مناطق دیدنی کانادا

کانادا از نظر وسعت دومین کشور بزرگ جهان شناخته می شود، بنابراین بدیهی است که مکان های زیبای بسیاری در این سرزمین وسیع وجود داشته باشند. بعضی از آن ها نام های شناخته شده ای مانند آبشار نیاگارا و کوه های راکی ​​دارند و بعضی دیگر شاید کمی ناشناخته تر باقی مانده باشند. در ادامه با سیر و گشت همراه باشید با معرفی مناطق دیدنی کانادا

مناطق دیدنی کانادا

لوننبورگ

بندر کوچک اوسکوشیا در لوننبورگ و اسکله ی آن بسیار منحصر به فرد هستند چرا که یکی از تنها دو انجمن شهری آمریکای شمالی است که به عنوان یک میراث جهانی از طرف سازمان یونسکو تعیین شده است. هفتاد درصد از ساختمان های استعماری رنگارنگ قدیمی شهر هنوز از قرن ۱۸ و ۱۹ بر جای مانده اند.

لوننبورگ

دریاچه مورین

اگر چه کل پارک ملی بنف بسیار زیبا و چشم نواز است اما دریاچه مورین یکی از نقاطی است که حتما باید از آن دیدن کرد. این دریاچه نیز مانند دریاچه ی کناری اش، دریاچه ی لوئیز، یک دریاچه ی فیروزه ای یخ زده است که با رشته کوه های کانادایی محاصره شده است. این دریاچه در دره ی ده قله واقع شده است.

دریاچه مورین

چاقوی زرد یا یلونایف

یلونایف یکی از زیباترین نقاط جهان است زیرا بهترین مکان برای دیدن شفق های قطبی به حساب می آید که به دلیل آسمان تاریک شهر، چشم انداز واضح و نزدیکی به قطب مغناطیسی شمال فراهم می شود. بهترین زمان برای استفاده از این فرصت عکسبرداری فوق العاده از اواسط ماه نوامبر تا آوریل است.

چاقوی زرد یا یلونایف

کوه های تورنگات

کوه های تورنگات در نیوفاندلند و لابرادور مرتفع ترین کوه در میان رشته کوه های شرق کانادا هستند. چشم انداز پارک ملی از آنجا منحصر به فرد است زیرا انحراف خطوط ناهموار قله ها به خط افق ساحلی، زیباترین مکان برای عکسبرداری  را بوجود آورده است و یکی از مناطق دیدنی کانادا را رقم زده است.

کوه های تورنگات

ساختمان مجلس BC

ساختمان مجلس BC با چمن های تزئین شده، فواره ها و مجسمه های فراوانی پوشیده شده و درون بندر ویکتوریا قرار گرفته است. معماری رمانتیک ریچاردسونی جلوه ای بی نظیر به این ساختمان بخشیده است. ساختمان به مناسبت جشن الماس ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۹۷ چراغانی شده و محیط آن همچنان درخشش خاص خود را دارد.

ساختمان مجلس BC

آبشار نیاگارا

در مرز بین کانادا و ایالات متحده، آبشار نیاگارا یکی از جاذبه های مهم این کشور  واقع شده است. در سمت کانادا، بازدیدکنندگان به سه مجموعه ی آبشار دسترسی دارند که شامل قدرتمندترین و گسترده ترین آبشار های نعل اسبی معروف هستند. آبشارها معمولا مناطق زیبایی را برای عکسبرداری بوجود می آورند، اما نیاگارا جلوه ای بخصوص دارد.

آبشار نیاگارا

استان قدیمی کِبک

این شهر که در قرن ۱۷ ساخته شده پیش تر جز مستعمرات مستحکم فرانسوی ها بوده است و امروزه نیز یک میراث جهانی ثبت شده در یونسکو می باشد. بخش شمالی شهر به کلیساها، قلعه های نظامی، قصر سلطنتی و پرطرفدارترین هتل جهان، Fairmont Le Château Frontenac  محصور می شود. کبک قدیمی فضایی اروپایی را به نمایش می گذارد و تنها شهر متصل به شمال مکزیک نیز می باشد.

استان قدیمی کِبک

سنت جونز

خانه ها و مغازه های رنگارنگ سنت جونز این شهر را از تمامی کانادا متمایز کرده است. مکان محبوبی برای عکسبرداری از خانه های رنگارنگ که به jellybean row معروف هستند. سنت جونز در منطقه ای بر روی یک تپه قرار گرفته است که مملو از خانه های است که در کنار هم قرار گرفته اند.

سنت جونز

پارک استنلی

استنلی پارکی شهری به وسعت ۴۰۵ هکتار واقع در مرکز شهر ونکوور می باشد که نقاط دیدنی بسیار زیبایی دارد. می توانید یک پیاده روی ساحلی ۹ کیلومتری (۵٫۶ مایل) در اطراف پارک به همراه عکسبرداری از آسمان خراش های بندر، پل دروازه ی شیر، افق شمالی ونکوور، صخره ی سیواش و سواحل دوم و سوم داشته باشید.

پارک استنلی

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۷ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ