آشنایی با جاذبه های تاونزویل

در این مقاله می خواهیم به بزرگترین شهر استرالیا یعنی تاونزویل سری بزنیم. این شهر جاذبه های طبیعی و دیدنی های فوق العاده ای دارد که هر گردشگری را مجذوب خود می کند. تاونزویل به علت آب و هوای مناسب و جاذبه های زیبا هر ساله گردشگران زیادی را به استرالیا می کشاند. در ادامه می خواهیم جاذبه های تاونزویل را به شما معرفی کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های تاونزویل

Strand

۲٫۵ کیلومتر یکی از جاذبه های تاونزویل استرالیا در امتداد آب های ارام خلیج کلولند، Strand یک گردشگاه ساحلی معروف و جاذبه ای برای مردم محلی و توریست ها است. این نقطه ی عطفی برای جذب گردشگران به منطقه گرمسیری بعد از رسیدن ان ها به شهر است. حرکت درختان نارگیل در باد، آب های سبز آبی ساحلی با شن های طلایی و جزیره مغناطیسی در خط افق.
کودکان زمین های بازی و پارک رنگارنگ ابی Strand را دوست دارند، جایی که سطل های شنی، سرسره های کوچک و آب پاش ها آن ها را در روز های داغ سرگرم می کند. کودکان و بزرگسالان می توانند به یک میزان از استخر های چشمه های اب گرم ارام استفاده کرده و یا به شنا کردن در مناطق حفاظت شده دریایی اقیانوس بپردازند. دوچرخه سواری، پیاده روی و قدم زدن در امتداد خط افق کارهای محبوب دیگری هستند که شما می توانید انجام دهید. شما همچنین می توانید به ماهی گیری و استفاده از تجهیزات تناسب اندام و کایاک و تخته اسکی در اب های ارام بپردازید. این مکان همچنین محلی برای لذت بردن از پیک نیک یا ژلاتو و تعدادی زیادی از کافه ها و رستوران هایی در ان نزدیکی است. در انتهای شمالی Strand Jezzine Barracks یکی از جاذبه های توریستی معروف است. کشتی هایی که به سمت جزیره Magnetic می روند و تور های قایقرانی به سمت ریف بزرگ از بندرگاهی که در امتداد جنوب شرقی Strand است خارج می شوند.

Strand

سفر یک روزه به جزیره Magnetic

فقط ۸ کیلومتر از ساحل تاونزویل، جزیره Magnetic (توسط مردم محلی ” مگی ” نامیده می شود ) در اصل حومه شهر تاونزویل است. با توجه به اسم ان این جزیره نا هموار و سنگی به لطف سواحل زیبا، خلیج های ارام و بیابان های فراوان خود مسافران زیادی را به خود جذب خود می کند. جزیره Magnetic در منطقه ای واقع شده است که جزو میراث بزرگ جهانی غواصی می باشد و بیش از نیمی از ان پارک ملی با ۲۴ کیلومتر مسیر پیاده روی است. Forts Walk بسیار معروف است. در طول این ۹۰ دقیقه سفر محل تجهیزات و اسلحه جنگ جهانی دوم و پست فرماندهی را با دید ۳۶۰ درجه نسبت به اقیانوس قابل دیدن است. جزیره Magnetic همچنین یکی از بهترین مکان ها در استرالیا برای سنگ های گرانیت، درخت های اوکالیپتوس و زندگی کوالا ها در حیات وحش، شاخه های درخت های اوکالیپتوس در طول مسیر پیاده روی و همین طور خانه ای برای سایر حیوانات و انواع پرندگان است.
تخته سنگ های گرانیت، درختان اوکالیپتوس و درخت های کاج خم شده در لبه سواحل و صخره های مرجانی. خلیج های Nelly و Geoffrey از زیباترین جاذبه های گردشگری تاونزویل استرالیا هستند که به خاطر جمع شدن تخته سنگ ها در این محل راهنمای خوبی برای شما خواهند بود. تور های قایق رانی به ریف ها و سواحل دیگر نیز محبوب و معروف هستند که بسیاری از ان ها از طریق زمینی غیر قابل دسترسی هستند. کارهای محبوب دیگری که می توانید در این محل انجام دهید شامل اسب سواری در ساحل، ماهی گیری، قایق رانی و غواصی عمیق هستند.
بسیاری از مسافران شب را در جزیره طی می کنند به همین خاطر می توانند وقت خود را صرف بازدید از دیدنی های تاونزویل استرالیا کنند. موتل روستای ارکادیا یک انتخاب مقرون به صرفه است. منطقه معروف شنا در خلیج آلما و فلفل های ابی پر طرفداران و همینطور اپارتمان های مناسب برای خانواده ها که منظره ان ها جزیره Magnetic است.
رسیدن به جزیره بسیار اسان است. با کشتی از تاونزویل معمولا ۲۰ دقیقه طول می کشد و به محض رسیدن تاکسی ها به صورت ماشین یا موتور اسکوتر در دسترس شما خواهد بود. بلیط دور جزیره Magnetic فرصتی برای به دست اوردن تجربه خود از جزیره است که حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد.

جزیره Magnetic

قلعه Hill

در مرکز تاونزویل، این قلعه برجسته ترین نشانه از شهر و از جاذبه های تاونزویل استرالیا است که تخته گرانیت ۲۹۰ متری صورتی رنگی قرار دارد که در بالای ان منظره ی زیبا ی ۳۶۰ درجه قابل دیدن است. شما می توانید تمام راه های عبوری از خط ساحلی به سمت جزیره Magnetic، یا زمین ها و خانه ها را ببینید. مسیر های پیاده روی تپه مشخص شده اند و بازدید کنندگان و مردم محلی روزانه به عنوان ورزش و تمرین روزانه از ان صعود می کنند. با توجه به مسیری که انتخاب می کنید پیاده روی حتی می تواند به یک کیلومتر هم برسد اما اگر احساس خستگی کردید می توانید مسیر دیگری را انتخاب کنید.
قلعه Hill تاریخچه ی جالبی دارد. در طول جنگ جهانی دوم، سربازان امریکایی از قلعه استفاده می کنند تا به عنوان نقطه ی شروعی عمل کرده و ان را تخریب کنند سپس پل سنگی ساختند تا به جزیره Magnetic بروند. خوشبختانه این اتفاق نیفتاد و امروزه دیدنی های تاونزویل استرالیا زیاد است. بهترین زمان برای بیرون رفتن در صبح زود یا بعد از ظهر است چون در این زمان دما سردتر است.

 قلعه Hill

مخفیگاه بیلابونگ

پناهگاه بیلابونگ خانه ای برای حیوانات محلی از جمله کوالا ها، کانگورو ها، کاساواری ها، کروک ها، دینگو ها و وومبات ها است. بهتر از همه شما در این مکان می توانید به بسیاری از این حیوانات نزدیک شوید با انها ارتباط برقرار کنید و با ان ها عکس بگیرید. جذاب ترین کارها در اغوش کشیدن کوالا ها و وومبات ها، با دست غذا دادن به کانگورو ها و والابی ها و گرفتن خزندگان است. نمایش های منظمی در طول روز اجرا می شوند مثل نمایش غذا دادن به کروک و پرواز ازادانه پرنده ها. در نتیجه شما می توانید چیز های زیادی در مورد حیوانات یاد گرفته و ان ها را موقع حرکت کردن و فعالیت ببینید. این یک روز بی نظیر برای کل اعضای خانواده به ویژه برای کودکان است. مکان ان: ۱۷ کیلومتری جنوب تاونزویل در بزرگراه بروس.

مخفیگاه بیلابونگ

Jezzine Barracks و موزه نظامی شمال کوئیزلند

در منظره زیبای رو به روی دریا یکی از جاذبه های تاونزویل استرالیا در انتهای شمالی Strand ، Jezzine Barracks مکانی برای مرور تاریخچه نظامی شگفت انگیز این منطقه و میراث بومی ان را فراهم کرده است. محلی زیبا برای راه رفتن در زیر نور خورشید و شنیدن داستان های شکل گیری این شهر. این زمین با مساحت ۱۵ هکتار که در سال های ۱۸۸۵ تا ۲۰۰۶ استفاده می شده است و نقش کلیدی را در دفاع از استرالیا بر عهده داشته است. از این محل شما می توانید منظره ی زیبا یی از کل Strand ، شهر و دریا داشته باشید.مردم Wulgurukaba و Bindal صاحبان قدیمی این سرزمین ها بوده و به ان ها گارابارا می گویند. و شما می توانید درباره فرهنگ و هنر ان ها چیزهای زیادی یاد بگیرید. در این منطقه نمایشگاه های بومی برگزار می شوند و بچه ها می توانند سرگرم شوند . هوا درپیاده روی در وسط روز می تواند بسیار گرم باشد پس بهترین زمان برای بازدید صبح زود یا بعد از ظهر است.
همین طور بخشی از این منطقه موزه ارتش ازاد در شمال کوئینزلند است که تمرکز ان بر روی تاریخ استرالیا و درگیری های نظامی مربوط به جنگ بائر، جنگ جهانی اول و دوم، جنگ ویتنام و جنگ کره می باشد. افراد متخصص و داوطلب به برگزاری تورهایی براری افزایش اطلاعات بازدید کنندگان می پردازند.

موزه نظامی شمال کوئیزلند

ریف HQ اکواریوم بزرگ ریف

اگر شما نمی توانید به ریف های بزرگ استرالیا که جزو جاذبه های تاونزویل استرالیا محسوب می شوند سری بزنید، می توانید حداقل نگاهی به موجودات زنده ای که در بزرگترین اکواریوم ریف جهان زندگی می کنند بزنید. ریف HQ خانه ای برای زندگی بیش از ۱۵۰ گونه از حیوانات دریایی مثل انواع کورال های نرم و سخت است. تونلی در این مکان طراحی شده که شما می توانید از نزدیک کوسه های شکارچی غول پیکر را ببینید. یک تیم حافظت قوی در این مکان مستقر است. برنامه های ویژه ای مثل نمایش غواصی، نمایش غذا دادن به کوسه، گفت وگو با لاک پشت و کارگاه های اموزشی در مورد نگه داشتن حیوانات در این مکان برگزار می شوند. بیمارستان لاک پشت یک برنامه برجسته است که نشان می دهد چگونه الودگی زندگی دریایی را به خطر می اندازد.

اکواریوم بزرگ ریف

سفر روزانه عالی Barrier Reef

شهر تاونزویل استرالیا یک شهر پرطرفدار برای مسافرت به یکی از گنجینه های ارزشمند جاذبه های تاونزویل استرالیا است. سفرهای روزانه به طور معمول شامل یک قایق سواری ۲٫۵ ساعته به یک ساحل صخره ای نزدیک است، که در آن شما می توانید با لاک پشت های دریایی، نوعی ماهی های پهن، کوسه های صخره ای، ماری وارس و یک گیاه خیره کننده که از نوعی زندگی دریایی دیگر است، در میان صخره های رنگارنگ مرجانی، به تفریح بپردازید. مسافران با غواصی و اسنورکل ادرنالین به Lodestone Reef سفر می کنند و همچنین سفرهای روزانه به Kelso Reef، که یک ساعت و ۴۵ دقیقه از شهر تاونزویل استرالیا وجود دارد، و همین طور جزیره درخت نخل وجزیره ارفیوس که از طریق SeaLink در کوئینزلند واقع شده است برای سفرهای روزانه مناسب است. در اوج فصل، غواصی ناحیه ای از راه دور، سفرهای روزانه به جزیره Pelorus و جزایر Orpheus را ارائه می شود. صخره های بزرگ سد مانند و سفرهای دریایی و غواصی از شهر توسانویل یا جزایر مغناطیسی یک گزینه محبوب هم برای غواص و هم برای اسنورکلر ها است. این ماجراجویی تمام روزه شامل ناهار، تنقلات، نوشیدنی ها و تمام تجهیزات برای شما است.

سفر روزانه عالی

رودخانه

این یک پروژه در ساحل رودخانه Ross است که تعداد زیادی پارک، سورتمه ی ابی در امتداد رودخانه و سالن های فرهنگی ورزشی همراه ان هستند. این بهترین مکان برای داشتن اوقاتی خوش برای خانواده ها است. محبوب ترین فعالیت ها در اینجا استخر تالاب های رایگان، لذت بردن از پیک نیک در مقابل رودخانه و قدم زدن و دوچرخه سواری و یا دویدن در امتداد ساحل هستند. کودکان از دیدن لاک پشت ها و اردک ها در رودخانه لذت می برند. شما حتی می توانید یک wallaby را در این منطقه ببینید. اینجا از جذاب ترین دیدنی های تاونزویل استرالیا به شمار می رود که البته باید بازار ها و فیلم های رایگان شبانه را هم به این سرگرمی ها اضافه کنید. دوستداران هنر می توانند در گالری ها و هنر های عمومی شرکت کنند و اگر اشتهای شما باز شد می توانید از یک وعده در کافه لذت ببرید. در این جا حضور سگ ها مشکلی ندارد و شما می توانید حتی سگ خود را هم به این مکان بیاورید!

رودخانه

موزه کوئینزلند گرمسیری

موزه کوئینزلند از دیگر جاذبه های تاونزویل استرالیا است. این موزه فوق العاده با همه ی چیزهایی که متعلق به کوئینزلند گرمسیری است از زمان های دور تا امروز بوده است. این موزه پر از سرگرمی و اوقات خوش برای شما است. که هم کودکان و هم بزرگسالان را سرگرم خود می کند. محبوب ترین در این موزه پاندورا HMS است که بیانگر داستانی مربوط به کشتی تاریخی است که به Bounty فرستاده شد اما در ساحل کیپ نیویورک در سال ۱۷۹۰ غرق شد. و در سال ۱۹۷۷ دوباره کشف شد که مصنوعات ساخته شده در این بخش از موزه زندگی قرن ۱۸ ام را نشان می دهد. سایر نکات برجسته ی این موزه نمایشگاه تجهیزات غواصی و اکوسیستم های متنوع کوئینزلند هستند که در نوع خود بی نظیر هستند. بچه ها ماجرا های کشتی خراب شده و جنگل های انبوه را دوست دارند و با چیز هایی مثل پل طنابی سرگرم می شوند. اینجا جایی است که می توانند درباره اکوسیستم ها و گیاهان و حیوانات یاد بگیرند. این موزه همچنین راجع به موضوعات جالب مثل دایناسور ها هم صحبت می کنند.

موزه کوئینزلند گرمسیری

تورهای تماشای نهنگ

دیدن یک نهنگ از داخل اب فراموش نشدنی خواهد بود و شما شانس دیدن این منظره را خواهید داشت. از ژوئیه تا سپتامبر نهنگ های گوژپشت اب های گرم را اطراف جزایر پالم در شمال Townsville شنا می کنند. تورها معمولا در امتداد جزایر Pelorus و Orpheus به دنبال این موجودات غول پیکر برپا می شوند. شما با داشتن پیک نیک و خوردن ناهار در جزیره Orpheus می توانید به ماهی ها غذا بدهید و اگر شرایط مساعد بود به شنا کردن در اب شفاف و تمیز انجا بپردازید. از لوسیندا با کروز حدود ۱ ساعت و از Townsville با ماشین ۴۵ دقیقه راه هست اما مسیر زمینی نیز در نظر گرفته شده است این تورها توسط بیولوژیست دریایی اجرا می شوند می توانید نگاهی به جزیره پالم انداخته و لاک پشت و دلفین ها را نیز تماشا کنید. چراکه اینجا از شگفت انگیزترین دیدنی های تاونزویل استرالیا محسوب می شود.

تورهای تماشای نهنگ

باغ گیاه شناسی

خوشبختانه با میزان قابل توجهی از نور خورشید و باران های گرمسیری، جای تعجب نیست که Townsville جای نه فقط یک باغ بلکه چهار باغ زیبا است. در پای قلعه Hill باغ های کوئینز در سال ۱۸۷۰ تاسیس شدند. قدیمی ترین باغ ها و بهترین نمونه باغ گرمسیری است. تمرکز ان بر روی گیاهان زینتی به ویژه برای دوست داران گل و میوه است. مسیر های پیاده روی در بین پالم های باشکوه، بوته های یاسمن، درختان انجیر، کاکتوس، زنجبیل و گل های رز عبور می کنند. کوچکتر ها هم زمین بازی و محل نگهداری پرنده ها را دوست دارند. در نزدیکی رودخانه Ross Townsville Palmetum, حدود ۳۰۰ گونه از پالم ها و یکی از بزرگترین کلکسیون پالم را در خود جای داده است. اینجا همین طور یک مکان معروف برای لذت بردن از چای بی نظیر و درجه یک Tumbetin Lodge است. باغ اندرسون بزرگترین باغ شهر است که ۲۵ هکتار پالم، سیکاد، مجموعه گسترده ای از پاندانوس و باغ گرمسیری دارد. این تنها باغ گیاه شناسی در شهر Townsville است که عبور برای وسایل نقلیه مجاز است. با حدود ۲۰ دقیقه رانندگی به باغ Dan Gleeson Memorial می رسید که می تواندی پیک نیکی با مشاهده مناظر بی نظیر داشته باشید. این باغ از زیباترین جاذبه های تاونزویل محسوب می شود.

باغ گیاه شناسی

غواصی یونگالا SS

در ۲۳ مارس ۱۹۱۱ کشتی مسافربری یونگالا SS از مکه به شمال حرکت کرد اما هیچ وقت به مقصد خود نرسید. بدون امواج رادیویی و هیچ گونه نوری و عدم دانش کاپیتان از توفان منطقه، طوفان با تمام نیرو و قدرت خود کشتی را به جنوب Townsville کشانده و تمام ۱۲۲ مسافر جان خود را از دست دادند. این کشتی با وجود تلاش غواصان تا بیش از ۵۰ سال پیدا نشد تا این که در سال ۱۹۵۸ پیدا شد. امروزه یونگالا SS یکی از معروف ترین غواصی های جهان است. انجا خانه ای برای موجودات دریایی مختلفی از جمله لاک پشت، کوسه، مارهای دریایی، باراکودا، گروپر است. غواصی کشتی خرد شده یونگالا SS یک محل معروف است که شامل وعده ناهار، دو غواصی اب ازاد و خمل و نقل از Townsville می باشد.

غواصی یونگالا

 

همگردی
نوشته شده در ۲۵ دی ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ