جاذبه های گردشگری سائوپائولو

جاذبه های گردشگری سائوپائولو بسیار زیاد بوده که ممکن است گردشگران برای دیدن جاذبه های اصلی این شهر بزرگ به بیشتر از دو یا سه روز زمان نیاز داشته باشند. در ادامه با سیر و گشت همراه شوید برای معرفی جاذبه های گردشگری سائوپائولو

جاذبه های گردشگری سائوپائولو

خیابان پائولیستا

خیابان پائولیستا یکی از مراکز مالی و فرهنگی پایتخت است که روزانه هزاران نفر از گردشگران و بازدید کنندگان را جذب خود می کند. علاوه بر داشتن امکاناتی چون مغازه ها و رستوران ها، محل معروف ترین موزه ی سائوپائولو، MASP، چندین سینما و کتاب فروشی بزرگ نیز می باشد.

خیابان پائولیستا

پیناکوتکا

این ساختمان که اکنون محل “Pinacoteca do Estado”، اولین موزه ی هنر در سائو پائولو می باشد، در سال ۱۸۹۵ طراحی شده است. در آن زمان به منظور ساخت سالن هنر و صنایع دستی ساخته شد. این ساختمان در واقع موسسه ای است که تکنسین ها و صنعتگران را آموزش می داد. ساختار موزه به تنهایی به خودی خود ارزش بازدید دارد. دیوارهای آجری و دهلیز بزرگ دو طبقه در وسط موزه به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا از کارهای هنری زیر نور طبیعی لذت ببرند.

پیناکوتکا

کوچه ی بتمن

قبل از اینکه نقاشی های دیواری در سائوپائولو خودنمایی کنند، کوچه ی بتمن وجود داشته است. کوچه ی باریکی در Vila Madalena که نام خود را از یکی از اولین نقاشی هایی که  بر روی دیوارهایش نقش بسته، می گیرد و هزاران گردشگر را در طول سال از طریق محله های شلوغ در سائوپائولو به خود جذب می کند. کوچه ی بتمن یکی از اولین موزه های فضای باز بود که به گرافیت اختصاص داده شده تا به بزرگترین شهر آمریکای لاتین جلوه ی بیشتری بدهد. بهتر است پیاده از این کوچه بازدید کنید زیرا با توجه به ترافیک، با ماشین توقف کردن و عکس گرفتن کار آسانی نخواهد بود.

کوچه ی بتمن

پارک ویلا لوبوس

اگر چه از خواهر بزرگترش ، پارک ایبریپورا بسیار کوچکتر بوده و شهرت کمتری هم دارد اما ویلا لوبوس یکی از سبزترین مکان ها در همه ی سائوپائولو است. این پارک در آخر هفته ها زیاد شلوغ نمی شود پس شما می توانید با اجاره ی یک دوچرخه، از حرکت در میان درختان و گیاهان بومی لذت ببرید.

پارک ویلا لوبوس

موزه ی هنر سائو پائولو

موزه ی هنر سائو پائولو یکی از مهمترین موزه های نیمکره ی جنوبی محسوب می شود که مجموعه ای از حدود ۸۰۰۰ قطعه از هنرمندان معروفی مانند پرتیناری برزیل و آنیتا مالفاتتی و همچنین آثار ارزشمند بین المللی مانند آثار پیکاسو و ون گوگ را در یک مجموعه به نمایش گذاشته است. ساختمان این موزه به تنهایی به عنوان یک جاذبه شناخته می شود. ساختار بتنی با شکوهی که توسط چهار ستون قرمز نگه داشته شده است و یک منطقه ی آزاد ۷۴ متری نیز در زیر موزه شکل گرفته است.

موزه ی هنر سائو پائولو

تئاتر شهرداری

تئاتر شهرداری یکی از مکان های دیدنی سائوپائولو است که بر اساس اپرای پاریس طراحی شده است. از زمان ساخت آن در سال ۱۹۰۳، بازسازی و افزایش امکانات بسیاری در آن صورت گرفته ولی هنوز هم همان شکل و شمایل و سبک دهه ی ۱۹۰۰ خود را حفظ کرده است. این تئاتر میزبان اجرای برنامه های موسیقی و کلاس های هنری می باشد. در طول روز هایی که برنامه ی تئاتر خالی است، بازدیدکنندگان می توانند به تئاتر سالن تئاتر نیز مراجعه کنند.

تئاتر شهرداری

موزه ی فوتبال

حتی اگر طرفدار سرسخت فوتبال نباشید، از موزه ی فوتبال لذت خواهید برد. تاریخ بازی با توپ در عکس ها، کلیپ های ویدئویی و خاطرات ثبت شده به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر تماشا، خواندن و دیدن همه چیز در مورد یکی از محبوب ترین ورزش های موجود در کره ی زمین، بازدید کنندگان فرصتی برای تبدیل شدن به یک بازیکن فوتبال را نیز خواهند داشت. به شکلی که در اتاق بازی، بازدید کنندگان می توانند با زدن یک ضربه ی پنالتی، سرعت شوت خود را اندازگیری کنند.

موزه ی فوتبال

منبع: theculturetrip.com

نوشته شده در ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ توسط سیروگشت با موضوع جاذبه های توریستی
تبلیغات چپ