بهترین مکان برای خرید سوغاتی در دبی

یکی از مهم ترین  بخش های سفر، خرید سوغات می باشد. بنابراین مهم است با بهترین مکان های خرید سوغات در هر شهر آشنا شوید. در دبی می توانید انواع و اقسام سوغاتی ها را تهیه کنید. در این مطلب بهترین مکان برای خرید سوغاتی در دبی را به شما معرفی می کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

بهترین مکان برای خرید سوغاتی در دبی

گالری الجابر (Al Jaber Gallery)

گالری الجابر را تقریبا در تمامی مراکز خرید و فروشگاه های  دبی می توانید ببینید، بنابراین، گالری الجابر همیشه جزء اولین اولویت های گردشگران می باشد. در این فروشگاه زنجیره ای  تمام سوغاتی های دبی عرضه می شوند. یکی از مزایای این فروشگاه این است که شما می توانید هدیه های مختلف با قیمت های متفاوت را پیدا کنید، پس اصلا نگران هزینه ها نباشید.

گالری الجابر

گالری وان (Gallery One)

گالری وان  در چند مرکز خرید بزرگ دبی نظیر مرکز خرید مال، مرکز خرید امارت و بازار مدینه جمیرا به چشم می خورند. این گالری بهترین مرکز خرید برای خرید زیبا ترین هنرهای سنتی دبی، جذاب ترین تصاویر و نقاشی های زیبایی از صحرا و شترهای دبی می باشد. همچنین مکان بسیار خوبی برای تهیه ی هدایایی همچون کتاب ، دفترچه یادداشت و کارت پستال می باشد. محیط گالری وان، محیطی کاملا سنتی است و حتما سوغاتی هایی منحصر به فرد با کیفیت بالا در آنجا پیدا خواهید کرد.

 

بازار ادویه (Spice Souk)

اگر چه همه فکر می کنند که بازار ادویه، مکانی برای خرید ادویه های خوشمزه و ناب دبی است، اما این بازار مکانی مناسب برای خرید سوغاتی های دبی نیز می باشد. گردشگران دبی در سراسر بازار ادویه می توانند لباس های سنتی دبی و انواع وسایل دکوری را خریداری کنند. نکته ی قابل توجه اینجاست که این بازار از معدود بازارهای دبی است که چانه زنی و تخفیف گرفتن بسیار رایج است. بنابراین برای کسانی که می خواهند سوغاتی هایی با قیمت مناسب خریداری کنند، این بازار پیشنهاد می شود. بهترین مکان برای خرید سوغاتی در دبی شاید بازار ادویه باشد.

بازار ادویه

بازار مدینه جمیرا (Souk Madinat Jumeirah)

بازار مدینه جمیرا بازار کاملی برای خرید سوغاتی در دبی می باشد. این بازار نمونه ای از بازارهای عربی است که شامل مجموعه ی گسترده ای از فروشگاه هایی است که محصولات منطقه را ارائه می دهند. گردشگران می توانند انواع سوغاتی را از عطر و لباس های عربی گرفته تا اجناس منحصر به فرد و خاص را در این بازار پیدا کنند. بازار مدینه جمیرا بازار مناسبی برای خرید سوغاتی های اصیل دبی می باشد.

بازار مدینه جمیرا

کمپانی شتر دبی (The camel company)

کمپانی شتر دبی را در چند مرکز خرید دبی، نظیر دبی مال و بازار مدینه جمیرا می توان دید. این بازار مکان خوبی برای پیدا کردن سوغاتی های مختلف می باشد. در کمپانی شتر می توانید هدایا و سوغاتی های خوبی برای بچه ها تهیه کنید.

 

بازار نایف (Naif Souk)

بازار نایف یکی از قدیمی ترین بازارهای دبی است. این بازار به بازار ادویه شباهت بسیاری دارد و یک مکان مناسب برای تجربه ی فرهنگ های متفاوت است. در این بازار می توانید انواع سوغات، پارچه و محصولات چرمی را پیدا کنید. همچنین، این بازار از آن دسته بازارهایی است که می توانید تخفیف خوبی از فروشندگان بگیرید.

 

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۸ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مراکز خرید
تبلیغات چپ