زیباترین شهرهای ارمنستان

ارمنستان در مسیر تقاطع اروپا و آسیا واقع شده است و کشوری با قدمت تاریخی، میراث فرهنگی، هنر آشپزی، مناظر زیبا و چشم اندازهای کوهستانی می باشد. در این مقاله ما زیباترین شهرهای ارمنستان را مورد توجه قرار داده ایم. با سیر و گشت همراه باشید.

زیباترین شهرهای ارمنستان

گوریس

گوریس، از زیباترین شهرهای ارمنستان است که در مسیر ناگورنو قره باغ قرار دارد. این شهر در امتداد رودخانه قرار گرفته و در اطراف کوه های سبز و خرم واقع شده است. آنچه که این شهر را از دیگر مناطق متمایز می کند، تخته سنگ های مهیجی است که در اطراف گوریس وجود دارند. بازدید کنندگان همچنین می توانند از غار باستانی نزدیک روستای خاندزورسک قدیمی نیز دیدن نمایند.

گوریس

سوان

درست است که ارمنستان، دریایی ندارد اما طبیعت گران بهایی دارد که به همان اندازه زیباست. منظورمان، دریاچه ی سوان است. سوان، منطقه ای دیدنی در سواحل رودخانه است. این منطقه در ارتفاع ۱۹۰۵ متری از سطح دریا قرار گرفته و شهری با تابستان های گرم و مراتع با طراوت است. در زمان هایی که هوا برای شنا مساعد نیست، می توانید از غذاهای خوش مزه ای که با ماهی تازه ی کبابی درست شده اند لذت ببرید. محبوب ترین منطقه ی مورد علاقه ی گردشگران، کلیسای سوانا وانک است. این کلیسای تاریخی به جهت داشتن سنگ های سیاه خام که نمای بیرونی آن را تشکیل می دهند، از جلوه ی خاصی برخوردار است. این محل بهترین نقطه برای لذت بردن از چشم اندازهای جذاب دریایچه می باشد.

سوان

کاپان

کاپان بزرگ ترین شهر در استان سیونیک می باشد. شهری کاملا ایده آل برای آرامش اعصاب، لذت بردن از مناظر طبیعی شگفت انگیز کوه های بلند، دره های زیبا و هوای دلپذیر می باشد. نام آن، از واژه ی کاپل به معنی قفل، به دست آمده و به رشته کوه هایی اشاره دارد که به هم متصل شده اند. مرکز شهر کاپان منطقه ی با صفایی است که در آن، پارک های انبوه و آرام بخش، جویبارهای آب و قهوه خانه هایی در فضای باز، وجود دارند. بازدید کنندگان می توانند از کلیسای مرکزی قرن نهم که در حدود ۷ کیلومتری واهانا وانک واقع شده و مرکز دینی شاهان سیونیک می باشد، دیدن نمایند.

کاپان

دلیجان

دلیجان شهری با چشمه های معدنی بزرگ است. در استان تاووش قرار دارد و از معروف ترین چشمه های آب درمانی است. منطقه ای دیدنی و سرسبز، در میان مردم محلی و گردشگران می باشد که دارای هتل ها و تفریح گاه های لذت بخش بسیاری است که به بازدید کنندگان این امکان را می دهد تا از پارک های ملی و مناظر تاریخی و با شکوه اطراف، دیدن نمایند. گاهی مردم بومی به دلیجان به عنوان سوئیس کوچک یا سوئیس ارمنستان اشاره می کنند. همچنین، این شهر جنگلی زیبا، دارای معماری سنتی ارمنی است و منطقه ای عالی، جهت دوچرخه سواری های کوهستانی، پیاده روی و پیک نیک به حساب می آید.

دلیجان

ایروان

در هر کجا که هستید، از میراث فرهنگی ارمنستان به ویژه از شهر بزرگ و جذاب ایروان دیدن کنید. اکثر ساختمان ها از سبک معماری اولیه اتحاد جماهیر شوروی برخوردار هستند. این شهر، دارای شگفتی های مدرن زیادی می باشد. ایروان به جهت داشتن سنگ های توف صورتی رنگ که در ساخت بنا ها مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان شهر صورتی شناخته می شود. پایتخت ارمنستان دارای گالری های هنری می باشد که استعداد هنرمندان محلی و  نیز موزه های تاریخی و فرهنگی را به نمایش می گذارند. همچنین ایروان محلی است که ارائه دهنده ی مجموعه ی گسترده ای از رستوران ها و غذاهای ارمنی است.

ایروان

ارزاکان

ارزاکان، در استان کوتایک واقع شده و روستای کوچک و زیبایی است که در استراحتگاه کوهستانی اگوران قرار دارد. بسیاری از افراد فقط جهت استراحت و هوای تازه به کوهستان می روند. بازدید کنندگان ارزاکان همچنین می توانند از ویرانه های بزرگ قرن دهم که نغوتسی وانک نامیده می شوند و در دره ای واقع در شمال غربی شهر، قرار گرفته اند و همچنین از دیگر خرابه های قرن سیزدهم مثل قوکی وانک، لذت ببرند.

ارزاکان

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۲ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ