دریاچه چورت قطعه ای گمشده از بهشت

یکی از پدیده هایی که می توانند آرامش را به انسان هدیه دهد دریاچه ها هستند. در این مقاله می خواهیم دریاچه ای بهشتی را به شما معرفی کنیم. دریاچه چورت را می توان نماد کاملی از زیبایی و خارق العاده بودن طبیعت دانست. آب و هوای مناسب و طبیعت بکر اطراف آن بر زیبایی این دریاچه افزوده است. در ادامه می خواهیم با دریاچه بیشتر آشنا شویم. با سیر و گشت همراه باشید.

دریاچه چورت

دریاچه میانشه نزدیک به روستایی به نام چورت واقع شده است و از این رو آن را دریاچه چورت نیز می نامند. این دریاچه ی جوان، قریب به صد سال پیش متولد شده است. زلزله و رانش زمین در سال ۱۳۱۸ خورشیدی مسیر دریا شدن را بر چشمه ها می بندد. اما چشمه ها پشت تلی از خاک، دریاچه‌ای به غایت زیبا می شوند و در میان کوه‌های اخرایی و تاش‌هایی از هزارها رنگ پاییزی یکی از بدیع ترین جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی استان مازندران را بوجود می آورند.

دریاچه چورت

دریاچه چورت ( یا میانشه ) به وسعت دو و نیم هکتار، در بخش چهاردانگه شهرستان ساری و در فاصله ی ۱۰ کیلومتری روستای چورت حد فاصل ساری تا کیاسر در استان مازندزان واقع شده است. در فصل‌های گرم با پایین رفتن سطح آب درخت‌هایی که پیش از این در محل شکل گیری دریاچه قرارداشتند آرام آرام سر از آب بیرون آورده و منظره ای سحر آمیز، زیبا و تکرار ناشدنی پدید می آورند. اگر حال و هوای پیاده روی در جنگل داشتید شک نکنید که قدم زدن در جنگل های انبوه اطراف دریاچه خاطره ای فراموش ناشدنی برایتان رقم خواهد زد.

دریاچه چورت

عبور از مسیر رسیدن به دریاچه چورت خودش می تواند به اندازه گشت و گذار در کنار دریاچه لذت بخش باشد. سرشار است از رنگ و زیبایی و هوایی بی نظیر. بلاخص اگر از روستا تا دریاچه را با نیسان بروید هم کلی می خندید و هم هوایی پاک را استشمام می کنید. اما پیش از آغاز سفرتان به سمت دریاچه، بویژه اگر قصد اقامت شبانه در اطراف آن را دارید، حتما از وضعیت آب و هوایی اطلاع کسب کنید چرا که هنگام بارندگی مسیر گل آلود می تواند مشکلات زیادی برایتان ایجاد کند.

دریاچه چورت

به شما توصیه می کنیم که از شنا کردن در دریاچه خودداری کنید و درصورتی که در دریاچه شنا می کنید حتماً به این نکته توجه داشته باشید که اطراف و حتی کف دریاچه را پوشش گیاهی جنگلی شامل درخت و بوته در برگرفته است.

دریاچه چورت

 

دریاچه چورت

دریاچه چورت

 

لست سکند
نوشته شده در ۵ اسفند ۱۳۹۶ توسط نویسنده2 با موضوع ایرانگردی
تبلیغات چپ