بهترین فصل سفر به چین

چین با داشتن ۱۴ قلمرو زیست محیطی، کشوری وسیع است که تصمیم گیری برای زمان سفر به آن را کمی سخت می کند. چنانچه می خواهید بدانید بهترین فصل سفر به چین چه زمانی است و باید به کدام منطقه از چین سفر کنید، از خواندن این مطلب راهنما و مفید غافل نشوید. با سیر و گشت همراه باشید.

بهترین فصل سفر به چین

بهار

چین در فصل بهار یکی از معتدل ترین آب و هواها را دارد و فرقی هم نمی کند به کجای این کشور سفر کنید. به همین دلیل بهار فرصت مناسبی برای توریست ها است تا از بیشتر نواحی چین، دیدن کنند. گل ها شروع به شکفتن و باز شدن می کنند و هوا گرمای مطبوعش را آفتاب درخشان به آن هدیه خواهد داد. آلودگی هوا در پایین ترین سطح خود قرار می گیرد و چشم انداز های زیبایی بوجود می آیند. آمدن بهار در چین کاملا محسوس و قابل ملاحظه است. طی این فصل از سال اماکن مخصوص توریست ها از مواقع عادی شلوغ تر می شود اما این ازدحام در هوای بهاری قابل تحمل است. رفتن به شهرهای بزرگتر چین در این دوره مانند Beijing, Xi’an, Chengdu, Shanghai, Guandzhou, Tianjin  می تواند سفر خاطره انگیز و خوبی باشد. بهار را می توان چین با داشتن ۱۴ قلمرو زیست محیطی، کشوری وسیع است که تصمیم گیری برای زمان سفر به آن را کمی سخت می کند. چنانچه می خواهید بدانید بهترین فصل سفر به چین دانست.

تابستان چین

تابستان

اگر در یک منطقه با هوای گرم و مرطوب زندگی می کنید، سفر به چین در تابستان می تواند برایتان آزاردهنده باشد. پس اگر می خواهید در تابستان به این کشور سفر کنید مواظب باشید. دمای شهرهای چین در مناطق جنوبی و شمالی مانند گوانجو و پکن تا بالای ۱۰۰ درجه فارنهایت نیز می رسد که با رطوبت بسیاری هم همراه است و به هیچکس رحم نمی کند! بازدید از مناطق باستانی جهان و دیگر نواحی جذاب توریستی در این فصل می تواند غیرقابل تحمل باشد و به همین دلیل بهتر است سفر به این مناطق را به زمان دیگری موکول کنید. با وجود اینکه تابستان برای سفر به بسیاری از بخش های چین زمان مناسبی نیست اما در شمالی ترین مناطق آن مانند هاربین هوا فوق العاده است. این منطقه هوای معتدلی هم دارد. اگر هوای گرمتر را ترجیح می دهید پس سفر به “هاینان” با موج های غلتان و هوای متعادلش انتخاب معرکه ای است که تجربه ی تابستان چین در این منطقه می تواند، تجربه ای فوق العاده باشد.

پاییز چین

پاییز

پاییز، با کمی اختلاف نظر، یکی از زیباترین فصول سال در چین است، دقیقا مانند بهار، زمان معرکه ای برای سفر به این کشور پهناور است. جلوه های آتشین رنگ نارنجی و قرمز برگ های درختان و برگ های طلایی و ترد ریخته  کف خیابان ها شما را به شور و حرارت می اندازد. گذشتن از پاییز کار سختی است. از آنجایی که دراین فصل هوای بیشتر نواحی کشور کاملا مطبوع است، سفر به تمامی مناطق آن امکان پذیر است. هرچند که مسلما مناطقی وجود دارند که آب و هوایشان در پاییز چندان معتدل نیست، بازدید از مناطق توریستی و چشم اندازهای زیبای واقع در شهرهایی همچون شیانگ،تیانجین،هیبی و شنیانگ انتخاب راحت و مناسبی است.

زمستان چین

زمستان

زمستان در مناطق مرکزی چین به طرز غیرقابل وصفی سرد و دشوار است. پس در دستور کار مسافرتی خود این نکته را بخاطر داشته باشید. اگر در جستجوی سفر به روستاهای زمستانی چین هستید مناطقی همچون هاربین می تواند تصمیم ایده آلی باشد. این بهشت برفی در ماه های بسیار سرد زمستان تبدیل به چیزی فراتر از یک شهر میان راهی می شود. با میانگین هوای خشن منفی ۷ درجه سانتی گراد، توریست ها می توانند برای تجربه ی یک سفر برفی از جشنواره های یخی لذت ببرند. کسانی که دوست دارند در زمستان به نواحی گرمتر چین سفر کنند، باید به شهرهای جنوبی تر مانند شانگهای، گوانجو و هاینان سفر کنند که مطمئنا آفتابی تر بوده و سرمای کرخ کننده ی کمتری دارند.

 

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع راهنمای سفر
تبلیغات چپ