شوند. نیز بسیار معروف است.

آلانیا

۱۴- کاپادوکیه یکی از جادویی ترین مکان های ترکیه است، در کاپادوکیه، اتاق‌ها به‌ وسیله ی تونل‌هایی با هم ارتباط داشته‌اند که تنها عبور یک نفر از آنها ممکن بوده است.

کاپادوکیه

۱۵- یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ترکیه، کوش آداسی به معنای جزیره ی پرنده می باشد به این دلیل که شبیه به سر پرنده می باشد به این نام معروف شده است.

کوش آداسی

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۲ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ