زیباترین کلیساهای اسپانیا

اسپانیا، کشوری با پیشینه ی کاتولیک، سراسر مملوء از کلیساهای شگفت انگیز است. در ادامه ی مطلب فهرستی از زیباترین کلیساهای اسپانیا را برای شما تدارک دیده ایم. با سیر و گشت همراه باشید.

زیباترین کلیساهای اسپانیا

کلیسا سنتیاگو دکمپوستلا

طبق باور عموم، این کلیسا یکی از عالی ترین شاهکارهای معماری اسپانیا به شمار می رود. در طول قرون وسطی فعالیت هایی بنیادی حول محور این کلیسا صورت می گرفت. یکی از افسانه های منصوب به این کلیسا درباره ی یک حواری بنام جیمز است که فرشتگان آثارش را با یک قایق از اورشلیم آورده اند. این کلیسا یکی از زیباترین کلیساهای اسپانیا

کلیسا سنتیاگو دکمپوستلا

کلیسای سِویل

این کلیسا که با نام کلیسای سنت مری دریا نیز مشهور است، بزرگترین کلیسای سبک گوتیک در دنیا است که زیباییش از هر نظر بی مانند است. تکمیل این ساختمان حیرت انگیز در اوایل قرن ۱۶ انجام شد و با شکوه تمام در قلب شهر پرجمعیت سویل قرار گرفته است. طبق مستندات تاریخی، معماران این ساختمان فکر می کردند که این بنا به حدی زیبا و خیره کننده است که هر کس آن را ببیند مجذوب تماشای آن خواهد شد. همچنین آرامگاه کریستوفر کلومبوس نیز در این کلیسا واقع شده است.

کلیسای سِویل

کلیسای برگوس

کلیسای حیرت انگیز گوتیک در برگوس، نماد فرهیختگی معماری است که چشم هر بیننده ای را با زیبایی مطلقش خیره می کند. کلیسا منصوب به مریم مقدس است. دستور ساخت آن در قرن ۱۳ توسط شاه فردیناند سوم صادر شد و ساختش در قرن ۱۶ به اتمام رسید. این بنای خیره کننده شامل مناره های مخروطی هشت وجهی و طاق های رومی است. همچنین مملو از تزئینات سنگتراشی و تندیس های فاخر است.

کلیسای برگوس

کلیسای لئون

شهر لئون در شمال غربی اسپانیا واقع شده و بخاطر کلیسای گوتیکش بسیار معروف است. این بنای جادویی در قرن ۱۳ پس از حمله ی رومی ها ساخته شد و با عنوان خانه ی نور یا Pulchra Leonia مشهور است. بخش عظیمی از کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده است. یک کلکسیون هنری شامل ۱۵۰۰ اثر رومی و قطعات هنری سبک نئوکلاسیک در این کلیسا وجود دارد. خاطرات گذشته های دور در دیوارهای زیبای آن، برج های بلند و پنجره های شیشه ای به وضوح نمایان است. این کلیسا یکی از مکان هایی است که حتما باید در گذر از خیابان جیمز، به آن سری بزنید.

کلیسای لئون

کلیسای تُلدو

گذشتن از افسانه های حاکی از جادوی زیبایی کلیسای سنت ماری تلدو، که برخی آن را فخر سبک گوتیک می دانند، حقیقتا کار دشواری است. در قرن ۱۳ دستور ساخت این کلیسا توسط شاه فردیناند سوم صادر شد و تکمیل آن تا دو قرن بعد ادامه یافت. بنای خیره کننده ی آن که با سنگ آهک سفید ساخته شده بخاطر نوری که از طاق های آن ساطع می شود جلوه ای فرابشری به این ساختمان بخشیده و بسیار معروف است. در هنگام بازدید از این کلیسا حتما از کلکسیون فوق العاده ی سنگ های ارزشمند آن دیدن کنید.

کلیسای تُلدو

کلیسای کادیز

تاریخچه ی کلیسای کادیز به قرن ۱۸ بر می گردد یعنی زمانی که قرارداد روابط تجاری بین آمریکا و اسپانیا منعقد شد. این مکان با نام کلیسای آمریکایی های شناخته می شود. معماری ترکیبی و پر طراوت آن از هر نظر جلوه ای عجیب از آمیختگی سبک گوتیک و سبک منسوخ قرن ۱۸ و نئوکلاسیک دارد. این کلیسا توسط معماری بنام وینسنزو آثرو که کلیسای گرانادا را نیز طراحی کرده، ساخته شده است. گنبد طلای آن که با شکوهی حیرت انگیز بر فراز ساختمان بنا شده، خیره کننده ترین بخش در این کلیسا بوده و اثری جاودانه در ذهن هر بیننده ای ایجاد می کند.

کلیسای کادیز

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۱ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ