جاذبه های شهر گرانادا

گرانادا یکی از شگفت انگیزترین مکان های تاریخی و فرهنگی در تمام اسپانیا است. همانطور که گفتیم، در این شهر جاذبه ها و بناهای تاریخی بی نظیری برای بازدید از قلعه الحمرای و محله قدیم موریشی آلباین، تا هنرهای خیابانی شگفت انگیز، کافه های بزرگ تاپس و فستیوال های شاد سالانه، وجود دارد. با سیر و گشت همراه باشید با جاذبه های شهر گرانادا اسپانیا

جاذبه های شهر گرانادا

الحمرا

یکی از جاذبه درخشان گرانادا و از مهم ترین مکان های دیدنی اندلس، قلعه الحمرا است. این مکان تاریخی بزرگ ترین اثر به جای مانده ۸۰۰ ساله در جنوب اسپانیا از حکومت موریه می باشد، که مربوط به قرن هشتم تا بیست و یکم است، این عمارت پیچیده در بالای تپه های حوالی دره دررو و از پشت روی قله های “سیرا نوادا” واقع شده است. در ابتدای قرن بیست و یکم، قلعه و دیوار این کاخ در ۱۲۰۰ سالگی خود، توسط حاکم موروی محمد بن الاحمر که پس از آن امپراتور گرانادا شد، به طور گسترده ای بازسازی شد. قصر نسر زیباترین قصر در این مجموعه است که توسط پادشاهان نسرید ساخته شده (آخرین حاکمان مسلمان گرانادا) در قرن های ۱۳ و ۱۴، که ویژگی هایی همانند برخی از خانه های الحمرا دارد.

الحمرا

Generalife

این بنا به عنوان کاخ تابستانی الحمرا استفاده می شد، که باغ هایی سرسبز، پناهگاه هایی خنک در طول گرمای طاقت فرسای تابستان اندلس، برای پادشاهان فراهم می کرد. مسیرهای باریک همراه با گلدان های زیبا و حوضچه های آن همچنان پابر جاست، که تصویر آن ها و دیوارهای سفید شده که باغ های سبز کاخ را جدا می کنند کاملا در آب منعکس می شوند. خیابانی بیرونی که از شمال و جنوب به کلیسای فیلیپس متصل می شود، نمای زیبایی از محله قدیمی عرب آلبانی را به بیننده نشان می دهد. در واقع، Albaicin خود یکی از چشمگیرترین چشم اندازها در شهر است که از برج ها و پنجره های آن Alhambra و Generalife قابل مشاهده است.

باغ های کارمن دو لوس مارتیس

باغ های کارمن دو لوس مارتیس

اگر برای بازدید از الحمرا به بالای تپه رفته اید، حتما یکسری هم به باغ کارمن دو لس مارتیس، یکی از جاذبه های شهر گرانادا بزنید. از آنجایی که اکثریت بازدید کنندگان برای بازدید آلامامرا می روند، این پناهگاه دوست داشتنی پر شده از گلدان، حوضچه های کوچک و مسیرهای باریک فقط برای مهمانان کم جمعیت مناسب است. در بهار و تابستان، مکان های مناسب نشستن سایه دار آن، بسیار آفتاب گیر هستند و مناظر فضای باز گرانادا، احساسی را القا می کند که می تواند در مرکز شهر بسیار کم یاب باشد. یک برج رویایی در وسط این عمارت بی نظیر قرار دارد؛ از پله های مارپیچی کوچک بالا بروید و باغ ها و رمانتیک ترین مناظر شهر گرانادا را نظاره کنید.

آلباین

آلباین

اگر از تمام مکان های دیدنی آلباین بازدید کنید، اما از قدیمی ترین محله ی شهر بازدید نکنید؛ قطعا یک جاذبه گردشگری بی نظیر را از دست خواهید داد، بنایی که در طول سه ماه توسط اعراب ساخته شد. در این بنای تاریخی، اتصالات خیابانی سیم پیچ های سیمانی خانه های سفید سرپوشیده قرار دارد و در میدان های آن عطر گل یاس بر روی دامنه ی تپه طرف دیگر رودخانه Darro از Alhambra پراکنده می شود. این امر مستلزم اعمال کوچکی است که به ویژه در فصل بهار یا تابستان به اوج خود می رسد، اما انرژی زیادی صرف این کار خواهد شد. مناظر الحمرا و کوه های سیرا نوادا از محبوب ترین میدان ها و Mirador San Nicolás، از بهترین شهر هاست. هر هفته، شنبه صبح در بازار پلازا لارگا، یکی از زیباترین فضاهای باروریو، یک بازار کلوئیدی شلوغی برپاست.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۳۰ دی ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ