زیباترین جنگل های بارانی آمریکا

وقتی صحبت از جنگل های بارانی به میان می آید، ذهن تان بیش تر به سمت جنگل های کنگو و اندونزی کشیده می شود تا کالیفرنیا و آلاسکا. اما اگر در مورد بومی شناسی ایالات متحده مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که در واقع در این کشور جنگل های بارانی فراوانی وجود دارند که عمدتا در ساحل غربی این کشور پراکنده شده اند. با سیر و گشت همراه باشید با معرفی زیباترین جنگل های بارانی آمریکا

زیباترین جنگل های بارانی آمریکا

ساحل Hamakua

جنگل های بارانی ساحل Hamakua در امتداد ساحل جزیره ی بزرگ هاوایی واقع شده اند که غنی از آبشارهای حیرت انگیز و پوشش های گیاهی انبوه هستند. ویژگی برجسته این جنگل ها این است که از میان جنگل هایی بارانی عبور می کنید، که از دو طرف با آتشفشان های Mauna Kea و Kohala احاطه شده اند.

جنگل بارانی آپالاچی

جنگل بارانی آپالاچی

جنگل های بارانی مرطوب آپالاچی که در جنوب کوه های آپالاچی واقع شده اند و از جنوب ویرجینیا تا کارولینای شمالی، جورجیا و تنسی امتداد یافته اند، سالانه بیش از ۶۰ اینچ بارندگی دارند.

جنگل ملی تونگاس

جنگل ملی تونگاس

جنگل ملی تونگاس در آلاسکا با ۱۷ میلیون هکتار مساحت، بزرگ ترین جنگل در ایالات متحده می باشد که جنگل های بارانی مرطوب در اکثر مناطق آن واقع شده اند. این جنگل، زیستگاه بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر می باشد و فلات ها و یخچال های طبیعی آن تا مجمع الجزایر و مرز کانادا امتداد یافته اند. این جنگل یکی از زیباترین جنگل های بارانی آمریکا است.

جنگل ملی El Yunque

جنگل ملی El Yunque

جنگل ملی El Yunque در Puertio Rico که به جنگل کارائیب معروف است، تنها جنگل بارانی استوایی موجود در ایالات متحده می باشد. ارتفاع بارش باران در این جنگل، سالانه به بیش از ۲۰۰ سانتی متر می رسد. این منطقه نه تنها زیستگاه مجموعه ای باور نکردنی از تنوع زیستی زنده می باشد، بلکه در این منطقه سنگ نوشته های مشهور تینو (حکاکی و کنده کاری های قبایل بومی) روی تخته سنگ های درون جنگل نگاه هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کنند.

جنگل بارانی Hoh

جنگل بارانی Hoh

جنگل بارانی Hoh، یکی از بزرگ ترین جنگل های بارانی مرطوب در ایالات متحده است که در شبه جزیره ی المپیک در غرب واشنگتن واقع شده است. این پارک در حال حاضر از بهره برداری تجاری محافظت می شود، اما می توان گفت که تقریبا از قرن بیستم به بعد هیچ درختی در این جنگل قطع نشده است. چرا که تقریبا همه به درختان عظیم الجثه ی این جنگل احترام گذاشته اند و درختان را موجوداتی ارزشمند برای محیط زندگی خود قلم داد می کنند.

جنگل ملی چوگاچ

جنگل ملی چوگاچ

جنگل ملی چوگاچ که به جنگل دلفریب آلاسکا معروف است، به عنوان جنگلی بارانی دارای ویژگی منحصر به فردی است. جمعیت عقاب های طاس این جنگل بیشتر از مجموع جمعیت آن ها در ۴۸ ایالت همجوار این جنگل می باشند. جنگل های بارانی چوگاچ در گذشته مکانی برای شکار پوست حیوانات توسط روس ها بوده است و در اواخر قرن نوزدهم نیز به عنوان محلی برای کشف طلا شناخته شده است.

بیابان کوه هود

بیابان کوه هود

در حالی که بخش اعظم کوه هود در اورگان، مملو از درختان کاج و برف است، در یکی از دامنه های این جنگل بارانی که در امتداد غرب کوه هود واقع شده است، گل های همیشه بهار زیبایی خود را به رخ بینندگان می شکند. در فصل بهار، پس از باران سرتاسر این منطقه با انبوهی از خزه ها پوشیده خواهد شد.

پارک ملی Redwood

پارک ملی Redwood

این پارک ملی، یک جنگل بارانی و مرطوب قدیمی است که در شمال کالیفرنیا واقع شده است. برخی از شگفت انگیزترین گونه های گیاهی و درختان دنیا را می توانید در این جنگل پیدا کنید. این پارک با مرتفع ترین درختان جهان احاطه شده است و همانند سایر جنگل های بارانی، اکثر روزهای آن مه آلود، مرطوب و بارانی است.

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۳ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مطالب خواندنی
تبلیغات چپ