زیباترین سواحل مصر

علاوه بر استراحت گاه های محبوب و پر ازدحام دریای سرخ در شهر شرم الشیخ و غردقه و سواحل سرشار از توریست آن ها، باز هم در کشور مصر مناظر طبیعی بکر و دست نخورده ای برای عرضه وجود دارند. بخش زیر را مطالعه کرده و با زیباترین سواحل این کشور، سازندهای فوق العاده وابسته به زمین شناسی و دنیای شگفت انگیز زیر آب که دور از جاذبه های پر رونق گردشگری و در مکان های منحصر به فرد واقع شده اند بیشتر آشنا شوید. با سیر و گشت همراه شوید با معرفی زیباترین سواحل مصر

زیباترین سواحل مصر

آبدره ای در شهر طابا

حدودا در ۱۵ کیلومتری جنوب طابا یک جلوه ی خیره کننده ی آبی رنگ مشاهده شده و آبدره ی شگفت انگیز طابا را می توان یافت. این آبدره ی خارق العاده که در راستای یک جاده ی ساحلی از نویبع تا طابا قرار دارد به دلیل آب شفاف، صخره های مرجانی رنگارنگ و اکوسیستم با شکوه خود از محبوبیت زیادی بخصوص برای غواصان برخوردار است. آبدره ی طابا تنها یک نمونه از طبیعت زیبای اطراف این شهر است. علاوه بر این در شهر طابا سازه های برون زده از زمین مانند غارها و دره ها و تعدادی چشمه طبیعی نیز وجود دارند که تماشای آن ها خالی از لطف نیست.

آبدره ای در شهر طابا

Marsa Nazak در مرسی علم

Marsa Nazak که یکی از شاهکارهای طبیعی مصر است در ۱۴ کیلومتری جنوب شهر مرسی علم، در راستای یک جاده ی ساحلی یافت می شود. این ساحل طبیعی که شکلی مشابه استخرهای امروزی دارد پس از برخورد یک شهاب سنگ با زمین به وجود آمده و گواهی از نیروی خارق العاده ی طبیعت است. Marsa Nayzak تنها یکی از سواحل بی شمار و خیره کننده ای است که در شهر مرسی علم و پیرامون آن وجود دارند. شبه جزیره ی Ras Banas دریای سرخ که محلی مناسب برای غواصی کم عمق می باشد و ساحل Wadi Qulaam تنها دو نمونه ی باشکوه از مکان های ایده آل برای فرار از نواحی پر ازدحام گردشگری و لذت بردن از طبیعت هستند. این مکان یکی از زیباترین سواحل مصر می باشد.

Marsa Nazak در مرسی علم

Ras Shaitan در نویبع

Ras Shaitan که به دلیل شکل عجیبی که در کناره های صخره دارد به سر شیطان ملقب شده است تقریبا با ماشین ۳۰ دقیقه تا شمال نویبع فاصله دارد. اردوگاه اعراب بادیه نشین در این ساحل، زندگی دوستانه در مصر را ترویج داده و یک مکان فوق العاده در جهت اقامت علاقه مندان به غواصی می باشد. این محیط همراه با دره های زیردریایی،غارها و فلات ها  برای غواصان با تجربه تر بسیار مناسب است. با غواصی در این ناحیه می توان انواع و اقسام مرجان های سنگی،شقایق های دریایی و ماهی های آکواریومی را مشاهده کرد. همچنین یک چشم انداز زیبا و بکر بر روی خشکی وجود دارد که تماشای آن خالی از لطف نیست.

Ras Shaitan در نویبع

ابو غالوم در دهب

ساحل ابو غالم در شمال Nabq، در قسمت داخلی طبیعت حفاظت شده ی راس ابو غالوم واقع شده است. این ساحل به این دلیل که یک منطقه ی فوق العاده از جهت غواصی بوده و از صخره های مرجانی متنوع و زیبا برخورد دار است ، محبوبیت بسیاری دارد. به علاوه هرگز نمیتوان از فضای عالی برای پیاده روی و تماشای نمای بی نظیر کوهستان های ساحلی اطراف آن نیز به سادگی گذشت.همچنین در این ناحیه می توان چندین گونه از بز کوهی نوبه ای را که نام یک گونه از بز های کوهی است را مشاهده کرد.

ابو غالوم در دهب

ساحل Agiba در شهر مرسی مطروح

ساحل Agiba که حدودا در ۲۴ کیلومتری غرب شهر مرسی مطروح واقع شده است، تقریبا ۴۰ متر طول داشته و در کناره ی دریای مدیترانه بین دو صخره ی عظیم الجثه قرار دارد. چه قصد شنا در دریای فیروزه ای رنگ این ناحیه را داشته باشید و چه برای دید بهتر منطقه اقدام به بالا رفتن از صخره ها کنید، مجذوب زیبایی فوق العاده این ساحل خواهید شد. در بالاترین ارتفاع این صخره ها، یک کافه ی کوچک نیز وجود دارد که صخره نوردان می توانند در آن جا به استراحت پرداخته و از مناظر اطراف دیدن کنند.

ساحل Agiba در شهر مرسی مطروح

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ