زیباترین مناطق فنلاند برای عکاسی

فنلاند برای عکاسانی که به دنبال عکس گرفتن از شهرهای منحصر به فرد و چشم اندازهای بکر و دست نخورده هستند یک مکان بسیار دلخواه به شمار می آید. در سرتاسر این کشور می توان کوهستان ها، جنگل ها، تند آب ها، مناظر شهری، دریاچه ها، اقیانوس ها و سواحلی را یافت که هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان بسیار زیبا هستند. در این جا برخی از زیباترین مناطق فنلاند برای عکاسی را به شما معرفی می کنیم. با سیر و گشت همراه باشید.

زیباترین مناطق فنلاند برای عکاسی

پارک ملی کولی

پارک ملی کولی به مدت صدها سال یکی از مناطق بسیار محبوب برای نقاشان بوده و تخته سنگ های پوشیده از درخت و دریاچه های بی کران آن که از رشته کوه های بسیار مرتفع نیز قابل مشاهده اند یکی از مشهورترین مناظر طبیعی فنلاند محسوب می شوند. در این پارک می توان چشم اندازهای معرکه ای را که همراه با تغییر فصل ها از هر گوشه و کنار تغییر می کنند یافت. در صورت عکس برداری در هوای نامساعد باید جوانب احتیاط را در نظر گرفت زیرا زمین در برخی مکان ها می تواند بسیار سخت و متزلزل باشد.

پارک ملی کولی

فیسکارس

این شهر جنوبی پیش از این، یک مرکز صنعتی بوده که امروزه به یک مرکز فرهنگی تبدیل شده است که در آن فروشگاه های صنایع دستی مدرن، گالری ها و ساختمان های کارخانه هایی یافت می شوند که دستخوش تغییرات جزئی شده اند. با یک گردش در شهر و حومه ی آن می توان ساختمان های قدیمی و بسیار زیبایی را مشاهده کرد که نحوه ی تغییرات شهر را به خوبی نمایش می دهند و مناظر زیبایی رو برای عکس برداری به شما هدیه می دهند.

فیسکارس

شهر تورکو

پایتخت سابق فنلاند حاوی ساختمان هایی است که حتی نسبت به ساختمان های موجود در پایتخت کنونی آن، هلسینکی از قدمت بیشتری برخوردار بوده و سبک معماری کاملا متفاوتی هم دارند. در قدیمی ترین نواحی شهر می توان از کلیسای جامع، کتابخانه، ساختمان های دانشگاه، گالری هنری و مغازه های مبدلی که در کنار رود Aura قرار دارند یا ساختمان های جدیدتری که مجاور آن ها پدید آمده اند، عکس برداری کرد.

شهر تورکو

دره ی Vanajavesi

Vanajavesi با وجود مناظر زیبایی که سلسله ای متشکل از ۳۰۰ دریاچه و برکه، به بسیاری از نقاشان و آهنگسازان فنلاندی مانند ژان سیبلیوس و آکسلی گالن-کاللا الهام بخشیده است. برج دیده بانی که بر فراز تپه ی Aulankovuori قرار گرفته یکی از بهترین مکان ها برای تماشای این چشم انداز زیبا می باشد. در محل های دورتر این ناحیه می توان پادگان های سابق، قلعه ی Hame و کلیسای Hattull را مشاهده کرد که مربوط به صده ی چهاردهم میلادی می باشند.

دره ی Vanajavesi

قلعه ی اولاوینلینا

این قلعه یکی از زیباترین قلعه های فنلاند بوده که هم به خوبی محافظت شده و هم به مدت صدها سال یکی از عوامل موثر در دفاع از کشور در برابر ارتش شوروی بوده است. از محوطه های این قلعه برای برگزاری فستیوال Savonlinna Opera استفاده می شود. از آن جایی که این قلعه بر روی کرانه ی یک رودخانه قرار دارد از زوایای متنوعی می توان از آن عکس برداری کرد به علاوه در قسمت داخلی قلعه نیز می توان از مناظر جالب توجهی دیدن کرد.

قلعه ی اولاوینلینا

پارک ملی اولانکا

تمامی پارک های ملی فنلاند برای عکاسان حکم بهشت را دارند اما اولانکا از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است. از مشهورترین نقاط این پارک می توان به تند آب ها، پل های معلق و سواحل رودخانه ای که در اواخر عصر یخبندان شکل گرفتند اشاره کرد. به علاوه در این پارک حیوانات وحشی، گیاهان و جانوران مربوط به این ناحیه و حتی خرس نیز یافت می شود. زمین های این منطقه در طول پاییز و زمستان می توانند لغزنده و خطرناک باشند بنابراین باید جوانب احتیاط را در نظر گرفت. همچنین در صورتی که قصد عکس برداری از حیوانات در مواقعی از سال را که خوی آن ها وحشی است را دارید باید دقت بیشتری به خرج دهید.

پارک ملی اولانکا

مجمع الجزایر Kvarken

مجمع الجزایر واقع در جنوب غربی تورکو شاید در جایگاه بزرگترین ناحیه ی دنیا چشمگیرتر باشند اما مجمع الجزایر Kvarken که رو به شمال هستند نیز ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند تا جایی که نام این مجمع الجزایر در کتیبه ی میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. علاوه بر هزاران جزیره و خطوط ساحلی دلفریب که می توان از آن ها در این منطقه عکس برداری کرد مجمع الجزایر Kvarken یکی از زیباترین مناطق فنلاند برای عکاسی از پرندگان هستند زیرا صدها هزار پرنده در طول مدت زمان مهاجرت خود از این ناحیه عبور می کنند. گاهی همراه با صعود تدریجی خشکی، جزایر جدیدی ظاهر می شوند بنابراین حتی این امکان نیز وجود دارد که شما اولین نفری باشید که از یک جزیره ی کشف نشده عکس برداری می کنید.

مجمع الجزایر Kvarken

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع مراکز تفریح
تبلیغات چپ