سنگده ، روستای شگفت انگیز شمالی

در این مقاله می خواهیم به روستایی زیبا و خوش آب و هوا سفر کنیم. روستای سنگده مکانی فوق العاده دیدنی و بکر است که هر فردی را مجذوب خود می کند. این روستای کوهستانی از توابع ساری است. در مورد روستای سنگده بیشتر صحبت خواهیم کرد. با سیر و گشت همراه باشید.

روستای سنگده

سنگده نام روستای فوق العاده زیبای استان مازندران است و بر دو قسمت درزی کلا و سنگده تقسیم می گردد. منشا نام روستای سنگده به گفته اهالی و قدیمی های روستا عبارت سید ده بوده که بعدها به نام امروزی آن یعنی سنگده تغییر کرده است. تمامی اهالی این روستای زیبا به زبان مازندرانی صحبت می کنند و تقریبا 90 درصد اهالی از نوادگان عماد الدین مرعشی می باشند. شغل و درآمد اصلی مردم سنگده از دامداری و کشاورزی می باشد.

سنگده دارای جاذبه های بسیار زیبایی است که از جمله آنها می توان به چشمه، آبشار، جنگل زیبا و منطقه حفاظت شده از حیوانات اشاره کرد.

روستای سنگده کجاست و مسیر دسترسی به آن چگونه است:

دو راه برای رسیدن به سنگده وجود دارد. جاده فیروزکوه و جاده کیاسر – فاصله تهران تا فیروزکوه 250 کیلومتر

از تهران اگر می خواهید برای سفر به سنگده بروید ابتدا مسیر فیروزکوه را انتخاب کنید و وارد این جاده بشوید، زمانی که ۳۰ کیلومتر از پل ورسک عبور کردید به شهر پل سفید خواهید رسید، در همان ابتدای شهر یک پمپ بنزین قرار داشته و جنب آن یک جاده انحرافی، وارد آن بشوید. جاده ای بسیار زیبا است که باید آن را تا رسیدن به روستای سنگده ادامه دهید که تقریبا 25 کیلومتر در راه خواهید بود.

روستای سنگده

سنگده کجاست

سنگده ساری

روستای سنگده ساری

سنگده شمال

سنگده سوادکوه

نوشته شده در ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ توسط نویسنده2 با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ