جاذبه های گردشگری تایلند

تایلند به دلیل سواحل سفید خیره کننده، جنگل های با شکوه گرمسیری و جاذبه های فرهنگی شگفت انگیز، یکی از پر طرفدارترین کشورهای جهان تبدیل شده است. ما مناطق گردشگردی آن را بررسی کرده ایم و لیستی از جاذبه های گردشگری تایلند را برای شما تهیه کرده ایم. با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های گردشگری تایلند

پای (Pai)

در حوالی ۱۰۰ کیلومتری بزرگترین شهر شمالی تایلند، چیانگ مای، Pai واقع شده است که یکی از جذاب ترین روستاهای کشور است و به ویژه در میان کوهنوردان محبوبیت بسیاری دارد. این روستا با فضای آرام، محل های اقامت ارزان و چشمه های آب معدنی متعدد، اقامت گاه بی نظیری در منطقه ی کوهستانی Pai می باشد. طیف وسیعی از آبشارها و چشمه های آب گرم در مناطق اطراف این روستا در انتظار بازدید گردشگران هستند.

کوه تائو (Koh Tao)

کوه تائو هنوز هم به عنوان یکی از مکان های آرام و خیره کننده در تایلند محسوب می شود. در حالی که بسیاری از مسافران راهی دیگر جزایر بزرگ همسایه Koh Samui و Koh Phangan، می شوند، Koh Tao به دلیل محیطی آرام تر غواصان و بازدید کنندگان متعددی را به سمت خود جذب می کند. به سختی می توان منظره ای زیبا تر از سواحل سفید و شگفت انگیز و آب های فیروزه ای اطراف این جزیره پیدا کرد.

کوه تائو (Koh Tao)

کوه جام (Koh Jum)

یکی از جزایر منحصر به فرد باقی مانده در کشور Koh jum است و در میان Krabi و Ko Lanta Yai واقع شده است. ترک کردن ساحل زیبای این جزیره که فضای باز آن بیش از ۳۰۰۰ نفر را در خود جای می دهد، برای بازدید کنندگان بسیار دشوار است. سواحل این جزیره اغلب سنگی هستند که توسط آب های خیره کننده ی اقیانوس احاطه شده اند، اما تعداد انگشت شماری از سواحل آن نقاطی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن دارند.

کوه جام (Koh Jum)

آیوتهایا (Ayutthaya)

حوالی ۵۰ کیلومتری پایتخت شلوغ تایلند، بانکوک، Ayutthaya واقع شده است، که بعدها شهرت چشم گیر جهانی یافته است. خرابه های این مکان باستانی به عنوان میراث جهانی یونسکو اعلام شده اند و شکوه و عظمت آن ها انسان را شگفت زده می کند. Ayutthaya بر روی یک جزیره بین Chao Phraya ،Pa Sak و رودخانه ی Lopburi ساخته شده است. قلمرو پادشاهی Ayutthaya در این منطقه به مدت ۴۱۷ سال باقی ماند و در طول قرن شانزدهم، اعتبار خود را از نظر ارتش، فرهنگی و مالی از دست داد.

چیانگ مای

چیانگ مای یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی تایلند است که صدها معبد و مناظر باستانی دارد. پایتخت پادشاهی سابق Lanna جذابیت خاص خود را دارد و مخصوصا به دلیل فعالیت هایی که در فضای باز انجام می شود مانند پیاده روی، قایقرانی یا اردوگاه فیل ها محبوبیت یافته است. در سال های اخیر این منطقه به مکانی برای انجمن یوگا و سلامت تبدیل شده است و بازدید کنندگان از بسیاری از مکان های خاص و غذاهای گیاهی آن لذت می برند. اگر فکر می کنید که غذاهای گیاهی کافی نیست، در رستوران های ملی و بین المللی آن بهترین غذاهای این کشور از غذاهای سنتی Khao Soi گرفته تا غذاهای فرانسوی را نیز تهیه می کنند.

کوه ماک (Koh Mak)

گرچه Koh Mak از تعداد زیادی از گردشگران‌، استقبال می کند اما موفق به حفظ ارزش های فرهنگی و ماهیت بودایی خود نیز شده است. این مکان یکی از آخرین نقاط معتبر در کشور است که به آئین خود باقی مانده است. از جاذبه های گردشگری آن می توان به ۱۰۰۰۰ درخت نخل، دهکده ی ماهی گیری، درخت ها و معابد جذاب آن اشاره کرد. Koh Mak در حوالی ۴۰ کیلومتری خشکی واقع شده است و به عنوان جزیره ای منزوی شناخته می شود. به غیر از چند استراحت گاه و رستوران، این جزیره عمدتا دست نخورده باقی مانده، و به عنوان یکی از بهترین مکان های اسرار آمیز و جاذبه های گردشگری تایلند شناخته می شود.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۳ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ