دیدنی های آمریکا

ایالات متحده سالانه میلیون ها بازدید کننده را از سراسر جهان به خود جذب می کند. اگر یکی از ساکنان ایالات متحده باشید و به دنبال تجربه ی جدیدی باشید و یا برای اولین بار است قصد سفر به آمریکا را دارید، دیدنی های آمریکا که در این نوشته معرفی شده اند باید در لیست شما قرار بگیرند. با سیر و گشت همراه باشید.

دیدنی های آمریکا

دنیای والت دیزنی

بیشترین بازدید مربوط به دنیای والت دیزنی است که در سال ۱۹۷۱ افتتاح و در نزدیکی اورلاندو، فلوریدا واقع شده است. دیدنی های آمریکا به بخشی از دنیای والت دیزنی مربوط می شود که دارای ۲۷ هتل با تم های مختلف، چهار شهربازی و دو پارک آبی است. اولین شهربازی که افتتاح شد Magic Kingdom بود و در پی آن شهربازی های Epcot و Disney’s Animal Kingdom افتتاح شدند. هر پارک، سرگرمی های خانوادگی – دوستانه ای را مانند سوارکاری، نمایش های زنده، تورهای مختلف و رویدادهای خاصی را شامل می شود.

آدرس: ایالات متحده، فلوریدا، اورلاندو، تفریحگاه دنیای والت دیزنی، دنیای والت دیزنی

دنیای والت دیزنی

مجسمه آزادی

مجسمه آزادی که بدست مجسمه ساز فرانسوی Frederic Auguste Bartholdi ساخته شده است هدیه ای از طرف مردم فرانسه به ایالات متحده بود. شخصیت زن مجسمه، نماد الهه ی رومی ها، Libertas می باشد که در واقع نماد آزادی و راهی برای پذیرش مهاجران از خارج کشور است. مجسمه در جزیره ی Liberty در نیویورک واقع شده و به دلیل مسائل ایمنی، دسترسی عمومی به بالکن اطراف مشعل از سال ۱۹۱۶ ممنوع شده است. در سال ۲۰۱۶، بازسازی موزه ی مجسمه ی آزادی آغاز شد که شامل یک نمایشگاه خواهد بود که بازدیدکنندگان می توانند از نمای هوایی مجسمه دیدن کنند. مشعل اصلی نیز آنجا جایگزین می شود.

آدرس: ایالات متحده، نیویورک، مجسمه آزادی

مجسمه آزادی

کاخ سفید

کاخ سفید از زمان شروع به کار رئیس جمهور جان آدامز در سال ۱۸۰۰، محل اقامت رسمی هر کدام از رئیس جمهورهای آمریکا می باشد. این کاخ شامل یک مجتمع اجرایی، بخش غربی و شرقی و ساختمان اداری اجرایی می باشد. این اموال متعلق به سازمان پارک ملی می باشند که از سه شنبه تا پنجشنبه تور هایی با راهنمایی رایگان ارائه می دهد. با این حال، تمام درخواست های تور عمومی باید از طریق یک عضو کنگره ارائه شود. افراد خارجی که مایل به بازدید از کاخ سفید هستند، باید با سفارت کشور خود در واشنگتن دی سی تماس بگیرند.

آدرس: ایالات متحده، واشنگتن دی سی، بلوار ۱۶۰۰ پنسیلوانیا، کاخ سفید

کاخ سفید

جزیره آلکاتراز

اینجا جایی است که آل کاپون جنایتکار متجاوز در سلول ۱۸۱ زندانی شده بود و اکنون جزیره ی کوچک ساحلی از سانفرانسیسکو را شامل می شود. آلکاتراز از ۱۹۳۴ تا ۱۹۶۳ به عنوان یک زندان فدرال خدمت کرده است. این جزیره دارای چندین بنا از جمله خانه ی سرپرست، سلول اصلی و فانوس دریایی است ، که قدیمی ترین فانوس دریایی در ساحل غربی می باشد. در حالی که زندان ادعا می کند که هیچ زندانی در طی دوران ۲۹ ساله اش فرار نکرده است اما ۳۶ زندانی ۱۴ بار اقدام به فرار کرده اند. در سال ۱۹۴۶، شش زندانی سعی کردند فرار کنند و شکست خوردند و در آخر نیز منجر به نبرد آلکاتراز شد.

آدرس: ایالات متحده آمریکا، کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، منطقه تفریحی ملی گلدن گیت، جزیره آلکاتراز

جزیره آلکاتراز

ساختمان امپایر استیت

این ساختمان ۱۰۲ طبقه با ۱۲۵۰ فوت ارتفاع سقف به نام امپراتوری نیویورک (Empire states) نامگذاری شده است. تا قبل از ساخت برج شمالی مرکز تجارت جهانی، این ساختمان به مدت ۴۰ سال بلندترین برج جهان به حساب می آمد. ساختمان “امپایر استیت” در حال حاضر پنجمین آسمان خراش بلند در ایالات متحده و سی و چهارمین در جهان است. این ساختمان در سال ۱۹۸۶ یک بنای ملی تاریخی بود و توسط انجمن مهندسان عمران آمریکا یکی از هفت عجایب دنیای مدرن نیز نامگذاری شده است.

آدرس: ایالات متحده آمریکا، نیویورک، پنجمین بلوار ۳۵۰، ساختمان امپایر استیت

ساختمان امپایر استیت

گرند اول اپری (Grand Ole Opry)

گرند اول اپری در سال ۱۹۲۵ به عنوان یک ساعت تک ساعته “رقص انبار” رادیویی تاسیس شد و طولانی ترین رادیو در حال اجرا در تاریخ ایالات متحده است. کنسرت موسیقی سبک کانتری به صورت هفتگی در خانه گرند اول اپری در نشویل برگزار می شود. به جز ماه های زمستانی که در Ryman Auditorium برگزار می شود. از افسانه های تاریخی تا هنرمندان معاصر، اپری به موسیقی کانتری و نوازندگان اختصاص داشته است.

آدرس: ایالات متحده، تنسی، اپری لند دکتر نشویل ۲۸۰۴، گرند اول اپری

گرند اول اپری (Grand Ole Opry)

کوه راشمور

در ابتدا با عنوان “شش پدربزرگ” یاد می شد ولی بعد از وکیل برجسته نیویورک، چارلز راشمور، در سال ۱۸۸۵ به این نام تغییر یافت. یادبود ملی کوه راشمور در کیتستون، داکوتای جنوبی واقع شده است و مجسمه های ۶۰ پایی از سران چهار رئیس جمهور ایالات متحده جورج واشنگتن، توماس جفرسون، تئودور روزولت و ابراهام لینکلن را شامل می شود. ساخت یادبود در سال ۱۹۲۷ شروع و در سال ۱۹۳۹ پایان یافت. هر رئیس جمهور در اصل از سر تا کمر به تصویر کشیده شده بود، اما کمبود بودجه موجب شد تا پروژه قبل از تکمیل شدن به پایان برسد.

آدرس: ایالات متحده، داکوتای جنوبی، جنگل ملی سیاه هیلز، کوه راشمور

کوه راشمور

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ