تنگه هلت نگینی درخشان در لرستان

کشورمان ایران جاذبه های بسیاری دارد که شاید برای خیلی از ما ناشناخته باشد ئ حتی اسم آن را هم نشنیده باشیم. یکی از جاذبه ها که این در این مطلب می خواهیم به شما معرفی کنیم و در استان زیبای لرستان نیز قرار دارد تنگه هلت است. تنگه هلت هر فردی را مجذوب زیبایی و عظمت خود می کند. در ادامه می خواهیم بیشتر در مورد این تنگه صحبت کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

تنگه هلت

رودخانه‌ای محصور میان تنگه‌ای از صخره‌های سر به فلک کشیده در خرم آباد به نام هلت عکس‌هایی از این منطقه و دیگر نقاط زیبای خرم‌آباد را در این مجموعه می‌بینید. اینجا مکانی فوق‌العاده بکر و زیبا است، رودخانه‌ای محصور میان تنگه از صخره‌های سر به فلک کشیده و صیقلی که به طرز شگفت‌انگیزی زیبا است.

تنگه هلت لرستان

برخی از مسیرها توسط تخته سنگ‌های عظیم جثه که میان صخره‌ها گیر افتاده بودند، بسته شده بود که ناچار به عبور از زیر آب و تخته سنگ می‌شدیم .زمان طی کردن مسیر میان این تنگه‌ها ممکن است تا چهار ساعت هم طول بکشد. در سال‌های گذشته ورودی این تنگه در زیر آب قرار داشت و امکان دسترسی به این مکان ممکن نبود.

هلت

در پی سیلاب‌های سال‌های گذشته مسیر جریان آب باز شده و این تنگه نمایان شده است

تنگه هلت

از لاین خرم آباد اندیمشک تا انتهای تونل ترشان حرکت کنید پس از بیرون آمدن از تونل ترشان سمت راست یک بریدگی وجود دارد که وارد آن شوید و از زیر گذر به لاین مخالف یعنی لاین مسیر اندیمشک – خرم آباد وارد شوید و به سمت خرم آباد حرکت کنید . پس از گذر از تونل گندم کار و ترشان مابین خروجی تونل ترشان و ورودی تونل خرگوشان سمت راست یک فضای باز وجود دارد که باید خودرو های خود را آن منطقه پارک کنید و سپس ادامه مسیر را پیاده طی کنید

تنگه هلت

تنگه هلت

تنگه هلت

نوشته شده در ۲۹ دی ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ