جاذبه های شهر مادرید

مکان ها و جاذبه های شهر مادرید بسیار زیاد هستند و انتخاب کردن بین آن همه مکان کار بسیار دشواری است. ما در این مقاله چند مورد از بهترین تفریحات و مکان های این شهر را به شما معرفی می کنیم. بعد از خواندن این مقاله دیگر فرقی نمی کند که شما دو روز در این شهر دیدنی اقامت دارید و یا ۱۰ روز، شما با بهترین های این شهر آشنا خواهید شد. با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های شهر مادرید

بازدید از موزه دل پرادو، موزه رینا صوفیه، سورولا و  Thyssen-Bornemisza

شهر مادرید دارای چندین موزه هنری زیبا است که هر کدام از این موزه ها دارای معماری باشکوهی بوده و در سرتاسر جهان مشهور هستند. برخی از این موزه ها عبارت اند از دل پرادو، موزه ی رینا صوفیه، سورولا و Thessen-Bornemisza، هر یک از این موزه ها دارای سبک هنری خاصی از سبک های کلاسیک گرفته تا سبک معاصر هستند و اغلب، حراجی هایی در اطراف آن ها برگزار می گردد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت آن ها مراجعه کنید.

موزه دل پرادو

یک قایق در Retrio کرایه کنید

ممکن است شلوغی و ازدحام شهر شما را خسته کند برای همین می توانید به پارک زیبای El Retrio رفته و در آن جا بر روی چمن ها دراز بکشید. همچنین می توانید یک قایق کرایه کنید و در اطراف دریاچه دور بزنید و استراحت کنید. محلی های شهر مادرید اغلب این کار را انجام می دهند. هر کس در این شهر شگفت انگیز زندگی می کند باید زمانی را برای استراحت کردن و دور بودن از شلوغی و ازدحام شهر اختصاص دهد و چه جایی بهتر از پارک El Retrio..

پارک El Retrio

در حین پیاده روی در اطراف شهرداری پلازا، “رول ماهی مرکب” بخورید.

رول های ماهی مرکب یکی از غذاهای پرطرفدار شهر مادرید می باشد و بسیاری از رستوران ها و اغذیه فروشی های اطراف شهرداری پلازا این غذا را سرو می کنند. یکی از بهترین کارهایی که در مادرید می توان انجام داد خوردن رول ماهی مرکب و گردش در مشهورترین میدان این شهر است . مطمئن باشید که این یکی از به یاد ماندنی ترین تجربه های شما خواهد بود.

رول ماهی مرکب

بازدید از  Templo de Debod

این مکان یک معبد مصری است که در سال ۱۹۶۸ به اسپانیا تحویل داده شد. این معبد در بالای تپه ی Casa del Campo قرار گرفته که دارای منظره ی بسیار زیبایی بوده و به کاخ رئال و کلیسای جامع نیز اشراف دارد. می توانید برای استراحت کردن، پیاده روی و یا گرفتن عکس های شگفت انگیز از شهر، به این مکان بروید.

Templo de Debod

کاخ اشراف زادگان

کاخ اشراف زادگان یکی از بهترین جاذبه های شهر مادرید بوده و بهتر است بدانید که این کاخ محل اقامت رسمی خانواده ی سلطنتی اسپانیا نیز می باشد. اگر چه آن ها در حومه ی پایتخت اقامت دارند ولی اگر خوش شانس باشید می توانید صدای آن ها را از پشت درهای بسته بشنوید. حتما از مجموعه ها و کلکسیون های زیبای موجود در این کاخ نیز دیدن فرمایید.

کاخ اشراف زادگان

ایستگاه قطار Atocha

این ایستگاه قطار دارای یک جنگل طبیعی است و شما می توانید در آن جا از درختان و صدای پرندگان لذت ببرید. معماری داخل این ایستگاه به صورت اصیل بوده و در نوع خود بهترین است. سوار یک قطار یا مترو شوید و به قسمت های دیگر این شهر بروید. شما همچنین می توایند از شهرهایی مانند آلکالا دارنز (زادگاه سروانتس) یا ال اسکری (یک صومعه ی زیبا) و یا جایی که مقامات اسپانیایی پیش تر در آنجا زندگی می کردند، دیدن فرمایید.

ایستگاه قطار Atocha

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۹ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ