جاذبه های گردشگری مصر

وقتی نام کشور مصر را می شنوید، بدون شک در ذهن تان اهرام مصر، مجسمه ی ابوالهول و رود نیل را تصور می کنید. با وجود قدمت بیش از ۷۰۰۰ ساله ی مصر، این کشور از نظر تاریخ، فرهنگ و میراث فرهنگی بسیار حائز اهمیت می باشد و جاذبه های گردشگری زیادی هم دارد. در ادامه با جاذبه های گردشگری مصر بیشتر آشنا خواهیم شد. با سیر و گشت همراه باشید.

جاذبه های گردشگری مصر

معبد اقصر

بازید از شکوه و عظمت فرعونی در یکی از بزرگ ترین معابد باستانی مصر را از دست ندهید و با تماشای شهر زیبای اقصر، به تاریخ کهن و باستانی آن سفر کنید.

معبد اقصر

معبد کرنک

یکی از مشهورترین معابد شهر اقصر، مجتمع معبد کرنک می باشد که کلیساها، قلعه ها، معابد تخریب شده و ساختمان های دیگری را در بر می گیرد. مردم معتقدند که این معبد، دومین مرکز بزرگ مذهبی در جهان در زمان مصر باستان بوده است.

معبد کرنک

دره ی پادشاهان

این دره، در غرب رود نیل واقع شده است و از سده ی ۱۶ تا ۱۱ قبل از میلاد محل مقبره ی فرعون ها بوده است. این دره حدودا شامل ۶۳ مقبره و اتاق هایی تزئین شده با عقاید اساطیر مصر است که برای پادشاهان و اشراف زادگان مصری ساخته شده اند. این دره یکی از جاذبه های گردشگری مصر می باشد.

دره ی پادشاهان

صومعه ی سنت کاترین

صومعه ی سنت کاترین به صومعه ی مقدس خدای سبحان در کوه سینا معروف می باشد. این صومعه به نام کاترین اسکندریه، یک شهید مسیحی، نامگذاری شده است. مردم معتقدند که پس از اینکه سر او بریده شد، سایر اعضای بدن او توسط فرشتگان به کوه سینا برده شده اند.

صومعه ی سنت کاترین

موزه ی مصر

موزه ی قاهره که به موزه ی مصر نیز معروف است، در مرکز شهر قاهره واقع شده و شامل بزرگ ترین مجموعه ی آثار باستانی فراعنه در جهان می باشد.

موزه ی مصر

سفر دریایی به رود نیل

سفر به مصر هرگز بدون سفری دریایی به رود نیل کامل نمی شود. فرقی نمی کند که در چه ساعتی از روز به این رود زیبا سفر کنید، یا با قایق یا فالوکا باشید، جذابیت نیل در هر شرایطی نفس گیر است.

سفر دریایی به رود نیل

معابد ابو سیمبل

ابو سیمبل از دو معبد سنگی عظیم تشکیل شده است که در زمان سلطنت فرعون رامسس دوم ساخته شده اند. این معابد روی کوه کنده کاری شده اند و آثاری به جای مانده از فرعون رامسس دوم و همسرش، نفرتاری به رخ بازدیدکنندگان می کشند. این معابد یکی از جاذبه های گردشگری مصر می باشد.

معابد ابو سیمبل

بازار خان الخلیلی

خان الخلیلی یکی از بازارهای سنتی و زیبا در قاهره می باشد. فروشندگان این بازار عتیقه، سوغات و جواهرات را به فروش می رسانند. همچنین در این بازار رستوران ها، قهوه خانه ها و فروشندگان غذاهای خیابانی بسیاری وجود دارند.

بازار خان الخلیلی

آبیدوس

آبیدوس یکی از قدیمی ترین شهرهای مصر باستان است که بعدها برخی معابد باستانی و همچنین مقبره های فرعون های اولیه در این شهر قرار گرفتند. آبیدوس شهری مقدس است و یکی از مهم ترین مکان های باستان شناسی مصر محسوب می شود.

آبیدوس

دحاب

دحاب، که در زبان انگلیسی به معنای طلا می باشد، یکی از شهرهای پرجمعیت از نظر گردشگری در مصر است که در جنوب شرقی کوه سینا واقع شده است. همچنین به مهم ترین مسیر غواصی کوه سینا معروف است، که یک معدن طلا برای ماجراجویان در زیر آب می باشد.

دحاب

کویر سفید

آیا تا به حال شن و ماسه ی سفید دیده اید؟ اشکال سنگی سفید رنگ بی نظیری، در کویر سفید وجود دارند، پارک ملی “بادیه نشینان” در کویر سفید و در شمال فارافرا واقع شده است.

کویر سفید

کلیسای آویزان

کلیسای ارتدوکس قبطی مریم مقدس در بالای دروازه ی قلعه ی بابل قرار دارد. با غرق شدن این کلیسا در گذر زمان، معمولا آن را به کلیسای آویزان می شناسند.

کلیسای آویزان

قلعه ی قاهره

صلاح الدین در اوایل قرن ۱۲، قلعه ی قاهره را به منظور حفظ شهرهای قاهره و فوستات از جنگ های صلیبی ساخت. همچنین این قلعه به قلعه ی محمد علی نیز معروف است؛ زیرا چندین مسجد در آن قرار دارند. این قلعه، معماری اسلامی شگفت انگیز، موزه ها و تاریخ کهنی را در خود جای داده است، و قطعا یکی از مکان های حائز اهمیت برای گردشگران مصری به شمار می آید.

قلعه ی قاهره

مسجد سلطان حسن

مسجد سلطان حسن که یکی از بزرگ ترین مساجد در جهان محسوب می شود که ۷۹۰۶ متر مربع (حدود ۸۵۰۹۹٫۴ فوت مربع) مساحت دارد. این مکان تاریخی شامل یک مسجد و همچنین یک موسسه ی آموزشی است که به دلیل معماری مبتکرانه اش بسیار معروف است.

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ