مکان های دیدنی رم

دیدن تمام مکان های دیدنی رم به اندازه یک عمر زمان می برد. اما در این مقاله لیست کوچکی از مکان های منحصر به فرد رم را برای شما فراهم کرده ایم که هرگز نباید طی سفرتان دیدن آن ها را از دست بدهید. با سیر و گشت همراه باشید.

مکان های دیدنی رم

آمفی تئاتر رم

یکی از شاخص ترین مکان های دنیا، آمفی تئاتر رم است که سالانه بیش از ۴ میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. سازه ی ۲۰۰۰ ساله ای که برای جنگ گلادیاتورها و همچنین نمایش های عمومی مورد استفاده قرار می گرفت. تا به امروز هم بزرگترین آمفی تئاتر به حساب می آید. به این مکان آمفی تئاتر فلاوین هم می گویند چون طی سلطنت فلاوین در سالهای ۷۲ تا ۸۰ پس از میلاد ساخته شده است. این محل یکی از مکان های دیدنی رم می باشد.

آمفی تئاتر رم

میدان رم

امروزه فقط خرابه های میدان رم باقی مانده اند اما در گذشته این میدان قلب تپنده ی شهر رم بود. در این میدان بازاری پر رونق قرار داشته و همچنین در قدیم مرکز مذهبی و اجتماعی شهر محسوب می شد. پیش تر در این محل چندین معبد، ساختمان دولتی و موسسات تجاری قرار داشته اند. ساخت میدان در قرن هفتم قبل از میلاد شروع شده و پس از سقوط رم در سال ۴۷۶ میلادی که طی آن ژرمن ها حکومت رامولوس را بر انداختند، متروکه شد.

میدان رم

کلیسای بزرگ سنت پیتر

یکی از مقدس ترین مکان های دین مسیحیت، کلیسای پاپی واتیکان بوده که سنت پیتر پاپ آن بوده و نامش بر کلیسا گذاشته شده است. این مکان یکی از عالی ترین نمونه های معماری رنسانس به حساب می آید و یکی از بزرگ ترین کلیساهای جهان است. مقبره ی سنت پیار که یکی از ۱۲ حواریون عیسی مسیح و اولین پاپ بوده در این کلیساست. کلیسای سنت پیتر بخاطر گنبد عظیمی که توسط میشل آنجلو در قرن ۱۶ طراحی شده بسیار معروف است.

کلیسای بزرگ سنت پیتر

موزه های واتیکان

در میان مجموعه موزه های بزرگی که در جهان هستند، موزه های واتیکان دارنده ی تعدادی از شاخص ترین مجسمه های کلاسیک و آثار هنری رنسانس می باشند. این موزه ها حدود ۷۰۰۰۰ اثر هنری که طی قرن ها توسط پاپ ها جمع آوری شده اند را به نمایش می گذارند. این موزه ها بیشتر بخاطر کلیسای سیستین میشل آنجلو، سالن های رافائل و سالن نقشه معروف هستند.

موزه های واتیکان

قصر سنت آنجلو

این قلعه ی استوانه ای شکل که در ساحل رودخانه ی تایبر بنا شده، در قرن دوم میلادی توسط امپراطور هاردین به منظور مقبره ی خانوادگی ساخته شد. به دلیل نزدیکی به واتیکان پاپ ها هم از این ساختمان استفاده می کرده اند. این بنا دارای یک راهروی مخفی است که آن را به واتیکان متصل می کند و در قرون ۱۶ و ۱۷ دو پاپ از این مسیر برای فرار استفاده کرده اند. در حال حاضر این قلعه به عنوان موزه به کار گرفته شده است و از فراز آن نمایی بسیار زیبا از کلیسای سنت پیتر قابل مشاهده است.

قصر سنت آنجلو

معبد خدایان پانتئون

سالم ترین بنای باستانی شهر، معبدی رومی است که متعلق به خدایان غیر مسیحی می باشد. واژه ی پانتئون به معنی احترام به تمام خدایان است. قدمت دقیق این بنا مشخص نیست اما باستان شناسان عمر آن را حدود ۲۰۰۰ سال می دانند. از قرن هفتم معبد پانتئون بعنوان کلیسا مورد استفاده قرار گرفته است.

معبد خدایان پانتئون

فواره تروی

فواره تروی یکی از زیباترین نمونه های طراحی باروک است و از معروف ترین فواره های جهان می باشد. این آب نما توسط نیکولا سالوی در قرن ۱۸ و در محل تلاقی سه مسیری که آب را به سمت شهر هدایت می کردند طراحی شد. فواره ی تراوی هم مانند آنفی تئاتر از سنگ تراورتن سفید ساخته شده است.

فواره تروی

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۵ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ