زیباترین شالیزارهای چین

توانایی کشت انواع مختلف برنج در زمین باعث رونق منطقه ی رودخانه ی زرد و تبدیل آن به یکی از موفق ترین، با فرهنگ ترین و پیشرفته ترین تمدن ها شده است. شالیزارهای برنج یک پیشرفت تکنولوژیکی بودند که باعث رشد چین شدند و همچنین به یکی از مناظر زیبا و بسیار دیدنی این منطقه نیز تبدیل شده اند که بیانگر توانایی انسان برای دستکاری طبیعت می باشند. در ادامه ی مطلب با سیر و گشت همراه باشید با معرفی برخی از بهترین و زیباترین شالیزارهای چین

زیباترین شالیزارهای چین

شالیزارهای Longji

شالیزارهای برنج Longji در ۸۰ کیلومتری شمال Guilin و در شهرستان Longsheng واقع شده اند. در حالی که شالیزارها در منطقه ی Longsheng هستند، معمولا آن ها را به عنوان شالیزارهای “Longji” می شناسند که در زبان محلی به معنای “ستون فقرات اژدها” معنا می شود. مردم قومی Zhuang و Yao که در این بخش از Guangxi ساکن هستند در خانه های چوبی زندگی می کنند. در نزدیکی Yangshuo، کوه های معروف Karst محیط بسیار عالی برای زمین های برنج را ایجاد کرده اند. Dazhai یکی از روستاهای قومی Yao است که در میان شالیزار های تراسی شکل قرار گرفته است.

شالیزارهای Longji

شالیزارهای Yuanyang

شالیزارهای برنج Yuanyang در شهرستان Yuanyang، واقع در منطقه ی روستایی Yunnan قرار دارند. هنگام بازدید از Yuanyang، توجه داشته باشید که برای دیدن مناطق زیبا و دیدنی لازم نیست حتما به یک پارک بروید و یا بلیطی برای آن تهیه کنید، زیرا که شالیزارهای بسیار زیبایی در سرتاسر کوه های شهرستان Yuanyang وجود دارند که از زیباترین منظره های این منطقه محسوب می شوند.

شالیزارهای Yuanyang

شالیزارهای Yunhe

شالیزار برنج در Zhejiang، در ۵ کیلومتری شهر Lishui واقع در شهرستان Yunhe قرار دارند. Yunhe محل زندگی اقلیت قومی She (یک قوم چینی با حدود ۷۰۰٫۰۰۰ نفر) می باشد.

شالیزارهای Yunhe

شالیزارهای Jiabang

شالیزارهای Jiabang در Guizhou، در فاصله ی ۸۰ کیلومتری از شهر Congjiang واقع شده اند. مردم قوم Miao در این بخش از استان Guizhou زندگی می کنند، که در خارج از چین به عنوان Hmong نیز شناخته می شوند. این شالیزارها توسط قوم Miao کشت می شوند. روستای Miao از Xijiang در واقع مجموعه ای از ۱۲ روستای کوچکتر است. Xijiang بزرگترین خانواده ی Miao در چین می باشند که در واقع مجموعه ای از ۱۰۰۰ خانواده ی Miao می باشند.

شالیزارهای Jiabang

شالیزارهای Ziquejie

این شالیزارهای برنج در ۲۸۵ کیلومتری غرب Changsha، در ناحیه ی Xinhua، منطقه ی Shuiche واقع شده اند. این شالیزارها نسبت به شالیزارهای Longji و Yuanyang دورتر هستند و مردم کمتر برای بازدید به آنجا سفر می کنند.

شالیزارهای Ziquejie

تیم ترجمه سیر و گشت

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۹ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ