کوچک ترین شهرهای دیدنی چین

به چین که فکر کنید احتمالا تصاویری از شهر های بزرگ و پر هیاهو در ذهنتان نقش می بندد. اما این کشور، شهرهای آرام و کوچکی هم دارد که اتفاقا بسیار جذاب و دیدنی هم هستند. ما قصد داریم تا تعدادی از بهترین ها را به شما معرفی کنیم. با سیر و گشت همراه باشید با معرفی کوچک ترین شهرهای دیدنی چین

ژوهوانگ

ژوهوانگ

ژوهوانگ که به “ونیز مشرق زمین” نیز معروف است در استان چیانگسو و بین دو شهر شانگ های و سوژو قرار دارد. قدم زدن در خیابان های زیبلی شهر و پل های سنگی قشنگی که روی رودخانه ها و مسیر های آبی ساخته شده اند بسیار لذت بخش است. این شهر که قدمت ۹۰۰ ساله ای دارد دیدنی های زیادی داشته که دوستداران تاریخ را نیز مجذوب خود می کنند. این جاذبه ها شامل ژانگ تینگ که پناهگاهی بزرگ با ۶ حیاط و بیش از ۷۹ اتاق است و معبد کوانفو که یک معبد بودایی در کنار دریاچه ی بیزین است می شود. ژوهوانگ یکی از کوچک ترین شهرهای دیدنی چین محسوب می شود.

کوچک ترین شهرهای دیدنی چین

فنگ هوانگ

فنگ هوانگ که در آغوش کوهستان های سرسبز و در کناره های رودخانه ی توجیانگ آرام گرفته، از نظر “روی آلی” نویسنده و فعال اجتماعی نیوزلندی، زیباترین شهر کشور چین است. شهر باستانی هونانی، سرزمین بسیاری از اقوام میائو است که آداب و فرهنگشان در جای جای شهر به چشم می خورد. خانه های چوبی سنتی یا “دیاجیائولو” در کنار رودخانه دیده می شوند و پارچه و لباس های نقاشی شده و محصولات سنتی دیگری همچون فلفل خشک شده در این منطقه به فروش می رسند.

هی شان

هی شان

بالاتر از یونان غربی و در نزدیکی مرزهای کشور برمه، شهر کوچک و دور دست “هی شان” قرار گرفته که تنها ۶۰۰۰ نفر جمعیت دارد. این شهر سابقا خط پایان جاده ی ابریشم جنوبی بوده؛ بسیاری از اهالی از این مزیت استفاده کرده و به خارج از کشور سفر کرده اند و پس از بازگشت به وطن خود، خانه هایی زیبا که تلفیقی از معماری چینی و خارجی است را در این شهر بنا کرده اند. این خانه ها هنوز هم در سطح شهر قابل مشاهده هستند و مناظری زیبا ایجاد کرده اند.

شیوی

شیوی

شیوی شهری دور افتاده از خط آهنی فرسوده است که منطقه ای مرزی در نزدیکی جنوب شرقی مغولستان و روسیه واقع شده. فرهنگ تلفیقی چینی – روسی در این  شهر کاملا واضح است. این موضوع در معماری شهر که پر از خانه های زیبای سبک روسی است و همچنین غذاهای موجود در شهر که مثلا غذای چینی شائوکائو را با نان روسی سرو می کنند قابل مشاهده است. یکی از بهترین روش های گشت و گذار در شهر و اطراف آن، سوار شدن بر اسب است.

یانگ شو

یانگ شو

“یانگ شو” که بخاطر قرار گرفتن در دل کوهستان ها معروف است شهری سرزنده و توریست پذیر بوده که در ساحل رودخانه ی لی در منطقه ای کوهستانی در جنوب چین واقع شده است. با اینکه این شهر در سال های اخیر خیل عظیمی از بازدید کنندگان را جذب کرده اما در مقابل با مدیریت مناسب توانسته ساختار تاریخی خود را نیز حفظ کند. رستوران ها و فروشگاه های مدرن در محدوده ی خیابان غربی واقع شده اند که مهم ترین جای شهر به حساب می آید و قدمتی بیش از ۱۴۰۰ سال دارد.

تانگ لی

تانگ لی

یکی دیگر از شهر های آبی جیانگسو، تانگ لی نام دارد. این شهر میان پنج دریاچه قرار دارد و چندین کانال از میانش عبور می کنند. تانگ لی از هفت جزیره تشکیل شده که با ۴۹ پل بهم متصل می شوند. قدمت برخی از این پل ها حتی به یک قرن و یا بیشتر نیز می رسند. حتما به “یتویسی یوان” که یک باغ رستوران زیباست بروید، این باغ جزئی از باغ های قدیمی شهر به حساب می آید. تانگ لی در سال ۲۰۰۰ در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و بدون شک ارزش دیدن را دارد.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۸ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ