زیباترین شهرهای فرانسه

کسی هست که جمله ی معروف اندرو هپبورن را نشنیده باشد؟! “پاریس، همیشه بهترین پیشنهاد است”. باید کمی وارد جزئیات شویم و بگوییم، سرتاسر فرانسه همیشه پیشنهاد خوبی برای سفر است. این کشور سراسر مقاصد شگفت انگیزی است که باید آن ها را گشت، از فلمیش لیل در شمال تا منطقه گوگردی مارسی در ساحل مدیترانه. پس اگر قصد دارید تابستان امسال سفری به فرانسه داشته باشید، حتما فهرست زیر را برای کسب بهترین اطلاعات درباره ی این گشت و گذار بررسی کنید. با سیر و گشت همراه باشید بامعرفی زیباترین شهرهای فرانسه

زیباترین شهرهای فرانسه

بندر بردو فرانسه

قبل از هر چیز، گردشی در حومه ی رودخانه ی گارون داشته باشید و پاهای خود را در آب زلال آن بشویید و سپس به سمت برج پی برلند تغییر مسیر دهید. در آنجا می توانید نگاهی کلی به خانه های کوچک شهر که یادبودی از نمادهای قدیمی پیش از توقف شرکت شکلات سازی Baillardan هستند، داشته باشید.

بندر بردو

لیل فرانسه

نزدیک به مرز بلژیک، شهر بسیار زیبای لیل در شمال فرانسه واقع شده است. این شهر بخاطر بازار بزرگ Braderie de Lille که به مدت ۴۸ ساعت در ماه سپتامبر در خیابان برپا می شود، معروف است. اگر عاشق وافل و صدف و سیب زمینی سرخ شده هستید، این شهر بهترین گزینه برای شما است. پس از صرف یک وعده ی عالی می توانید سری به موزه هنرهای زیبای فرانسه بنام Palais des BeauxArts de Lille بزنید و محو شاهکارهای هنری آن شوید.

لیل فرانسه

استراسبرگ فرانسه

این شهر در نزدیکی مرزهای آلمان قرار دارد و به همین دلیل برگزاری مراسم کریسمس در آن بسیار سنتی و تمام و کمال انجام می گیرد. اما نیازی نیست حتما تا ماه دسامبر برای دیدن این شهر صبر کنید، کارهای زیادی در آنجا می توانید انجام دهید. در اوایل بهار با بیرون آمدن خورشید از پس ابرها به یک پیک نیک در پارک de I’Oragngerie بروید، در زمستان طعم خوب ترشی کلم برگ مخصوص فرانسه را بچشید و از موسسات فراوان اروپا دیدن کنید و به بالاترین نقطه ی کلیسای جامع بروید تا زیباترین چشم انداز شهر را مشاهده کنید.

استراسبرگ فرانسه

نایس فرانسه

نایس در منطقه ای بنام Cote d’Azut قرار دارد و یکی از شنی ترین سواحل فرانسه است که می توانید در آن از تماشای خورشید پیش از غروب در افق دریا، لذت ببرید. همچنین از دیدن خیابان زیبای Jean Cap Ferrat غافل نشوید که همزمان با لذت بردن از ساحل می توانید مقبره های تاریخی را نیز مشاهده کنید.

نایس فرانسه

بندر تولوز فرانسه

بندر تولوز به شهر صورتی معروف است. تولوز شهر مورد علاقه ی دانشجوها است. می توانید همواره گروهی از آنان را در حال تجمع در یکی از میادین شهر و خوش و بش کردن ببینید. مکانی به نام du capitole معروف ترین و تاثیرگذارترین میدان شهر است که در قلب این شهر واقع شده است. از آنجا می توانید به سمت یکی از خیابان های میدان رفته و به گشت و گذار در تمام شهر بپردازید. همچنین می توانید از باغ ژاپنی آرامش بخش نزدیک کنگره ی اصلی نیز دیدن کنید.

بندر تولوز فرانسه

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۰ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ