جاذبه های گردشگری چیانگ مای

چیانگ مای فقط می تواند به عنوان یکی از معتبرترین، جادویی ترین و متنوع ترین شهرها در آسیای جنوب شرقی توصیف شود. با یک طیف بی حد و حصر از امکانات، هر بازدید کننده ای می تواند یک فعالیت و گردش مناسب خود را در این شهر پیدا کند. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی، جمعیت و جذابیت های منحصر به فردش، یکی از شهرهای محبوب تایلند به حساب می آید. با سیر و گشت همراه شوید با معرفی جاذبه های گردشگری چیانگ مای

جاذبه های گردشگری چیانگ مای

غذای خود را با همراهی محلی های این شهر بخورید

بهترین راه شناخت یک شهر غذا خوردن با افراد محلی آن شهر می باشد. یک بعدازظهر لذت بخش را در حالی که این افراد برای شما یک میز سرشار از غذاهای محلی آماده کرده اند، بگذرانید. نه تنها غذاهای نهایی خوشمزه هستند، بلکه این تجربه به شما اجازه می دهد تا دستور غذاهای محلی را یاد بگیرید، یعنی پس از به خانه برگشتن علاوه بر خاطرات، شما دستورالعمل غذاهای محلی را نیز می دانید. حتما از چشمه های آب گرم و زیبای واقع در چیانگ مای بازدید کنید.

آبشار چسبنده بواتونگ

آبشار چسبنده بواتونگ

تایلند دارای طیف گسترده ای از آبشارهای خیره کننده است، اما بواتونگ از بهترین آن ها است. درست به مانند نام آن، آبشار چسبنده بواتون فاقد خطرات سنگ های لغزنده بوده و به شما این امکان را می دهد تا از آن دامنه های شیب دار مثل یک مرد عنکبوتی بالا بروید. این شهر به پنج جنگل استوایی تقسیم شده است، که هر پنج سطح آن نیز مقصد بسیاری از بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است. این جنگل درست در فاصله ی ۶۰ دقیقه ای از شهر چیانگ مای قرارگرفته و محل مناسبی برای اسکوتر یا اسکلت سواری می باشد. این مکان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری چیانگ مای می باشد.

دیدن پارک طبیعتی فیل ها

دیدن پارک طبیعتی فیل ها

در فاصله ی یک ساعتی از مرکز شهر، پارک فیل ها قرار دارد. این پارک طبیعی بوده و شما می توانید برخورد دوستانه ی فیل های تایلندی را از نزدیک مشاهده کنید. به جای آن که پول هایی که بابت ورودی به پارک صرف ساخت اردوگاه هایی شود که در آن فیل ها به زور شلاق به حرکت در آیند، صرف ساخت پارک های طبیعی و توسعه ی سریع  صنعت گردشگری می شود. در این پارک با فیل ها با احترام برخورد می شود و گردشگران می توانند به غذا دادن و یا حمام کردن موجودات کمک کنند  و یا حتی می توانند به تماشای آن ها بنشینند.

یکشنبه بازار

یکشنبه بازار

چیانگ مای دارای یک بازار بی حد و مرز می باشد اما هیچ کدام به اندازه ی بازار رنگ روز یکشنبه، از Tha Phae Gate و در طول مسیر Ratchadamnoen رنگارنگ و متنوع نمی باشند. این بازار دارای محصولات زیبای دست ساز و فوق العاده ای می باشد. بسیاری از غرفه های این بازار مطعلق به خانواده های میزبان، کسب و کارهای محلی بوده و دارای قیمت مقرون به صرفه می باشند. موسیقی دانان و هنرمندان نیز در فضای اطراف این بازار مشغول به کار هستند. این خیابان از بهترین خیابان های این شهر است که غذاهای مختلفی در آن سرو می شود.  یکشنبه بازار را در یک جمله می توان خلاصه کرد: “هر نوع غذایی برای هر نوع سلیقه ای، در محیطی آرام و جادویی”.

Wat Phra Tha

Wat Phra Tha

Wat Phra That، یکی از زیباترین معابد در چیانگ مای بوده که در بالای Doi Suthep واقع شده است و تنها می تواند به عنوان یکی از جادویی ترین مناطق در این کشور توصیف شود. این صومعه ی بودایی در سال ۱۳۸۳ تاسیس شد و تا به امروز نیز وجود دارد. این صومعه توسط کمک های مالی اداره می شود، بنابراین کمک مالی به این صومعه نیز نباید فراموش شود. این معبد دارای ۳۰۰ پله ی زیبا، به شکل یکی از صورت های فلکی ساخته شده اند. در ورودی، بازدید کنندگان توسط طوفان طلایی معبد استقبال می شود. آسانسور نیز برای کسانی که قادر نیستند و یا مایل نیستند صعود را در یک روز گرم انجام دهند، در دسترس است. منطقه ی اطراف با انواع غذاهای مختلف و خرده فروشان با برخی از محصولات اصلی پر شده است.

 

استادیوم یوگا نامو

با فضای آرام و کوه های دیدنی این شهر، چیانگ مای نه تنها مکانی ایده آل برای استراحت ذهن های مشغول بوسیله کلاس های مدیتیشن یا یوگا است بلکه دارای برخی از بهترین مدرسان برای انجام این فعالیت ها نیز می باشد. استادیوم یوگا نامو نزدیک به Tha Phae Gate واقع شده و از کلاس های درخشان یوگا و خدمات استثنایی آن بهره می برد. این کلاس های مختلف شامل کلاس های یوگا، ماساژ و دوره های آیورودا می باشند. کلاس ها ۹۰ دقیقه طول می کشند و تمام سطوح را نیز شامل می شوند. اطمینان حاصل کنید که با یکی از بهترین معلمان شهر، نیل جفرسون، یک کلاس را تجربه می کنید زیرا او هر بازدید کننده ای را با تکنیک برجسته و شخصیت فروتن خود جذب می کند.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۳ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ