رنگارنگ ترین و زیباترین خیابان های جهان

معنای حیات، فراتر از رنگ هاست و اهمیت این خیابان ها بیش از رنگارنگ بودن آن هاست. این خیابان ها نمونه هایی از خیابان های زنده و پویای موجود در دنیا هستند که مردم را با محیط شهر درگیر و ذهن شان را با نقاشی های بصری جذاب تحریک می کنند تا آن ها نقاشی ها را از منظر آثار هنری تماشا کنند. با سیر و گشت همراه باشید با معرفی رنگارنگ ترین و زیباترین خیابان های جهان

زیباترین خیابان های جهان

پرو، Calle 28 de Julio in Barranco

اولین گام برای خلق “Walls speak” از سال ۲۰۱۵ آغاز شده است و از نقاشان و هنرمندان خیابانی دعوت به عمل آمد تا روی دیوار های مشخصی در بارانکو در منطقه ی لیما نقاشی کنند. روی دیوارهای Calle 28 de Julio نقاشی های تخیلی درخشان و رنگارنگی ترسیم شده است که موضوع و سبک های متفاوتی دارند و سفر به دنیای دیگری را به تصویر کشیده اند.

پرو، Calle 28 de Julio in Barranco

اندونزی، Kamoung Pelangi در Randusari

روستایی به نام روستای رنگین کمان که در جنوب اندونزی واقع شده است پس از روستای Slamet Widodo، بسیار نیازمند کمیته ی شورای محلی بود تا امر بازسازی در آن شروع شود اما یک معلم روستایی پس از بازدید از دیگر مکان ها، ایده ای برای بازسازی این روستا مطرح کرد که در نتیجه ی آن این روستا با اقدامات هنری انجام شده با موفقیت بازسازی شد. در حال حاضر گردشگران بسیاری برای بازدید از خانه های رنگارنگ نقاشی شده به این روستا می آیند، این نقاشی ها همچنین دارای بخش های منحصر به فردی از نظر هنری از قبیل بال های فرشتگان و حیوانات ترومپه لئوئیل می باشند.

اندونزی، Kamoung Pelangi در Randusari

آمریکا، خیابان استینر در سان فرانسیسکو

خانه های متعددی در سراسر آمریکا وجود دارند که نقاشی هایی از دوران ویکتوریا و ادوارد روی دیوار های آنها ترسیم شده است، اما روی دیوار های خانه های سان فرانسیسکو آثاری که در اصطلاح به آنها “بانوان نقاشی شده ” می گویند، خود نمایی می کنند. نمونه های شگفت انگیزی از این آثار را می توان در Haight- Ashbury در خیابان استینر ۷۱۰-۷۲۰ مشاهده کرد. این نقاشی ها در اواخر دهه ی ۱۸۸۰ ترسیم شده اند. این مجموعه نقاشی ها به معنای حقیقی جاذبه های توریستی محسوب می شوند و در فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و کمپین های تبلیغاتی بسیار مشهور شده اند.

آمریکا، خیابان استینر در سان فرانسیسکو

پرتقال، Throughout Agueda

پروژه ی Umbrella Sky که به رنگی شدن مکان های خاکستری شهر های پرتقال تمایل دارد، خیابان های متعددی را در بر گرفته است، از جمله خیابان R. Luis de Camoes، که با چترهایی معلق در هوا با نورهای رنگی فضای بسیار زیبایی را پدید آورده است.  طرحی که به عنوان فستیوال هنر Agit Agueda آغاز شد، اکنون هر ساله در طول ماه های گرم تابستان در فضای خیابان سایه ایجاد می کند.

پرتقال، Throughout Agueda

ملبورن، Hosier Lane

مسیر سنگ کبود (Bluestone)، طرح های هنر خیابانی را در ملبورن به نمایش گذاشته است. هنرمندان محلی و بین المللی این سازه های آجری را با نقش های برجسته ی پویا، شابلون ها و برچسب ها طراحی می کنند و چشم اندازی پدید می آورند که دوست داران هنر را در تمام طول سال به خود جذب می کنند. این خیابان یکی از زیباترین خیابان های جهان

ملبورن، Hosier Lane

اسپانیا، نبش خیابان Carrer de Montmany و Carrer de Bruniquer در بارسلونا

هنرمند خیابانی Axe Colours آثار نقاشی پرتره پر از طیف خود را در سراسر بارسلونا به جای گذاشته است. آثار این هنرمند پرتره هنرمندانی نظیر دالی و فریدا کاهلو و یا شخصیت های تلویزیونی مانند والتر وایت، می باشند که نشانه ی ادای احترام او به شخصیت های مهم معاصر است. شما می توانید در یکی از خیابان های مجلل بارسلونا، شخصیت اصلی سریال بازی تاج و تخت را مشاهده کنید.

اسپانیا، نبش خیابان Carrer de Montmany و Carrer de Bruniquer در بارسلونا

تایوان، روستای رنگین کمان در تایچونگ

روستای رنگین کمان، اثری از سرباز سابق، هوانگ یونگ فو می باشد که برای نجات ساختمان های روستا از تخریب خانه های این روستا را نقاشی کرد. این هنرمند خودآموز، ایده ی بازسازی را به معنای کاملا جدیدی ارائه داد و از آن جایی که این کار دستی وی توسط دانش آموزان کشف شده است، این روستا ماندگار شده و به مقصدی فرهنگی برای همه ی مسافران هنر دوست تبدیل شده است.

تایوان، روستای رنگین کمان در تایچونگ

برلین، گالری عکس شرقی

این گالری به صورت ۲۴ ساعته باز می باشد و وسیع ترین گالری رایگان موجود در اروپا به حساب می آید. در واقع این گالری در قسمتی از آخرین بخش باقی مانده از دیوار برلین واقع شده است. از دهه ی ۱۹۹۰ تعدادی از هنرمندان (از جمله Thiery Noir و Jim Avignon که همچنین یکی از هنرمندان برجسته در منطقه ی بارانکو پرو است) این بخش مهم به جای مانده از تاریخ را که نمادی از آزادی است را حفظ کرده اند. در واقع این هنرمندان بودند که در طول این سال ها، این دیوار را بازسازی کردند تا به عنوان یکی از جاذبه های عکاسی در برلین باقی بماند.

برلین، گالری عکس شرقی

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۷ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ