مکان های دیدنی شارجه

شارجه یکی از نگین های توریستی آرام در امارات متحده عربی است که معمولا گردشگران چیزی در مورد آن نمی دانند و وقتی به این شهر می روند تبدیل به محل مورد علاقه شان می شود. تا حدی که اکثرا آن را به دبی ترجیح می دهند. از میراث فرهنگی گرفته تا سوق (بازار) خیلی بزرگ شارجه، خلاصه هر چه که دلتان بخواهد در امارات تجربه کنید را در این شهر خواهید یافت. در ادامه مکان های دیدنی شارجه را برایتان شرح می دهیم. با سیر و گشت همراه شوید.

مکان های دیدنی شارجه

کنریخ

بوهیرا کنریخ محلی عالی برای قدم زدن کنار آب، دیدن مردم و رفتن به برخی از بهترین کافه های شهر است. فواره ی المجاز که در دریاچه قرار دارد، یکی از جاذبه های اصلی این منطقه به حساب می آید. این فواره ی زیبا و رنگارنگ آب را به ارتفاع ۱۰۰ متر پرتاب می کند و با ریتم آهنگی که عصرها هر نیم ساعت یک بار پخش می شود می رقصد. خانواده ها برای ریلکس کردن، جوانان برای قرار گذاشتن با معشوقشان و بچه ها برای جست و خیز زدن، این محل را دوست دارند. کنریخ جایی عالی برای گذران یک شب آرامبخش است.

بهترین دسرهای عربی در شارجه

شارجه واقعا بهترین دسرها را دارد و تقریبا در تمام مسیرهای اصلی فروشگاه شیرینی فروشی وجود دارد. هر جا که شد برای خرید بهترین دسر عربی، “کنافه” توقف کنید. این شیرینی یک لایه کیک پنیری و یک لایه پر از خورده نان ترد است که رویش مغز پسته پاشیده و با شهدی از عسل یا عصاره ی گل رز می پوشانند. اگر دبی زندگی می کنید یا برای سفر به دبی رفتید، خوردن این شیرینی به تنهایی ارزش آمدن به شارجه را دارد.

دسرهای عربی

موزه تمدن اسلامی شارجه

موزه تمدن اسلامی، گنجینه ای از آثار تاریخی اسلام را به نمایش گذاشته که اهمیت بالایی در معرفی تاریخ اسلام و مسلمانان دارند. بازدید کنندگان اطلاعاتی در مورد دستاوردهای مذهبی، اجتماعی و علمی رهبران و امت اسلامی به دست می آورند. این موزه محلی تامل برانگیز است و ذهنتان را باز کرده و نگرشتان در مورد مسلمانان و خدماتی که به دنیا و بشریت کرده اند را عوض می کند.

موزه دریایی شارجه

موزه دریایی که در کنار یک کشتی بزرگ سنتی اماراتی قرار دارد، یکی از مکان های معروف شارجه است. از این موزه بازدید کنید تا به رابطه ی دیرینه و قوی شارجه با دریا پی ببرید. همچنین می بینید که ماهی گیری و صید مروارید چه تاثیراتی بر این منطقه داشته اند.

 

پارک و ساحل الممزر

الممزر مسافت بین شارجه و دبی است که برای ساکنین شارجه هم ساحل و هم پارک است. ریلکس کردن و آفتاب گرفتن روی ساحل شنی، کباب درست کردن، تماشای خانواده ها، کارگران در حال استراحت، یا ورزش کردن هر کدام به تنهایی برای داشتن یک عصر دلچسب در این مکان کافی هستند. برای کسانی که دوست دارند به دور از هیاهوی شهر چرخی میان درختان و سبزه زارها بزنند پارک الممزر محلی بسیار عالیست. این محل یکی از محبوب ترین مکان های دیدنی شارجه می باشد.

پارک و ساحل الممزر

سوق آبی/ سوق مرکزی

سوق آبی فعال ترین و بهترین محل امارات برای خرید، یادگاری و سوغات است و در آنجا دلتان می خواهد همه چیز را بخرید. از عطر های عربی تا کاسه ی بشقاب های رنگ آمیزی شده ی زیبا گرفته تا دسته های شتر تزئینی و فرش های قرمز و باشکوه همگی بقدری جذاب و زیبا هستند که گویی در بازار بهشت هستید. این سوق رنگارنگ بخاطر کاشی های آبی و براقش از همه جای شارجه قابل دیدن است.

شهرک دانشگاهی

وقتی در شارجه هستید، اگر از شهر دانشگاه دیدن کنید خواهید فهمید چرا به این شهر قلب علمی امارات می گویند. این مکان مجموعه ای بزرگ از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی است که به تنهایی می تواند شهری مستقل باشد. این منطقه محل تجمع نیروهای جوان و پر انرژی کشور امارات است. حتما راهتان را به سمت جاده ی دانشگاه کج کنید تا نگاهی کوتاه به این شهرک دانشگاهی بیندازید؛ یا اصلا داخل شوید و در دانشگاه ها قدم بزنید و لذت ببرید. معماری بناها به تنهایی شما را شگفت زده خواهد کرد. برخی معماری دانشگاه آمریکایی شارجه را با معماری تاج محل مقایسه می کنند.

 

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۶ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ