زیباترین روستاهای کانادا

بیشتر افراد تصورشان از مراکز بین المللی کانادا چیزی شبیه به ونکوور و مونترال بوده یا زمانی که به جاذبه های طبیعی آن فکر می کنند، آبشارهای نیاگارا و ویسلر به ذهنشان خطور می کنند. اما روستاهای کوچک کانادا از بهترین منابعی هستند که مناظر فوق العاده و غنی ترین سنت های این کشور را نشان می دهند. از مناطق بسیار زیبای ساحلی، ساحل شرقی آمریکا گرفته تا روستاهای تاریخی استان کِبِک. در این مطلب قصد داریم تا شما را با زیباترین روستاهای کانادا آشنا کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

زیباترین روستاهای کانادا

فرلیگسبورگ

این روستا در ردیف زیباترین روستاهای استان کِبِک قرار دارد. فرلیگسبورگ در مکانی شگفت انگیز در دامنه ی Mout Pinnacle در کناره ی سواحل Pike River واقع شده است. این روستا در نزدیکی مرز ورمانت قرار دارد و در اواخر قرن ۱۸ توسط لویالیست های آمریکایی بنا شد. بسیاری از ساختمان های این دوره که در ساخت آن ها از آجر و چوب استفاده شده است هنوز هم باپرجا هستند. از نکات جالب توجه این روستا می توان به صومعه ای که در اوایل قرن بیستم ساخته شده است و آسیابی که ساخت آن به سال ۱۸۳۹ برمی گردد اشاره کرد. دره های اطراف این روستا یک منطقه ی سرسبز بوده که در آن جا معمولا درختان سیب کاشته می شود و به همین دلیل در سرتاسر حومه ی این روستا باغ های سیب به چشم می خورند.

فرلیگسبورگ

Victoria by the Sea

Victoria by the Sea بر روی سواحل Northumberland Strait در میانه ی شارلوت تاون و سامرساید قرار دارد. این روستا در اوایل قرن ۱۹ یافت شد و به واسطه ی خانه های رنگارنگی که قدمت آن ها به دوره ی ویکتوریا بر می گردد، فانوس دریایی نسبتا کوچک و افراد محلی خوش برخورد، سبک زندگی قدیمی را به خوبی نشان می دهد. شهرت این روستا به دلیل آثار هنری و هنرمندان بسیار ماهر آن است و بازدیدکنندگان می توانند در برخی از گالری های هنری موجود در این روستا از تجربه ی شمع سازی و سفالگری لذت ببرند. Victoria by the Sea یک پایگاه فوق العاده برای کایکارانی و یا بازدید از سواحلی می باشد که در سراسر Northumber Land Strait یافت می شوند.

Victoria by the Sea

مریکویلد

این روستا به Jewel of the Rideau ملقب است. Communities in Bloom مریکویلد را زیباترین روستای کانادا نامیده اند. در این روستا بیش از روستاهای هم اندازه در استان انتاریو ساختمان های قدیمی یافت می شود مانند کلیساهای دلپذیر گوتیک، خانه های سنگی تاریخی و خانه های مجلل با سبک معماری ویکتوریای. بسیاری از این ساختمان ها به کارگاه های هنری رونق یافته ای تبدیل شده اند که در آن ها صنایع دستی، عتیقه جات و آثار نقاشی به فروش می رسند. زیبایی این روستا به واسطه ی Ridea Canal که از وسط آن عبور می کند چند برابر شده است. این کانال که روزگاری یک مسیر کشتی رانی مهم بوده است امروزه یک مکان محبوب در جهت قایق رانی و کایاک رانی به حساب می آید. این مکان یکی از زیباترین روستاهای کانادا می باشد.

مریکویلد

Waterton

Waterton یک روستای کوچک کوهستانی است که در راستای یک دریاچه در وسط Waterton Lakes National Park واقع شده است. Waterton Lakes National Park در نزدیکی مرز کانادا – ایالات متحده ی آمریکا قرار دارد. این پارک که مساحت آن ۱۹۵ مایل مربع می باشد یک میراث جهانی می باشد و همچنین پارک صلح بین المللی بوده که یک مرز همگانی را همراه با پارک ملی Glacier در مونتانا به اشتراک می گذارد. بازدید کنندگان با نزدیک شدن به روستا با چشم انداز فوق العاده ای از هتل تاریخی Prince of Wales که با یک دورنمای مرتفع کوهستانی برابری می کند مواجه می شوند. گذشته از محبوبیت پارک ملی،این روستا از محیطی ساده و آرام و تعداد اندکی رستوران، فروشگاه، هتل و سایر امکانات گردشگری نیز برخوردار است.

Waterton

تادوساک

این روستا سه ساعت تا شهر کِبِک فاصله دارد. تادوساک به واسطه ی امکاناتی که برای تماشای نهنگ ها دارد شناخته شده است. این روستا در نقطه ی تلاقی Saguenay Fjord و St قرار دارد. خلیج کوچک Lawrence محلی است که نهنگ ها در فصل تابستان پیش از آن که در پاییز به اقیانوس اطلس مهاجرت کنند در آن محل مستقر می شوند. شرکت های بسیاری تورهایی را برای بازدید از Zodiacs بر پا می کنند اما نهنگ های کوچکتر مانند نهنگ مینکی و نهنگ سفید گاها از ساحل قابل مشاهده اند. گذشته از نهنگ ها،تادوساک یک فضای تاریخی و هنری را همراه با تعداد زیادی فروشگاه و بوتیک خارق العاده که در خیابان های آن قرار دارند را نیز به شما عرضه می کند.

تادوساک

Memramcook

Memarmcook کمتر از ۲۰ دقیقه تا شهرهای مونکتون و ریئپ فاصله دارد. این روستا یکی از مراکز اصلی فرهنگ Acadian است و بسیاری از اهالی آن به زبان صریح Chiac که برگرفته شده از زبان فرانسوی است صحبت می کنند. بنای یادبود Lafebvre National Historic Site به خوبی تاریخچه زندگی مردم Acadian را در معرض نمایش می گذارد. علاوه بر فرهنگ جالب توجه، این روستا با مناظر زیبایی از Memarmcook River Valley که مسیرهایی را در جهت پیاده روی و دوچرخه سواری از میان سرزمین های باتلاقی چشم نواز عرضه می کند احاطه شده است.

 

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۵ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ