تاریخچه برج العرب دبی

در سال ۱۹۷۰ امارات متحده عربی، پیشرفت و توسعه ی خود را  طی گذشت تنها ۲۸ سال از صنعت ساختمان سازی اش به اوج خود رساند و یکی از بزرگترین و باشکوه ترین هتل ها در جهان را به نمایش گذاشت. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید با تاریخچه برج العرب دبی

تاریخچه برج العرب دبی

این هتل در یک فضای خصوصی و جزیره ی دست ساز ساخته شده است. برج العرب دبی مکان مورد علاقه ی گردشگران و بومیان آن منطقه برای عکسبرداری می باشد. این برج بدست تام رایت طراحی و در سال ۱۹۹۹ در ساحل دبی ساخته شد که تکمیل آن برای یک دوره ی پنج ساله به طول انجامید. سه سال برای ساخت جزیره و دو سال برای ساخت هتل صرف شد. ساختمان آن بدست گروهی بالغ بر ۳۰۰۰ پیمانکار، ۲۵۰ طراح و ۳۵۰۰ کارگر در هر دوره ی زمانی، تکمیل شدند. این هتل فورا تبدیل به یک بمب خبری در دبی شد. برج العرب دبی در یک جزیره ی شخصی در ۱۵ کیلومتری جنوب ساحل و یکی از آرام ترین مناطق دبی (جمیره) قرار دارد. به وضوح می توان گفت که یکی از بلندترین هتل های ساحلی دبی بوده که یکی از خاص ترین مناظر شهر را دارد. البته خاص بودن هزینه هایی هم دارد. محدودیت های ورود به این هتل تنها به میهمانان ثروتمند امکان بازدید لوکس ترین منظره ی ساحلی در یکی از بهترین و گرانترین مناطق جهان را می دهد.

این هتل که به ارتفاع ۳۲۱ متر است، تنها ۲۰۲ اتاق دوبلکس را شامل می شود و تنها ۳۹ درصد از محیط آن برای زندگی کردن طراحی شده است. اتاق ها بسیار گران هستند (مبلغی بیش از ۲۰۰۰ دلار برای هر شب اقامت) بطوری که ممکن است تنها یکبار شانس تجربه کردن آن را داشته باشید.

رستوران ها

المانتاها در ۲۰۰ متر بالاتر از سطح خلیج فارس واقع شده که جلوه ای کامل از دبی را به بیننده هدیه می دهد. این رستوران با پل های معلق پوشیده شده که ۲۷ متر تا پایه طول دارند و شامل آسانسور هایی با چشم انداز وسیع هستند.

آلماهارا

تصوری از یک سفر زیر دریایی به شما ارائه می دهد. این مکان شامل یک آکواریوم بسیار بزرگ دریایی می شود که ۹۹۰۰۰۰ لیتر آب دریا در آن شناور است. دیواره های این مخزن از شیشه اکرلیک ساخته شده اند (به ضخامت ۱۸ سانتی متر) تا در مقابل فشار بالای آب مقاومت کنند.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۷ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ