آشنایی با تالاب سوستان لاهیجان

یکی از استان های زیبای کشورمان که هر ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند گیلان است. از جمله جاذبه های این استان تالاب های معروفی است که در آن وجود دارند. سوستان یکی از روستاهای دهستان لیل در بخش مرکزی شهرستان لاهیجان است که به خاطر تالابی که در نزدیکی این روستا معروف است. تالاب سوستان نقاشی بی نظیر طبیعت را به چشم می کشد. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید تا این تالاب را بیشتر بشناسیم.

تالاب سوستان

فاصله این روستا تا مرکز دهستان که روستای سطل سر است ۱۱ کیلومتر، تا شهر لاهیجان ۵/۰ کیلومتر و تا شهر رشت ۵/۴۵ کیلومتر است.تالاب سوستان از تالب های آب شیرین است که در فصول پاییز و زمستان پرآب بوده و در فصل تابستان آز آب آن کاسته می شود. دور تا دور تالاب را نیزار فرا گرفته است، همچنین در داخل و کنار ه های تالاب گیاهان مردابی و درختان جنگلی وجود دارد. این تالاب همانند سایر تالاب های آب شیرین محل زندگی آبزیان و پرندگان می باشد.

تالاب سوستان گیلان

تالاب گیلان

سوستان

تالاب سوستان داری مناظر زیبا و بکری است و راه دسترسی به آن نیز هموار و راحت می باشد.این مزیت باعث شده تا طبیعت دوستان و گردشگران استقبال جالبی از تالاب کنند و به تماشای زیبای های آن نشسته و از این همه زیبایی لذت ببرند.برای رفتن به تالاب سوستان چندین مسیر وجود دارد که کوتاهترین مسیر از میدان دانشگاه آزاد در شهر لاهیجان به سمت روستای سوستان است. همچنین مسیر میدان تربیت به سمت روستای سوستان نیز مناسب است. در طول مسیربا مناظر طبیعی و بی نظیری روبرو میشوید که اشتیاق دیدن تالاب را دو چندا می کند.در هنگام سفر به شهر سرسبز لاهیجان حتما از تالاب سوستان هم دیدن کنید چرا که این تالاب واقعا ارزش تماشا دارد.

سوستان گیلان

تالاب زیبا سوستان

عکس تالاب سوستان

تصویر تالاب سوستان

لست سکند
نوشته شده در ۸ بهمن ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ